Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Eger milyen város? Milyenek...

Eger milyen város? Milyenek az emberek, a környék, milyen hangulata van?

Figyelt kérdés

#város #Eger #lakóhely.hangulat
2013. júl. 31. 11:14
1 2
 11/15 anonim válasza:
88%

10. vagyok.

A város maga szép jó ahangulata, viszont iszonytosan frága. Kb duplájába kerül minden , mint pl Győrben, vagy Miskolcon.Erre számítani kell.Albi árak olyaniok mint a pesti albik, semimvel sm olcsóbbak.

Az én osztálytársaim közül szinte senki nem él már ott, és a gyerekmeé sem, szerte élünk az országban, vagy a világon.Szóval aki teheti, mihamarbb oldjon klereket onnan...Zárt város, az emberek zárkózottak, és azt hiszem az ország legirigyebb és legbutáűbb emberei ott élnek.Ott aztán igazi sógor-komaság van.

Pestről ugyn kiváló a közlekedés busszal, majndem félóránkéntmegy, vonat is van, de az tovább tart és általában átszállásos...

2013. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Én már lassan négy éve lakom itt,és nagyon szeretem a várost. Gyönyörű, hangulatos, és sosem lehet megunni. Az előzőekhez hozzászólva: tényleg vannak itt bunkó, meg kétszínű emberek, de hol nincsenek? Itt sincs több, mint az átlag. Nyüzsgés szempontjából inkább nyáron vagyunk felkapottak, de ott is inkább a belváros, meg a Szépasszony-völgy. Az EKF-ről nem tudok sokat, de azzal itt a városbeli középiskolások is tisztában vannak, hogy sokkal jobban járnak, ha elmennek Pestre, vagy Debrecenbe továbbtanulni. Viszont tényleg nem valami nagyon nyüzsgős város, inkább ilyen kisvárosszerű, de állandó programok vannak, minden hónapban hol az Érsekkertben, hol a Dobó-téren, hol pedig a várban vannak ingyenes rendezvények. Minden hónapban van magyarok vására is a Népkertben. :) De a sportcsarnokban is szoktak családi napok lenni. Szerintem egy nyugodt életet kaphat az, aki ideköltözik. :) Csak ajánlani tudom, mert én is nagyon szeretem. :) Remélem tudtam segíteni.
2013. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
83%
Utálom. Szeretek írni, történeteket, könyvet, de Egerben nincs ihlet. Egy nulla város. Kinézek az ablakon és csak azon jár az eszem, hogy minek jöttem ide tanulni, és hány nap hány óra hány perc múlva indul a buszom hazafelé.
2019. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A város: szépek az épületek, gyönyörű a fő tér, van ugye a híres vára, rendezett a város

DE! Nagyon drága és van egy szorongás érzete


Az emberek: rátarti nagyképűek, sok a nyugdíjas, kevés a cigány

2021. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
38%

Sok szép része van és elég változatos is a városkép. Van paneltől, sokszázéves műemléki házaktól kezdve , kertes házakig, falusias részen át mindneféle. Se nem nagyváros, se nem túl kisváros, tehát lehet benne bőven gyalogolni erre-arra,de nem is túl nagy,hogy ne lehessen mindenhova eljutni mondjuk akár biciklivel. Én sosem járok tömegközlekedéssel emiatt.

Viszont elég szemetes és az utak a járdák, de akár a műemléki dolgok is elég rossz állapotban vannak, kivéve a belvárosi részt. Mondjuk sztem ez máshol is így van ez a nemtörődőmség az országra általában is jellemző sajnos valszeg.

A város természeti fekvése remek, dombok veszik körül, erdőkkel rengeteg szőlővel és a közeli Nagy-Eged hegy is nagyon jól néz ki,ha a szemközti kertes dombos övezetből nézed pld Hajdúhegyről csodás a kilátás.

Szóval maga a város nagyon hangulatos, viszont az emberek valóban nagyon maguknak valóak és nem nagyon kiváncsiak a rettentő felszínes támákon kivül másra. Megvan a saját körük és onnan ki se dugják az orrukat, akármit teszel.

Mondjuk én éltem Bpen a budai hegyes részen környékén és kb ott is ez volt a helyzet. Nagyon konzervatívak. Olyna,mint egy időutazás vissza az időben és azt kell mondjam elég sok a durva, tapintatlan, lenéző viselkedésű alak .Kifejezetten macsó környezet durva lelkületű emberekkel, még a nők is így viselkednek sokszor. Bár ez is általános magyar jelenség szerintem ,ahogy az is,hogy az embert is pénzben, vagyonban, pozícióban mérnek. Tehát,ha van mit a tejbe aprítanod, vannak kapcsolataid akkor tisztelnek,ha kevésbé, akkor lenéznek és átnéznek rajtad. Aki szeretné tudni milyne lehetett 100 éve az akkori társadalom erkölcsi mintái és viselkedési etikettjei, hierarchiái az jöjjön ide. Vágni lehet itt a feudális gondolkodás ködfátyolát.:)

2021. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!