Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá anyut hogy...

Hogy vegyem rá anyut hogy megengedje a szoba cicát?

Figyelt kérdés
Már régóta akarok egy cicát,csak az a baj hogy társasházba lakunk,van egy kis udvar,de az le van betonozva.Barátnőmnek van 3 kiscicája és szívesen odaadná az egyiket(nekik 19 van),csak anya nem engedi,pedig egész tavasszal tanítottuk hogy szobacica legyen,mert b.nőmnek a 19-ből 3 a lakásban van.Igaz hogy van egy hörcsögöm,de ketrecben van és a cica nem érné el(most 4 hónapos a macska). Mit csináljak hogy anya megengedje a cicát?

#szobacica #cica #állattratás
2013. jún. 13. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nincs szobacicám, csak kinti, de tudom, hogy milyen bent tartani. (ismerősünknek van szobacicája)A felnőttek azt gondolják, hogy a cica büdös, ha bent van, de ez butaság. Mindig kell, hogy legyen neki tiszta alma, mosdatni kell rendszeresen, és nem lesz kellemetlen szag. Mostanában tanulj jól, segíts neki, ilyesmik, hátha megengedi. Addig is te takaríts a szobádba..., hogy lássa, hogy elég önálló vagy egy cica tartására a házban. Ha esetleg mostanába lesz szülinapod, névnapod...akkor kérhetnéd, hogy a cica legyen az ajándék.

2013. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ és most 18-án lesz a szülinapom.Tudom hogy sok felelősséggel jár:)szoktam neki segíteni,a szobámban is én takarítok és a hörimről is gondoskodok (azért is 3 hónapig könyörögtem) hátha a cicát is kikönyöröghetném:D

Amúgy miért hiszi azt minden felnőtt hogy büdös?

2013. jún. 13. 15:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska alapból szobatiszta lesz, ha van neki alma. Még ha udvarban tartod, akkor sem piszkít mindenhova, csak ahol el tudja kaparni (tapasztalat) Viszont ha bent nincs takarítva az alom, akkor érzi a cica is hogy ennek bizony nincs jó szaga, és máshol végzi el a dolgát. De te azt mondtad, gondoznád, úgyhogy ezzel nincs gond. Semmivel sem budosebb egy hörcsögnél :)
2013. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és Happy Birthday :D
2013. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

tudom,csak az a baj hogy anyát nem tudom rávenni hogy megengedje,mert nem szereti a cicákat,a barátnőmét meg állandóan simogatja:DD

köszi:))

2013. jún. 15. 13:05
 6/11 borcsi02 ***** válasza:
100%

Hát ez így szokott lenni:), sokan szeretik a cicákat, meg simizni őket, de saját macsekot nem akarnak bevállalni, mert félnek, hogy sok gond, költség lenne vele.

Viszont igaz, hogy tényleg nagy felelősség, jóval nagyobb, mint egy kis ketrecbe zárt hörcsög.:)

Amúgy a cicák NEM büdösek!:) Nekem kijárós cicáim vannak,és még így sem büdik, ami büdös lehet, az a macskaalom, ha nincs rendszeresen tisztítva, vagy olcsóbb, gyengébb minőségű az alom, szóval erre mindenképp rá kell szánni a pénzt. Meg persze vannak egyéb költségek is, oltások, féregtelenítés, ivartalanítás, és lehet, hogy anyukád ezzel tisztában van, és nem akar erre külön költeni. Szóval ha van rá lehetőséged, pl zsebpénzed, akkor jelezd neki, hogy ezeket a költségeket te állnád, amennyire tudod, és ezzel is kifejezhetnéd, hogy te igenis komolyan felelősséget vállalnál a kis jövevényért.

Persze lehet, hogy vannak, akik egyszerűen nem éreznék tisztának a lakásukat, ha macska élne velük, mert valljuk be, azért hiába benti cica, vedleni így is fog, és nem lehet elkerülni pár kósza macskaszőrt.

Esetleg érvelhetsz azzal, hogy a barátnődéknek már rengeteg cicája van, és (szerintem) anyagilag képtelenség, hogy mindegyiket megfelelően ellássák, megkapják a szükséges kezeléseket, stb, és jót tennétek a cicával, ha olyan helyre kerülhetne, ahol megkap mindent.

Amúgy ez tényleg jó ötlet, hogy szülinapodra kérnéd:)

Azt gondolom, anyukád is nagyon megszeretné a cicát.

2013. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat és először a hörimet meg se merte fogni,most meg puszilgatja:D amúgy a höri kellékek is az én pénzemből voltak
2013. jún. 16. 23:24
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként nem is olyan nagy a koltség sem. Ha az alap kellékeket és oltásokat leszámítjuk, meg ha vmi betegsége/baja lesz, akkor a kezeléskoltséget. De az enyém elél maradékokon, nem a drága macskakonzervet veszem, hanem a 2x olyan olcsó kutyakonzervet. És mellesleg ez a kedvenc kajája :D A kutyaszalámit kenyérrel is szereti, nem kell feltétlen állandóan márkástáppal etetni. Tehát nem is túl drága. A macskaalom is lehet sima homok (nekunk az volt, amikor még kicsi volt, és a garázsban lakott) de most, hogy kinti cica, már nem alomba végzi a dolgát, hanem a homokba, vagy foldbe kaparja el. Lakásban nem tudom milyen drága a tartása egyébként, de sokkal durvább nem lehet.
2013. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
barátnőmék macskája is kutyakaját eszik ... a kutyával :DD
2013. jún. 18. 07:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is hasonló gondjaim voltak. Azt monnda anyám ,hogy a cica büdös és hullajtja a szőrét meg ősszekarmolja a bútorokat. Sokat könyörögtem neki és azt mondta ,hogy: Na jó egy kicsit bejöhet... Ebből a kis időből egy egész délután lett. Ez az idő alatt belátta ,hogy tévedett.
2013. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!