Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik turistaként nyaraltok,...

Akik turistaként nyaraltok, balatoni kis és nagyvárosokban, belegondoltatok már ebbe?

Figyelt kérdés
Nem egyszerű, egy ilyen városban az ottani lakók élete ám! Tény és való, hogy közvetve-közvetlen mindenki a turizmusból él, és a nyári három hónap jelenti a legnagyobb bevételeket. És persze, szerintem mindenki szereti a Balatont, mert az egyik legjobb dolog a nyárban, ha a nagy forróságban az ember csobbanhat egyet, a rengeteg kulturális programról, szórakozási lehetőségről nem is beszélve. Viszont ezekben a hónapokban megötszöröződik, tízszereződik a lakosság, gyakorlatilag mindenhol, ami mindenre nagy hatással van, pl közlekedés, közbiztonság, köztisztaság, és még hosszan sorolhatnám. Amikor pedig eljön az ősz, nagyon sokan azt érezzük, hogy végre visszakaptuk a városunkat. Csak pusztán kíváncsiságból tettem fel kérdésemet, de kérlek gondolj bele, hogy te egy 20-ezres városban élsz, de három hónapig a városodban 100-200-ezer ember van!
2013. szept. 15. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam még bele,de érdekes amit mondasz.
2013. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egy kétmilliós városban lakom, és a fordítottjába már belegondoltam annak, amit írsz. Nagyon fura lenne (legalábbis a számomra), ha a városom ősszel "kihalna", és tavaszig alig lézengenének az utcán.

Bár a Balaton szép, emiatt én nem költöznék oda, sem a Velencei-tóhoz. Mert a nyár oké, de télen egy kísértetvárosban érezném magam.

2013. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2! Ez a másik oldala a nyaralóvárosoknak. Ilyenkor persze, a lehetőségek is korlátozottabbak. Ajánlom figyelmedbe, hogy nézd meg a Google térképen, bármelyik balatoni város valamelyik utcaképét! 11 év végén, és 12 év elején készültek a felvételek, tehát télen. Tényleg olyan mindegyik, mint egy kísértetváros.
2013. szept. 15. 15:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Oké, most ezzel mi mit kezdjünk?
2013. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4! Semmit, ha nem érdekel!
2013. szept. 15. 16:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy érdekel-e. Ettől még nem fog semmi változni, ugyan úgy fognak oda járni a turisták, mert ott a Balaton.


Ez van, ezt kell szeretni. Ha nem tetszik, akkor elköltözöl.

2013. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az zavar, hogy nyáron tömeg van, vagy hogy télen kihalt? Vagy a rossz vonatközlekedés, a nagy alapterület, a laza utcaszerkezet? Melyik zavar?

Ezeket minden más település esetében is figyelembe kell venni. Itt Pesten például tömegnyomor van, büdös, kosz és zaj, viszont minden közel van, és jó a közlekedés. Valamit valamiért. Minden településnek vannak előnyei és hátrányai egyaránt.

2013. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7! Igazából egyik sem zavar, mert a nyár a pezsgésről szól, a tél pedig a nyugalomról. Mindig is így volt, és így is lesz. Annyi hátránya van, ahogy már 15:45-kor megfogalmaztam, hogy télen nagyon korlátozottak a munkalehetőségek, a szórakozási lehetőségek, és úgy általában minden.
2013. szept. 15. 18:21
 9/12 anonim ***** válasza:
nem megyek oda, ki jár oda?
2013. szept. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én pl imádom a zsúfolt mediterrán városokat, úgyhogy nekem még az aug.20-ára 200%-osan megtelt balcsi is szellős volt :D

Pedig Bogláron voltam a szüreten :D Nem szeretném azt a kihaltságot, ami ott máskor van, bár sokszor le szoktunk menni, pl télen is, ha lehet korizni! :)

2013. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!