Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névtelenül lehet bejelentést...

Névtelenül lehet bejelentést tenni a gyámügyre? Csinálnak egyáltalán ilyen esetben valamit? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ismerek egy nőt, van két gyereke az egyik három éves lehet a másik kb 10hónapos. Kint laknak a tanyán a gyerekekkel meg az élettársával. Mind ketten isznak, de egyikük se dolgozik. A férfi néha maszekol, amúgy a gyesből meg a családiból segélyekből élnek. A gyerekek mocskosak, nincs cipőjük, ruhájuk, a tanyán nincs áram. A kisfiú feneke olyan vörös akár a rák, teljesen ki van sebesedve. Egyszer nálunk voltak, én raktam tisztába. A kislányt meg valamelyik nap látta férjem nagymamája, baba kocsiba tolta az anyja és nem volt rajta cipő csak egy harisnya. Istenem ilyen hidegbe, szegény gyerek. Adtam neki pelenkát fürdetőt popsi tőrlőt baba sampont, segíteni akartam erre ő áthozott három doboz tápszert és 1500 forintot kért érte. Megvettem a kicsik véget, naívan azt gondolva, hogy pelenkára költi, erre megtudtam hogy cigit vett belőlle. A két gyerek éhezik, se ruhájuk semmilyük, a nő már lemondott egy gyerekéről aki az apjánál van. Beleszakad a szívem, ha arra a két gyerekre gondolok. Úgy érzem tennem kell valamit, de mit? Mégis hová fordulhatnék?
2012. dec. 27. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentheted akár névtelenül is Ha ezeket mind elmondod, és jóérzésű gyámügyessel van dolgod, akkor ő intézkedni fog. Talán még a tél is közrejátszik, hiszen senki nem akarja hogy a hideg miatt nagyobb baj történjen. Jó lenne ha többen is tennétek panaszt. Minél többen panaszkodnak akár névtelenül annál gyorsabban néznek utána..
2012. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jelentheted nyugodtan!Szörnyű!Képzeld a lányommal egy hétig kórházba feküdtünk,ott egy szobába voltunk egy másfél éves pici lánnyal,aki lúgot ivott,többek között emiatt is vették el az édes szüleitől.Nevelőszülőkhöz került,akiket az egy hét alatt egyszer láttunk a kórházba,akkor is a kislány visítva menekült hozzám,nekem mondta,hogy anya,a szívem szakadt meg,mikor ott kellett hagynom a kórházba őt.Még ruhát sem pakoltak neki,nem hogy látogatták volna.Nem is értem,hogy emberek mit tesznek szegény gyerekekkel.A nővérke mondta,hogy 150.000 Ft-ot ad az állam havonta egy gyerek után a nevelőszülőknek és hát ezért veszik ki ilyenek.Bocs,hogy eltértem a tárgytól,de sajnos ez is ide kapcsolódik.
2012. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőnek lenne kötelessége rendszeresen látogatni,és véleményezni az ilyen családokat.A gyerekek egyértelműen veszélyeztetettek.A gyámügynek már tudnia kellene róluk.
2012. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gyermek jólétisek voltak már kint egyszer aztmondták egy hónapjuk van hogy változtassanak ennek már lassan egy éve de azóta se történt semmi. Én ezt nem bírom tétlenül nézni. Van egy 17 hónapos kisfiam és ha arra gondolok mit szenvednek azok a gyerekek a szívem szakad meg.
2012. dec. 27. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Jelentheted simán, miért ne? Ha nem használ az sem akkor aláírást is gyűjthetsz, biztos mindenki aláírná.
2012. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tehetsz feljelentést névtelenül is.
2012. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg hogy beköltöztek ide a faluba, de e víz se villany és már három alkoholistával vannak körbe véve, mert a férfi apja is velük él. A védőnő nem tessz semmit, pedig már többször is láttam hogy két literenként hordják haza a bort. Az egész falu ismeri és tudják milyenek, de semmi se történik. Rossz érzés hogy ezen kell gondolkodnom, de valamit tennem kell.
2012. dec. 27. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg a rendőrségen is,h mit lehetne tenni. Mert ha voltak kint többször a gyámügyesek és semmit se csináltak, akkor nem foglalkoztak a munkájukkal, amivel gyerekéleteket veszélyeztettek.....
2012. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint kicsit lelkiismeret furdalásom van azért amit tervezek, hiszen én is anya vagyok és a szívem szakadna meg ha elvennék a fiamat. Ráadásul ez a dolog több embert is érintene eléggé negatívan. De muszály a gyerekek érdekeit néznem, nem nőhetnek fel ilyen borzalmas körülmények között. Ha még cipőre se tellik akkor mi van ha betegek lesznek? Kérlek adjatok út mutatást, itt nagyon sok anyuka van, mi a helyes döntés?
2012. dec. 28. 11:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Most hirtelen ez jutott eszembe, itt kérhetnél névtelenül tanácsot, mert végülis ami történik a gyerekekkel az bántalmazás, most mindegy hogy melyik szülő okozza:

[link]

Ingyenesen hívható, szerintem tudnak majd segíteni.

2012. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!