Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Új lakóként mit kezdjek...

Új lakóként mit kezdjek akadékoskodó szomszédaimmal?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk egy háromlakásos társasházba, ahol a régi lakók szemmel láthatólag nem bírják, hogy valaki beköltözött a mellettük lévő, eddig üresen álló lakásba.Ők állításuk szerint már nyolckor fekszenek, és onnantól az egész házban mindenki maradjon csöndben, ne beszélgessünk, ne mászkáljunk, mert szerintük minden áthallatszik hozzájuk.Nekem muszáj új lakóként azt tennem, amit ők óhajtanak? Ilyen esetben mi lenne a teendő, nekem a régi lakóhelyeimen sohasem volt ilyen gondom a szomszédokkal.
2013. szept. 12. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozol velük. Anlhatod még nekik , hogy hangszigeteljék a lakásukat maguknak.
2013. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell velük foglalkozni, a saját lakásodban 10 óráig egyébként is úgy hangoskodsz, ahogy akarsz, meg egyébként is, ha a többi szomszéd nem panaszkodik rátok, akkor ők sem tehetnek semmit. Ne hagyjátok már, hogy az ilyen emberek beleszóljanak az életetekbe!!
2013. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi közük ahhoz, hogy mit csinálsz,amíg a házirendet vagy a törvényt nem sérted meg. Zárd rövidre. Egy korai összeveszésből hamarabb lesz barátság, mintha évekig nyúznátok egymás idegeit.
2013. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Az én szomszédom egyszer érvelt azzal költözés után, hogy ő már 30 éve itt lakik, én meg csak most jöttem. Hasonló volt a szitu.

Annyival lezártam, hogy ha Ő 100 éve lakna itt, én meg fél perce, akkor is ugyanannyi jog illetne meg minket a saját lakásunk használatával kapcsolatban, úgyhogy lesz szíves tudomásul venni, hogy szomszédok vagyunk.

Hívd fel a figyelmét a jogaidra. Tetszik nem tetszik, ez van.

2013. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Majd szépen megszokják, vagy megszöknek. A hülyeségekkel nem foglalkozni és legfőképp nem alkalmazkodni.
2013. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A csendháborítás az, ha a lakásodban, kertedben, az ingatlanod előtti közterületen vagy máshol indokolatlanul hangoskodsz - ilyen esetben jogosan hívhatnak rád rendőrt, akár pénzbüntetést is kaphatsz.

Az, hogy normális hangerővel beszélgetsz valakivel a lakásban, nem számít csendháborításnak, bár rendkívüli esetekben (pl. ha kisbaba van a szomszédban) megkérhetnek rá, hogy ne tedd, és akkor neked illik tényleg csendben lenned 8 után.

Szóval jogilag csak akkor packázhatnak veled, ha túl hangosan hallgatod a zenét (ezt még nap közben is tilos), kiabáltok, vagy más módon indokolatlanul hangoskodtok (füvet nyírni például természetesen szabad, bár azért lehetőleg nap közben tedd).

2013. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanulságos válaszokat kérdésemre!!
2013. okt. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!