Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom ideges, mert...

A szomszédom ideges, mert évente 2-szer + szilveszterkor tűzijátékozunk. Jogos a haragja?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt ne feledd hogy a tűzijáték csak szilveszterkor engedélyezett, persze egyszerű lakosság számára, akkor nem jogos a haragja. De ha évközbe is tűzijátékoztok az már nem éppen törvényes, meg is büntethetnek érte. Nem tudom mennyire, meg hogyan, de nem lehet csak úgy tűzijátékozni szóval ilyen tekintetben jogos a haragja. De ha csak szilveszterkor tűzijátékoztok a megengedett időpontban akkor nem jogos a haragja.

Én sem szeretem ha egyszerű magánemberek lövöldözik fel a rakétáikat, nem azért mert utálom a tűzijátékot hanem mert sokan felelőtlenül csinálják és ott a baj.

Szilveszterkor is én mindig itthon bulizok, mindig ide hívom a társaságot mi enms zoktunk tűzijátékozni mert szerintünk pénzkidobás. Persze fiatal koromban petárdáztam én is persze módjával, akkor még engedélyezett volt. De akkor is odafigyeltünk alaposan. Ha meg rakétát lőttünk ki akkor mindig olyan helyre mentünk ahol nincs semmi akadály ami veszélyt jelentene nehogy valakibe vagy valamibe kárt tegyünk mert bármikor történhet baleset.

Talán 2 éve volt amikor itthon voltam, akkor nem volt buli mert épp lázasan feküdtem az ágyba de az idióta 15 évesek itt a ház előtt ebbe a kis utcába petárdáztak meg lőtték fel az ilyen lepkéiket, meg mindent. És amilyen idióták meg felelőtlenek voltak a rakéta kilövőt eldöntötték és nem a levegőbe, hanem az utca közepén robbant. És kész csoda hogy nem tettek senkibe és semmibe sem kárt. Pedig az elég tűzveszélyes dolog volt. Volt hogy egy rakétát akartak fellőni ezt a pálcást és amennyire én tudom azt üvegbe vagy csőbe kell behelyezni hogy feltudjon repülni de ők a földbe szúrták, nem tudott a rakéta felröpülni és erre ott robbant fel az utcán. Szerencsére az csak egy füves puszta volt nem okozott kárt, de simán okozhatott volna.

2013. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tűzijáték egész évben engedélyezett ha az az l. és a ll. pirotechnikai osztály. Egyébként tisztában vagyok a tűzijáté műküdésével és elvével, ezért ésszel is használom.
2013. júl. 31. 07:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Évente kétszer ki lehet bírni ,szilveszterkor meg durrogás van mindenhol az alap dolog már,ha balhézik akkor mond meg neki hogy oké de akkor egész nap flexelni fogtok helyette ,választhat :D
2013. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 curtisdream válasza:
Nagyon egyszerű a válasz, ha te normális intelligens ember vagy akkor odamész hozzá és elmondod neki, hogy te most bulit fogsz tartani(gondolom nem csak úgy tűzijátékoztok mert sok a pénzetek)és persze normális emberi időben ami szerintem max.este 10 óra várható, lesz egy nem túl kicsi zsivaj.Egyébként csendzavarásért bármikor kihívhatja a rendőröket rád és hiába van engedélyed nem lőheted fel a cuccaid, úgyhogy jobb ha megegyeztek. Ha pedig esetleg kisgyermeke van a szomszédodnak, vagy másnap munkanap stb, akkor ennyi a minimum amit megteszel ha neked ilyen -másokat akár zavarható- kedvtelésed van.Szilveszterkor pedig a szabályok szerint te is tudod hogyan lehet. De ez az én véleményem
2013. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!