Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni ebben az...

Mit lehetne tenni ebben az esetben? SOS

Figyelt kérdés

Szüleink elváltak, és a tesómmal egy anyuhoz költöztünk egy 10 emeletes panelba.


Nem túl jó környék. És mint utólag kiderült nincs is messze a baj. A házban laknak "gengszterek". Drogokkal kereskednek.


Az első hét azzal kezdődött, hogy a bátyám ment le a boltba és a lépcsőházban összefutott az egyik sráccal, aki beszólt neki. Tesómnak mi se kellett több, visszafordult és megkérdezte mit mondott, majd mikor megismételte a falhoz nyomta a srácot és mondta neki hogy több ilyen elő ne forduljon. (már több mint 5 éve kondizik és látszódik is rajta)

erre a minap a srác haverjai, akik már szintén nagydarabok odamentek a tesómhoz a buszmegállóban és életveszélyesen megfenyegették.

Nem ijedt meg, de nagyon féltjük őt is és magunkat is. Mit lehet ebben az esetben csinálni?


Ha rendőrséghez fordulunk azzal csak rontunk a helyzetünkön? (nem hiába van még szabadlábon a banda, gondolom...)


19/l


2013. jún. 27. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

mit lehetne tenni?

1. Tesód is szedje össze a kondis haverjait, és kapják el a srácokat.

2. költözzetek el

3. jelentsétek fel.

4. legyen mindig éber, hogyha eljön az idő tudjon megfelelően védekezni.

Mondjuk nem ártana valami önvédelmi sportot tanulnia, mert , az hogy 5 éve súlyt emelget még nem biztos hogy megvédi magát.. Mondom ezt úgy, hogy én és a férjem is több éve járunk konditerembe..A férjem kidobó emberként dolgozik, mert igencsak látni a kidolgozott izmait, de emellett aikidora is jár sok éve már..

2013. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség most elkezdeni önvédelmet tanulni. Mármint nem hülyeség sohasem elkezdeni, de mire akár csak az alapokat is megtanulja, az hónapokba, évekbe telik. Ezt mondjuk kívülállóként mondom, ismerőseim tapasztalatára hagyatkozva.


Én azt javasolnám, hogy adja meg nekik a tiszteletet, de ne alázkodjon meg előttük, ne féljen tőlük. Ha albérletről van szó, akkor el kell költözni, ez egyértelmű. Ha saját lakás akkor kicsit macerásabb a helyzet.

Tesód meg tanulja meg, hogy soha nem szabad senkinek visszaszólni, ez egyrészt őt is minősíti. Az a bölcs, ha elengedi a füle mellett.

Feljelentést csak akkor kockáztassátok meg, ha nem állnak le. De egyébként szerintem le fognak, csak az volt a céljuk, hogy megfélemlítsék a bátyádat.

Az elköltözést mindenképp javaslom egy békésebb helyre, mert ilyen környéken bizony sokminden előfordulhat. Egyébkén Budapestről vagy vidékről van szó?

2013. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!