Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köteles vagyok ajtót nyitni?

Sumpi kérdése:

Köteles vagyok ajtót nyitni?

Figyelt kérdés
Nos,a "kedves" és "barátságos" szomszédunknak az az új dilije hogy vélt sérelmei miatt kihívja ránk a rendőrséget.Következőképpen zajlik.Kijönnek hozzájuk valamit mondanak a rendőröknek,azok meg utánna hozzánk csengetnek.S amiről kérdeznek nem tudunk semmit s csak pislogunk ők meg elmennek.Bevallom már unom.Úgy döntöttem már nem fogok ajtót nyitni.Ezt megtehetem jogilag vagy ránkrúgják az ajtót a zsaruk?

2013. júl. 23. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy otthon és kész:). Egyébként meg nyugi, ha már többször is megcsinálta nem fogják komolyan venni és egy idő után meg is büntetik.
2013. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

:)))


Jobban jársz, ha kinyitod az ajtót... manapság egy ajtó csere nem feltétlen olcsó mulatság.


A szomszédodra lehet, hogy egy kicsit rákéne ijesztened... ordítsd le a fejét vagy mittudomén.

2013. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ntézkedés magánlakásban és közterületnek nem minősülő egyéb helyen


39. § (1) A rendőr magánlakásba bebocsátás vagy hatósági határozat nélkül nem léphet be, illetve nem hatolhat be, kivéve


a) segélyhívás esetén vagy öngyilkosság megakadályozása céljából;


b)157 bűncselekmény elkövetésének megakadályozása, megszakítása vagy büntetőeljárás terheltjének elfogása és előállítása céljából;


c) közveszély, továbbá az életet vagy testi épséget fenyegető közvetlen veszély elhárítása, illetőleg az ilyen veszélyben lévők kimentése érdekében;


d) rendkívüli vagy tisztázatlan okból bekövetkezett halálesettel kapcsolatos intézkedés megtételére;


e)158 végrehajtási eljárás lefolytatása, illetve az építmények tervezésével és kivitelezésével kapcsolatos egyes viták rendezésében közreműködő szervezetről szóló törvényben meghatározott szakértői vizsgálat biztonságos és eredményes végrehajtásának biztosítása céljából, ha az abban való közreműködés - jogszabály alapján - a rendőrség számára kötelező;


f) az elővezetés végrehajtása érdekében;


g)159


h) a szabálysértést felszólítás ellenére folytató személy előállítása céljából;


i) személy- és létesítménybiztosítási intézkedés [46. § (1) bekezdés c) pont] végrehajtására;


j) ha ez előállítás a törvényben meghatározott egyéb okból szükséges.


(2) A végrehajtási eljárásban a rendőr kirendelésének törvényességéért a végrehajtást elrendelő szerv vezetője a felelős.


(3)160 A birtokos távollétében történt behatolást követően - a végrehajtási eljárásban való közreműködés kivételével - a rendőrség köteles a birtokost tájékoztatni, és a vagyonvédelem érdekében szükséges intézkedést megtenni.


(4) A magánlakásban való tartózkodás csak a feladat végrehajtásához szükséges ideig tarthat.


40. § A rendőr a feladata ellátása során - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - beléphet a magánlakásnak nem minősülő egyéb helyre, és ott az intézmény rendjének lehetőség szerinti tiszteletben tartásával intézkedhet.

2013. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok már én érzem kellemetlenül magam,mert nem tudok már mit reagálni a rendőrsrácoknak.Ha belemennék abba hogy nekünk mi a bajunk velük,akkor csak pazarolom a saját időmet s a rendőrökét.De kicsit már kezdek kijönni a sodromból a szomszédok miatt.
2013. júl. 23. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják rád rúgni az ajtót. Én a helyedben minden alkalommal beengedném a rendőröket, és felírnám az időpontokat, amikor kint jártak. A jegyzőkönyvből elkérnék egy másolati példányt. És kis időre rá feljelenteném a szomszédot zaklatásért.
2013. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hez nem rossz ötlet :)
2013. júl. 23. 09:52
 7/11 anonim válasza:
100%

Ha nincs semmi alapja akkor a rendőrök meg is büntethetik a szomszédod.

Én,ha a helyedbe lennék már rég feljelenteném rágalmazásért!

2013. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már a feljelentésen.Csakhogy nem láttam még jegyzőkönyvet meg fog állni a feljelentésem így is ?
2013. júl. 23. 09:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvileg ki kell nyitnod, de már te is nyugodtan intézkedhetnél az állandó alaptalan zargatás miatt (a szomszédokkal szemben persze, nem a rendőrökkel) - már, ha tényleg alaptalan.
2013. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elmondom neked megfogadtuk a rendőrök tanácsá,hogy ne álljunk velük szóba.A kutya se foglalkozik velük.Mégis ezt kapjuk.Akkor te nem húznád fel magad kicsit ?
2013. júl. 23. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!