Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szomszédaimmal?

Mit csináljak a szomszédaimmal?

Figyelt kérdés
A házuk a telek határán húzódik,rendkívül közel van a mi házunk és az övék.Az a baj,hogy a fürdőszobájuk ablaka állandóan nyitva van,éjjel-nappal még télen is.Nem lehet az udvaron semmit se csinálni nyugodtan,mert mindent hallanak.Ugyanez fordítva is igaz,feltünési viszketegségben szenvednek,állandóan szerepelnek.Este nem lehet tőlük aludni,mert a 3 éves gyerekét fél 11-kor fürdeti,aki vízfóbiás és 1 órán keresztül üvölt.Meg sem próbálunk velük normálisan beszélni,mert nem lehet.Útálja őket az egész utca.Folyton bejárnak az önkormányzathoz,mert mindig van valakivel valami bajuk,pedig a saját házuktáján kellene szétnézni.Ja,és a fürdőszoba ablakukat is lecserélték tejüvegről sima üvegre!Eddig csak nyeltünk,pedig simán feljelenthetnénk őket,mivel tudjuk hogy lopják az áramot,télen egy rakás hősugárzóval fűtenek,ezért tehetik meg azt hogy akkor is nyitva legyen az ablak.Sokszor meg este 11-kor kalapál,zörög arra kelünk fel,hogy ugat a kutyánk,aminek persze oka van,mert hallja hogy mászkál az a szemét ember.Kerítést sem képesek csinálni,rossz rozsdás lemezekből tákoltak össze valami kerítésfélét,pedig törvény szerint azon az oldalon neki kell kerítést építeni.Mikor szóltam nekik,szépen hogy azért nem lehetne más megoldást választani arra a kerítésre mert a kutyánk simán átugorja,akkor meg az lesz a baj.Annyi volt a válasz,hogy nincs pénz kerítésre.A fickónak pedig 2 munkahelye is van,egy legális meg egy fekete.Rengeteget keres,más meg örülne ha 1 normális munkahelye lenne,főleg mifelénk.Nekem kellet azon a rossz kerítésen is alakítani,hogy ne menjem át a kutyánk.Pénzük is volna rá,csak sóherek,mindenen spórolnak,hogy mégtöbb legyen.Ezért lopják az áramot is!
2011. aug. 18. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

A saját lakásukban akkor tartják nyitva az ablakot, amikor akarják és a fürdöszoba használata sincs sehol bekorlátozva.

A kerités az ö részükröl meg van oldva, ha akármiböl is (a vaslemet is elegebdö) csináltak egyet.

Ha neked kutyád van, akkor TE vagy köteles biztositani, hogy ne tudjon a szomszédba menni.

Az, hogy ök mivel és mennyit fütenek, lopják-e az áramot - EZ nem rád tartozik.

AZ, hogy mennyi pénzük van és mire költik, NEM a te dolgod, hanem magánügyük.


A kifogásaidból egyedül annyi jogos, hogy az ablaküveg nem lehetne átlátszó, a többihez semmi közöd.


Viszont a kérdésedböl CSAK annyi látszik, hogy TE foglalkozol azzal, hogy ÖK mit hogyan csinálnak, és TE vagy az, aki rossz szomszéd.

2011. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Tisztára, mintha az én szomszédaimról írnál. A feljelentéssel nem érsz el semmit, attól a te problémád nem oldódik meg. Tegyél valami büdöset a fürdőszoba ablakuk alá :-) Valamint kérdezd meg tőlük, hogy tervbe van-e véve egy normális kerítés, mert nem tudsz felelősséget vállalni ha átmegy hozzájuk a harapós kutyád, mivel a te oldaladról biztosítottad, hogy ne szökjön meg.
2011. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Építési szabályzat, ha jól tudom minimum 7-8 métert meghagyni két épület között, amiből 4 m-t kocsibejáróként kell meghagyni (tűzoltók).

Amennyiben ez a 7-8 méter megvan, és számítsuk bele, hogy te sem vagy kint az udvaron minden este, amikor ők fürdenek, hanem bent vagy a saját lakásodban, akkor már nem zavarhat olyan nagyon, hogy ők a fürdőszobában mit csinálnak.


Ha az előírt távolság a két épület között nincs meg, akkor annak kellene utánanézni, hogy melyik épület az újabb építésű, mert lehet, hogy az lett szabálytalan helyre építve.

2011. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Első! Ne haragudj, de nincs igazad. Közösségben, társasházban, kertvárosban akárhol vannak szabályok, amiket elvárnánk, hogy mindenki betartson. Legtöbb esetben mindenki tud úgy élni, hogy nem megy a másik idegeire. Ha pedig a nagyon kevés százalék nem tudja betartani, igen is tenni kell valamit. Az én szomszédaim is zajosak és nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor úgy érzed, mintha már velük élnél, bele másznak az életedbe, hallod azt is amit nem akarsz. A kerítésüket pedig igen is nekik kell megjavítani.
2011. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves első!Ha te sem tudnál aludni miattuk éveken keresztül főleg nyáron,te is haragudnál rájuk.Igazad van semmi közöm hozzá,hogy miket csinálnak,lehet hogy én vagyok a rossz szomszéd,mégis nem minket útál az egész utca,nem velünk veszekednek minden nap,hogy már megint kit jelentettünk fel.Amúgy meg ha én lopnám az áramot,ők már réges-régen feljelentettek volna,mert mindenkire irigyek.A kerítésről meg annyit,hogy ha van 1 szépen rendeben tartott kertes házad meglehet nézni milyen jólmutat 1 ilyen tákolmány,még az utlsó koszos c. is normálisabb kerítést csinál.Ha jön hozzánk valaki egyből azt szokta kérdezni:Az meg ott mi a fene,kerítés akarna lenni?Sokan ráadásul azt hiszik,hogy azt mi csináltuk,mert nem tudják hogy azon a részen neki kell kerítést húzni,és szégyenkezünk miattuk.
2011. aug. 18. 09:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt pénze a szomszédnak kerítésre (háromgyerekes család teljesen eladósodva), hiába lenne hivatalosan az ő dolguk. Megcsináltuk mi, elvégre nekünk is érdekünk, hogy legyen. Mellesleg ha földszintes házuk van, vagyis nincs nagyon magasan a fürdőszoba ablaka, akár a kerítéssel elérheted, hogy ne lássatok át, sőt a hangot is tompíthatja, ha pl. téglából vagy kőből építitek.
2011. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez hülyeség,hogy kertvárosban csöndnek kell lenni. Akinek kertes háza van az bizony lehet,hogy barkácsol, füvet nyír, traktorozik, építget stb. A mi szomszédunk két éve építgeti. Van,amikor hangosabb, de általában egész tűrhető. Most pereljek vele azért mert nem volt annyi pénze,mint mondjuk nekem,hogy egyszerre szinte mindent megcsináljon? Amíg tiszteletben tartja,hogy hétvégén nem kezdi el hajnalban, ebéd után nem zörög, nem érdekel. Amikor mi a kerítést csináltuk, több napig daraboltuk géppel a léceket, kevertük a betont stb. ő sem csapkodta az ajtót. Ahogy azért sem ütöm agyon,mert ugat néha a kutyája. Ez kertváros, ez ezzel jár. A másik szomszédnak pl. dupla portája van, minden héten több órán keresztül nyírja a füvet a hangos fűnyíróval. Nonszensz lenne, ha egy kertes háznál megkérném,hogy ne nyírja már a füvet,mert zavar.

Egyik sem annyira hangos,hogy ne tudnék élni. Persze,ha állandóan azt figyelném,akkor igen. Én sem hiszem,hogy egy fürdőből kijövő hang annyira zavaró lenne. Mi lenne,ha mondjuk asztalos lenne a szomszéd és fúrna-faragna! Biztos,hogy vannak idegesítő dolgaik, de szerintem ezek még bőven nem akkorák,hogy ezért megérné balhézni. Az üveggel kapcsolatban igazad van, szólj neki,hogy ha nem cseréli ki,akkor bejelented. De pl. az,hogy nem csinálja meg a kerítést, az ő dolga. Mi is közösen csináltuk a szomszéddal, mert neki az egészre nem lett volna pénze még egy jó darabig, de a kerítés meg szörnyű állapotban volt. És ezért a segítségünkért, minden évben több kiló friss epret kapok, minden évben több kiló cseresznyét és barackot hoz át. Sokkal jobb így mindenkinek.

Apukám mindig azt mondja,aki nehezen viseli,hogy vannak szomszédai, költözzön tanyára!

2011. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 10,00-val!
2011. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nos igazad van,tényleg ilyen a kertes ház.De minden este 11-kor,meg éjfélkor kopácsolni meg zörögni,meg mellé a fürdőszobai ricsajok,hogy nem tudsz aludni tőlük ezt már nem hiszem hogy mi fújjuk föl.Ráadásul hajnali 4-kor kelünk,korán járunk dolgozni.
2011. aug. 18. 10:09
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
A nappali fűrészeléssel és fűnyírással semmi gond nincs. Az mindenhol van, ez a tipikus kertvárosi hangulat. De ha valaki későn este, korán reggel és mindig hangoskodik, ha kell ha nem az igen is zavaró.
2011. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!