Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Te örülnél ha cigány lenne a...

Te örülnél ha cigány lenne a szomszédod?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék senkit megsérteni szimplan érdekel mások véleménye NEM PROVOKÁCIÓ
2013. okt. 28. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments!

Nálunk az utca másik végén laknak vagy 50-en 3 házban.

Akármikor elsétálnak előttünk azt nézik mi van az udvarban, nem merem elől hagyni a 40.000 Ft-os biciklim, mert félek hogy beugranak és elviszik.

Valamelyik évben elakarták lopni a parabola antennánkat is.

2013. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ milyen ember az illető. Cigányok között is vannak rendes emberek, de én nem àltalánosítok. Szerintem a cigányság nem bőrszínnél kezdődik. Magyar emberek között is sok a gané. Visszatérve a kérdésre, lehet, hogy ha normális az illető, örülnék neki. Például én szívesen megtanulnék cigányul, meg érdekel a kultúrájuk is. Ha még meg is tanítana, pláne örülnék.
2013. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Bőrszín vagy származás alapján nem teszek különbséget az emberek között, kulturáltság alapján igen. Normális roma épp úgy létezik, ahogy primitív bunkó magyar. Pusztán az tehát, hogy a szomszédom cigány, semleges.
2013. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Amado atya ***** válasza:
89%

Volt már cigány szomszédom. Szegény volt, egyik napról a másikra élt a 4 gyerekével, de dolgozott, még ha kevés pénzért is, a ház udvarát szépen rendben tartotta, és bármi segítség kellett, mindig elsőként jött. Pénzt sose fogadott el, nekem égett az arcom emiatt, mikor pl. segített felhasogatni ~30 mázsa fát. Ellentételezésként bevásároltam nekik krumplit, tésztát, némi zöldséget, stb, ennek viszont nagyon örült az egész család.

(Amely család úgy 20-30 főből állt, de életvitelszerűen csak a házaspár a 4 gyerekkel lakott a szomszédban).

Nem is kellett zárnunk a házat, meg a kocsit a ház előtt, sose bántották.

Mondjuk, ez ilyen kölcsönös viszony volt, ha neki kellett segítség a ház körül, én is szó nélkül besegítettem.

2013. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha egy rendes, kedves ember, akkor örülök a jó társaságnak. Ha viszont rengeteg negatív tulajdonsággal rendelkezik, veszélyes, stb., akkor nyilván nem örülök.
2013. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én egyik szomszédom cigány, és jobb a kapcsolatom velük, mint a másik szomszéddal. Nem írom meg kik ők, mert rasszistának fognak tartani.
2013. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Egy fajta cigánnyal nincs gond. Az pedig a döglött cigány. Az békés és nem lop meg!
2013. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!