Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy vegyem rá a főbérlőt,...

Hogy vegyem rá a főbérlőt, hogy megengedje?

Figyelt kérdés
Apámmal bérelünk egy családi házat, illetve ikerházat. Több mint 2 éve itt lakunk, apám sokat segít a főbérlőnek, rendezi az udvart, pedig még csak nem is használhatjuk. Mobilnetem van, nagyon szar. Mondtam apámnak, hogy úgyis nemsokára lejár a hűsége, köttessünk már be vezetékes netet, ne szórakozzak már ezzel, mert borzalmasan szar. Belement, mondta, hogy keressek valami jó szolgáltatót aztán beköttetjük. Erre ma megkérdeztük a főbérlőt, hogy lehet-e és kaptuk a választ, hogy nem. Tudom, hogy a net nem nagy dolog, de nekem szörnyen lassú és szar, és alig tudok vele valamit is csinálni, kéne az a vezetékes net a normális sebességével meg a korlátlan letöltésével. Szerintem azért elég bunkóság nem megengedni, mondom, több mit 2 éve lakunk itt (ez azért fontos, mert eddig fél évnél tovább még sehol nem laktunk), apám mindenben segít neki, nyáron én is segítettem a kertben, elmaradás meg minden nélkül gyönyörűen fizetjük minden hónapban a 30ezer albérletet plusz a rezsit, szóval nincs rénk gond, erre nem engedi meg, hogy vezetékes netet kötessünk be. Azt már nem mondta miért... Szóval ti mit tennétek? Köszi előre!

2013. okt. 21. 06:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát először is kérdezd meg, hogy miért nem engedi, és ennek fényében lehet tovább gondolkodni.

Pl., ha műemlék-épület, akkor a törvény nem engedi adott esetben az ilyen munkákat (attól függ persze, hogy mivel járna), azon nincs mit könyörögni.

2013. okt. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 _Jessy_ ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy ez neki semmilyen kötelezettséget nem jelent. Legalábbis a UPC-nél ez van. A tulajnak csak annyi a hátulütője, hogy a beszerelési munkák következményeit el kell viselje, amit ha jól csinálnak, kára nem származhat belőle. Azon kívül minden az előfizetőt, azaz téged terhel. Max. annyi gondja származhat még belőle, hogy nem tud addig internet-szolgáltatást rendelni a házba, amíg a tiedé ott van. (Ez utóbbi is a UPC hülye gyakorlata, nem biztos, hogy más szolgáltató is ezt csinálja).

Második megoldás, hogy kicsengeted neki egy összegben az első évet(általában ennyi a hűségidő), és írtok egy szerződést, hogy ő lesz az előfizető. A hűségidő lejárta után pedig úgy is fel tudja mondani a szolgáltatást azonnal, ha nem fizettek érte.

2013. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hja, az a második megoldás a legnormálisabb, de kis átalakítással. Egyáltalán ne hűségidőre rendeld, hanem anélkül, a tulaj nevére, és olyat, amit közösen eldöntesz vele. Havidíj magasabb lesz, de bármikor lemondhatod. Illetve lemondhatja.
2013. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 _Jessy_ ***** válasza:
Hja. Csak az a gond ezzel, hogy egy 3-4 ezres szolgáltatásért fizetsz 13-14 ezret, ha hűségidő nélkül rendeled meg.
2013. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pbiker válasza:

Nekem hűségidő nélkül van NET+TV havi 5500ért.

Tudd meg az okát a dolognak. Onnan majd könnyebb lesz gondolkodni tovább.

2013. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha hozzátok lehet digit kötni, akkor próbálj meg azt köttetni. Ott nincs hűségidő. Legalábbis egy éve nem volt. Megmondhatod a tulajnak, hogy hűség nélkül első nemfizetés alkalmával lemondhatja.
2013. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köttessétek a saját nevetekre. Lehet az a problémája, hogy ő nem akar előfizetni az internetre, mert ha nem fizettek vagy elköltöztök, akkor neki kell fizetni. Ha a ti nevetekre van kötve az internet, akkor is kell tőle beleegyezés, de nem rajta hajtják be, ha adósság keletkezik az internet miatt. Én több albérletben is laktam, saját nevemre lett bekötve az internet. Ezzel talán már neki sem lenne problémája.
2013. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kiad-lak ***** válasza:

Az ő nevére nyilván nem rendelhetsz semmilyen szolgáltatást, más nevében nem szerződhetsz.

Neki viszont semmi köze ahhoz, hogy te a saját nevedre szerződj bármely szolgáltatóval. Az az előfizetés hozzád kapcsolódik nem az ingatlanhoz, azaz ha elköltözöl, továbbvihető.


Kérdés, hogy technikailag mi és hogy van kiépítve a lakásban. Kell-e vezetéket építeni, fúrni stb. Ahhoz kell sajnos az engedélye. Ha kiépített a lehetőség, akkor jó a helyzet.

2013. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Van vezeték, van kábel, volt itt már vezetékes net.

Apám mondta, hogy majd még beszél vele aztán meggyőzi. Hát kíváncsi leszek..

2013. okt. 22. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!