Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan marad ébren szilveszter...

Hogyan marad ébren szilveszterkor egy olyan cukorbeteg, aki naponta 4-szer inzulinozza magát?

Figyelt kérdés
Úgyértem a 3 főétkezés előtt szúr, és az esti lefekvés előtt (amely nincs kajához kötve). Tehát nem értem, hogy az éjszakai inzulinnal azonnal le kell feküdni, vagy később kell beszúrni? Aki tapasztalt e téren világosítson fel. Köszi!
2011. dec. 21. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik, hogy 24 óránként "lassú hatású" inzulint kell beadni. Azért éjszakai a neve, mert az illető éjszaka, lefekvés előtt szokta beadni, x órakor és ezáltal szilveszterkor is x órakor adja be.
2011. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tozlaae válasza:

Kiegészítve az előző választ:


Elméletileg egy cukorbeteg embernek napi 5 ször kellene ennie, amelyből a 3 főétkezés , ami jelentősebb cukorbevitel, gyors felszívódású inzulint kell adnia. Ez azért kell, mert ha eszik mondjuk egyszerre 40g szénhidrátot, akkor az inzulin nélkül(mivel a szervezete nem, vagy elégtelenül termeli) nagyon magas lenne a vércukra, ami rettenetesen károsítja többek között a vesét, a szemet és az ér,ideghálózatot.

Éjszaka, mondjuk este 8 után már reggelig azonban nem eszik(mivel alszik) ezért olyan vércukorcsökkentőre van szüksége, amely viszonylag állandó szinten tartja a vércukrát. Ilyen a hosszú hatású(éjszakai) inzulin.

Sajnos ha valaki túl korán vacsorázik, az is előfordulhat hogy leesik a cukra alvás közben, ami elég kellemetlen.

A lényeg, hogyha egy cukorbeteg, este eszik-iszik, akkor a hosszú hatású helyett(tehát azt kihagyva), az evés előtt nyugodtan adhat akár hajnal 1 kor is napközbeni rövid felszívódású inzulint, csak akkor ellenőrizze előtte és utána is a cukrát.

Remélem hasznos voltam.

2011. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tozlaae válasza:
Tehát az esti inzulinnal nem kell lefeküdni, csak lefekvés előtt célszerű azt beadni.
2011. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
2011. dec. 22. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emléxem, akkor adtam be az éjszakait, amikor lefeküdtem. kb. hajnali kettő lehetett.
2012. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"24 óránként "lassú hatású" inzulint kell beadni"


"hogyha egy cukorbeteg, este eszik-iszik, akkor a hosszú hatású helyett(tehát azt kihagyva), az evés előtt nyugodtan adhat akár hajnal 1 kor is napközbeni rövid felszívódású inzulint"


Ez a kettő ellentmond egymásnak. Most akkor kihagyja a mondjuk este 10 órakor szokásos lassú hatásút, ha tudja előre, hogy sokáig fenn fog maradni, és éjfél tájban valószínűleg még enni is fog, vagy ne adja be? És ha aztán mégsem eszik éjfél tájban, hanem egyszerűen csak akkor (vagyis a szokásoshoz képest később) fekszik le, akkor lefekvéskor beadja a lassú hatásút vagy ne?

2020. dec. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!