Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Ha elmegyek dolgozni köteles vagyok magánnyugdíjpénztárat nyitni? (pályakezdő)

2009. aug. 11. 09:37  Privát üzenet  

A válasz
igen kötelező belépni...maga az ötlet nem rossz, hogy ösztönözni akarják az öngondoskodás mértékének növelését, de a gyakorlati megvalósulás az rossz.. a magánnyugdíjpénztárak évek óta veszteségesen működnek. Ennél biztonságosabb megoldás lenne szerintem, ha a fizunk adott x%-át mondjuk betétben le kéne kötni. igaz így nem lenne akkora hozama, mint a nyugdíjpénztárak portfólióinak lehetséges hozama, de kisebb lenne a kockázata, nagyobb lenne a valószínűsége, hogy megmarad az összegyűjtött vagyonkánk.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2009. aug. 11. 10:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Váci elektronikai gyártóhoz (multi) szeretnék menni, mint villamosmérnök, mennyit írjak bruttónak? Pályakezdő vagyok.
Önéletrajznál be kell írni, hogy regisztrált pályakezdő munkanélküli vagyok?
Pályakezdő munkanélküliként jár valamilyen juttatás?
Egy pályakezdő egy "közepes" magyar tulajdonú könyvelői irodánál (ahol kb.20 fő alkalmazott van) milyen kezdő fizetésre számíthat?
Mennyi egy pályakezdő fizetése a Telekomnál mérnök-informatikus végzettséggel?
Melyik magánnyugdíjpénztárat és melyik portfóliót válasszam (újonnan belépő 24 éves pályakezdő diplomás)?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!