Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédhoz átlógó ág...

A szomszédhoz átlógó ág gyümölcsét tényleg leszedheti a szomszéd vagy csak akkor lehet az övé ha én odaadom?

Figyelt kérdés
ápr. 26. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, hogy mi a jogi háttér, de én biztos leszedném a gyümölcsöt, hogy ne a földemen rohadjon, hanem haszna legyen. Ha elkezdenél vergődni, rendőrt hívnék és együtt kiröhögnénk, ha tovább vergődnél, átdobálnám hozzád a lepotyogó gyümölcsöt.
ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha leesik, a tiéd. Egyébként szerintem normál esetben akkor sem problemázik a szomszéd, ha te magad leszeded azt, ami átlóg
ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem erről eszembe jutott, hogy a szüleim régi (ott laktunk 11 éves koromig) házánál volt egy nagy cseresznyefa, átlógott a szomszéd melléképülete fölé. Gyerekkoromban rendszeresen fenn ültem a hegyében, ettem a cseresznyét, és a szomszéd fia (az utcán is játszottunk együtt rendszeresen, pár évvel volt idősebb nálam) ült a melléképület tetején (pala), ette a cseresznyét és dumáltunk. Rendszeresen bementem este és mondtam szüleimnek, hogy Józsival beszélgettünk, a szemük sem rebbent. Jó idők voltak azok, pedig nem volt régen, Y generációs vagyok.
ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"3. § (1) Az ingatlan tulajdonosa felszedheti az ingatlanára a szomszédos ingatlanról áthullott terményt, ha a növény tulajdonosa a termény beszedését elmulasztotta.

(2) A közterületre hulló terményt bárki felszedheti, ha a növény tulajdonosa a termény beszedését elmulasztotta.

(3) A két ingatlan határvonalán álló növény és terménye egyenlő arányban illeti a szomszédos ingatlanok tulajdonosait."


Még egy, amiből sok nézeteltérés van:

"5. § Az ingatlan tulajdonosa csak akkor jogosult az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására, ha azok az ingatlan rendes használatát akadályozzák, és azokat a növény tulajdonosa felhívás ellenére sem távolítja el."

ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
A legegyszerűbb az ilyet megbeszélni.
ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tatyó ***** válasza:
100%
Mi simán esszük a szomszéd átlógó gyümölcseit és fordítva, de ha zavarja, az átlógó ágat is levághatja, de előtte illik szépen meg beszélni a dolgokat. Ahol ebből probléma van, ott más is állhat a háttérben.
ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!