Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felső szomszéd üvegeket dobál...

Felső szomszéd üvegeket dobál ki az ablakon, mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

7 emeletes panel első emeletén lakok és valamelyik felső szomszéd minden nap véletlenszerűen kidob egy sörösüveget az ablakon. Senki sem tudja, hogy ki az a szomszéd, vagy hogy melyik emeletről dobják ki az üveget, mindenki tagad. A házoldal, amelyikre dobál pedig egy utcára néz, tehát járnak ott emberek és autók is állnak. Volt, hogy éppen néztem ki az ablakon mert megláttam egy kóbor macskát és majdnem ráesett a macskára az üveg, épp csak nem találta el. Most is nemrég kidobott egy üveget és egy autó átment rajta, jó nagyot pukkant...

Komolyan úgy érzem magam, mitn a gettóban, annyi idióta szomszéd van. Ez előtt egy másik felső szomszéd nyári hajnalokon kilövöldözött az ablakából légpuskával és galambokra meg reggeli csiripelő madarakra lövöldözött, szerencsére pár hónap után leállították, de hónapokig hagyták lövöldözni... Mi a fenét lehet ezek ellen tenni? Vagy csak a költözés az egyetlen kiút?



máj. 25. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem talán a költözés, de nem másik panelba. Itt is volt egy banda, szerintem valami vendégmunkások lehettek, akik nem csak sörös üvegeket, hanem egyebet is folyamatosan kidobtak az ablakon.
máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"nem másik panelba" Bárcsak lenne pénz házra 25 évesen...
máj. 25. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem rosszindulatból írtam, hanem tapasztalatból, hogy minden panelban van minimum egy idióta. Itt sajnos több is jutott egy épületre.
máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Lehet van jobb környék, ahol nem ilyenek laknak, vagy normális a közös képviselet és a rendőrség is komolyan veszi.
máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, az én sztorimat figyeld!

11 emeletes panel, mi a harmadikon lakunk. Valaki éjszakánként kiönt valamit az ablakon, mintha víz lenne. Éjjel 1 és 3 között. Kb. olyan 1-2 liter körüli mennyiség lehet, a hangjából ítélve. Ráönti az ablakom alatti fára, meg folyik le végig a ház oldalán és kopog az ablakpárkányon is, mintha eső esne. Sokáig azt hittem, valaki vizet önt ki, nem foglalkoztam vele. Egy idő után a fa levele elkezdett sárgulni. De csak azon az oldalon, ahol az "eső" éri. Pár hónap múlva, amikor már a talaj nem tudta elnyelni az ablakon kiöntött "vizet", kezdett egyre büdösebb lenni. Napról napra egyre büdösebb, a végén már nem lehetett a nyáron ablakot nyitva hagyni, annyira orrfacsaróan bűzlött az egész talaj meg a növényzet az ablakunk alatt. Hát képzeld el, rájöttünk, hogy valaki vödörbe pisil a hálószobájában, és hogy ne kelljen neki éjszaka kimennie wc-re, a vödör tartalmát kiönti az ablakon. Rá a fákra, meg folyik le végig a ház oldalán és kopog az ablakpárkányokon végig az összes emeleten, mintha esne az eső.

Rettenetesen undorító húgyszag volt az egész környéken. Ráadásul a "tettes" annyira sunyiba' csinálta az éjszakai húgyosvödör loccsintást, hogy nagyon sokáig nem sikerült kifigyelni és elkapni az illetőt. hiába írtunk üzenetet a faliújságra, hogy álljon le, hiába írt levelet a közös képviselő minden lakónak, csak folytatta. 2,5-3 év alatt sikerült kifigyelni, hogy ki az az állat (már bocs), aki minden éjjel kiönti a vizeletét az ablakon. Szóltunk a gondnoknak (neki van a legnagyobb hangja a házban), felment hozzá a kilencedikre és leüvöltötte a sárga földig. Nagyon durván kiosztotta az öreget. Egy elhízott, nagyon igénytelen, koszos, büdös 60-as férfi volt a tettes, aki önkormányzati tulajdonú lakásban lakik fent a kilencediken. Aztán utána még bepróbálkozott egyszer-kétszer, meg még ő fenyegetőzött, hogy feljelenti a gondnokot zaklatásért meg becsületsértésért. Utána még kétszer-háromszor újra kiöntötte a büdös húgyát az ablakon a papa, akkor mondta neki a nagyszájú gondnok jó erélyesen, hogy ha még egyszer meg meri tenni, akkor mennek a bíróságra, mert kamerafelvétel van róla, hogy mit csinál éjszakánként, meg hogy teljesen ellehetetleníti az alsó 5 emeleti lakók lakhatását, mert nyáron nem lehet ablakot nyitni szellőztetni, mert árad be a rettenetes ordenáré húgyszag az ablakokon. Egyébként nem volt kamerafelvétel, csak kamuzott a gondnok. :) Aztán megijedt az öreg a bíróságtól, meg a feljelentéstől és végülis 3 év után abbahagyta az undorító szokását. Kegyetlen gusztustalan volt. Az öreg is, meg a bűz is. Lustaságból meg igénytelenségből nem ment el a papa a wc-ig, egyszerűbb volt neki kiönteni az ablakon. Meg így még a wc-t se kellett lehúznia, a vízzel is spórolt. Mi meg majd' megfulladtunk lent az alsó 5 emeleten a bűzben.

Nektek is valami ilyesmit kellene csinálni. Kifigyelni, hogy ki az és elkapni. Jól lecseszni, leüvölteni. Hát tök balesetveszélyes meg életveszélyes amit csinál. Véletlenül valakit fejbe vág egy üveggel, akit nem lát, mert épp kilép a fa alól, aztán úgy eltalálja az illetőt, hogy ott marad. Gyerek is lehet akár. Nem játék! Szólj a gondnoknak meg a közös képviselőnek meg mindenkinek és kapjátok el, mielőtt nagy bajt csinál.

máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző, a szomszéd megrekedt a középkorban (akkor volt szokás a pisit kiönteni az ablakból az utcára).
máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a panel az ilyen. Én is panelban lakom és mindig minden panelban van legalább egy idióta. Sajnos nálam pont az alsó szomszédom debil. Ez van.
máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki kéne valahogy figyelni, ki lehet az, jó lenne, ha a közeli házból is lenne szemtanú ( emelet, személyleírás, bár, lehet, hogy csak a kezét nyújtja ki a hajításhoz ). Életveszélyes, amit művel ez az őrült. Mert nem komplett, az biztos. Mielőbb meg kellene találni!

5-ös: ez vizeletlocsolgató sem volt semmi sztori, és elég sokára sikerült elcsípni.

Sajnos, ahol ennyi ember lakik, ott sanszos, hogy ilyen lehetetlen alakok is éldegélnek...

máj. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!