Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen buktatókkal találkoztat...

Milyen buktatókkal találkoztatok mikor lakást akartatok bérelni, mikre kell vigyázni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 07:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt fontos szempont, hogy az állatainkat vihessük. 2 papagájunk meg egy nyuszink van, akitől nem voltunk hajlandóak megválni, és sok helyre már a hirdetésben odaírják, hogy állat kizáró ok...
2013. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A szerződésre nagyon oda kell figyelni jól olvasdd át és ha valami nem tiszta kérdezz rá és beszéljétek meg hogy hogy is van ez?Ha nem áll benne kérdezdd meg hogy szándékozik e majd a késöbbiekben emelni a bérleti díjon meg ilyenek!Igazából más nem jut eszembe nagyobb baja,félelme sztem már csak annak lehet aki kiadja a lakását szerintem neki nagyobb riziko hogy kinek adja ki:)
2013. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha beviszek értékeket laptopot stb, hogy megy ez? Biztos lehetek benne hogy nem lop, ha igen mi a megoldás.

És ha kér 2 havi kauciót majd kiderül valami probléma akkor ugye én bukom a kauciót.

Ilyesmik érdekelnek. Ha én tisztességes vagyok ő pedig nem akkor én bukhatok nagyobbat ő pedig semmit. Vagy ő mit bukhat ha tisztességes vagyok?

2013. szept. 2. 08:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikre mindenképpen érdemes figyelni:

- Hivatalosan vegyétek ki, ne "sunyiban", mert az egyik félnek sem jó. Legyen rendes, írásbeli szerződés, két tanúval, vagy akár ügyvéd előtt (bár ez nem gyakori, és nem is kötelező persze).

- A szerződésben legyen minden pontosan rögzítve, többek között: milyen mérőóra-állásokkal veszitek át a lakást, milyen állapotban van, mi van benne (szekrények, ágy, stb.). Legyen benne, hogy hányan költöztök be, szabad-e másnak is majd odaköltözni (élettárs, rokon...), mennyi a bérleti díj, ezt mikor és hogyan kell megfizetni (átutalás, személyesen, postán...). Mit foglal magában a bérleti díj? Rezsi megfizetése, órák leolvasása. A bérbeadó ellenőrzési kötelezettsége (mikor kell beengednetek, milyen gyakran jön, stb.). A postát kérhetitek-e oda, vagyis megadhatjátok-e levélcímként (ehhez ragaszkodjatok!!!), bejelentkezhettek-e a lakásba? (Ehhez is ragaszkodjatok, legalább tartózkodási hely szinten.) Legyen benne a felmondási idő, a rendes felmondás mellett a rendkívüli felmondás indokai (nálatok, ha nem fizettek, rongáljátok, stb., ő pedig, ha nem tesz eleget a karbantartási kötelezettségeknek, zavar titeket, stb.) A kötelezettségeket mindenképpen rögzítsétek, kinek milyen munkákat kell elvégezni, mert ebből sok vita van később. Utaljatok a Ptk-ra, és, persze arra is, hogy határozott vagy határozatlan idejű-e a szerződés.

- A kaució sorsáról rendelkezzetek, rögzítsétek, mennyit kértek el, és mire használhatják fel (az is jó, ha csak a Ptk-ra utaltok, de akkor előtte mindenképp olvassátok el, mi van benne, ne érjen később meglepetés)

- Mindenképpen még a szerződéskötés előtt jól járjátok be, és nézzétek meg a lakást. Különösen figyeljetek oda az esetleges rejtett hibákra (penészedés a falakon, lógó tapéta, vizesedés...

- Megnézném azt is, milyenek a szomszédok: kisgyerekesek, diákok, idősek...

- Figyeljetek oda arra, milyen a környéken a tömegközlekedés, vannak-e éjszakai járatok is. Ha van autótok, akkor van-e parkolási lehetőség. Ha béreltek parkolót/tárolót is, akkor a szerződésben ezekre külön ki kell térni, és ezeknek is minden paraméterét ugyanúgy rögzíteni kell!

- Ha valamit akartok módosítani (kifesteni, vagy nem tartotok igényt a lakásban lévő bútorokra...), akkor ezekről is mindenképpen beszélni kell.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. szept. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi. amugy pont ilyesmitől tartok, hogy x ügy az eszembe jut s utána jön valami amire nem gondoltam...


tapasztalatbeli hibák nagyon érdekelnének.

2013. szept. 2. 09:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is épp albérlet keresés előtt állok, és a lényeget leírták előttem. Amit még hozzá tudok tenni, hogy ha van TV, Internet, stb. előfizetésed, vagy szeretnél a saját nevedre egyet, akkor ahhoz kelleni fog egy nyilatkozat a tulaj részéről (a legtöbb szolgáltatónál), szóval érdemes rákérdezni, hogy az probléma-e neki.


Amúgy szerintem a bérlő mindenképpen nagyobb kockázatot vállal, mivel a legtöbb probléma esetén ő fizet. A lakást is le lehet lakni, de akkor is az ő kauciója bánja. A szerződések sajnos elég egyoldalúak szoktak lenni, én például volt, hogy nem írtam alá egyet, mert nem voltak hajlandóak belevenni a saját kötelezettségeiket, de egyéb vad dolgokat viszont beleírtak.

Ugyanakkor viszont ha nagyon kekeckedsz, akkor másnak adják ki. Szóval nehéz ügy.


A tulaj bejárásával kapcsolatban: Ha bármi eltűnik a lakásból, akkor először kérdezz rá a tulajnál, járt-e ott, és ha nem, akkor közöld vele, hogy betörtek, és feljelentést teszel. Ha tényleg ő volt (és bízhatunk a szervben), akkor ki fog derülni. Mást nem nagyon tehetsz.


Amúgy a környék és a ház rendezettsége tényleg sokat számít. Hiába olcsó és szép egy lakás, ha minden nap félve vagy undorodva kell végigmenni az utcán vagy a lépcsőházban.


Sok sikert! :)

2013. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, igen, az órák átírása nagyon fontos!

Közös kérelem, stb.

2013. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A nevemre írják az órát ha bérlek egy lakást?
2013. szept. 2. 10:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy írjátok le a nyitó óraállásokat, nehogy utólag gond legyen a számláknál vagy a közmű egyenlegeknél.
2013. szept. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak arra gondoltam.

A szolgáltatóknál be lehet jelenteni, hogy bérlőként lakod a lakást, és a te nevedre számlázzanak.

A Távhőnél (ha van nálatok ilyen) közös kérelemben lehet kérni a bérlő nevére számlázást.

A későbbi viták elkerülése végett jó ez.

2013. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!