Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön élők, ti barátkoztok...

Külföldön élők, ti barátkoztok a környéken levő magyarokkal?

Figyelt kérdés
Én szeretek magyar lenni, de szeretek itt is lenni. A nyelvet jól beszélem, a barátommal is ez a közös nyelvünk, dolgozom, suliba járok, barátaim vannak. Ezek közül egyik sem magyarul. És nem is hiányzik, h mindenképp legyen magyar nyelvű barátnőm. Közben meg azt látom a környezetemben, h az összes külföldi ismerősömnek van egy brancsa, hazai emberekkel és mindenfélét együtt csinálnak. Miért van ez? Nektek is van igényetek ilyesmire? Én pl személy szerint tökre utálom ah vkik a vonaton, metrón stb hangosan beszélgetnek az anyanyelvükön, csak azért mert nem értjük, még idegesítő h üvöltöznek. Lehet h emiatt sincs kedvem a magyarokhoz?
2013. nov. 8. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Mondjuk nincs is a kornyezetemben magyar, de nem is hianyzik.
2013. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, mi is tartjuk a kapcsolatot magyarokkal, tok veletlen a szomszedainkat korabrol ismerjuk, egyutt dolgoztunk otthon (kicsi a vilag) es egyaltalan nem zavar ha korulottem idegen nyelveken beszelnek.

Van egy csomo magyar rendezveny, koncert is, neha napjan ezekre is elmegyunk. A barati korunk nekunk inkabb olasz, sok olasszal dolgoztunk es igy alakult.

2013. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Attól függ. Csak azért mert magyar, nem.

Én rühellem azt, amit írtál.

2013. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt útálom, ha valakit idegesít, ha a buszon a saját anyanyelvemen beszélek a barátnőmmel. Nem szoktunk ordibálni, de pl suliban is, amikor csak mi ketten beszélgetünk, akkor magyarul folyik a társalgás. Amint belép egy német a képbe, átváltunk az ő nyelvére. Szerintem ez egyáltalán nem bunkóság. Az már igen, hogy egy olyan ember szól ránk, hogy ne magyarul beszéljünk, akinek semmi köze a társalgáshoz, csak ki akarná hallgatni és nem érti.
2013. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Magyar lakótársaim vannak, de azon kívül nem keresem a magyarokat. Két rokonom is kiköltözött ide a közelbe mióta én kijöttem, velük tartom még a kapcsolatot illetve még egy barátommal, de őt is otthonról ismerem már.
2013. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem. A legszarabb dolog volt 1 év után mikor hazajöttem Karácsonyra, hogy körülöttem újra mindenki magyarul beszél.. bleh.
2013. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

engem nem az zavar ha vki nem németül beszél. Hanem h üvöltözve beszélgetnek franciául, olaszul, arabul, törökül. Kávézóban, buszon mindenhol. De egyébként a magyarok is ezt csinálják, nem egyszer volt, h boltban mellettem állt vki és két sorral odébb levő barátnőjének kiabált magyarul h jöjjön stb. Csak azért mert az emberek nagy része nem érti, még nagyon idegesítő h üvöltve kommunikálnak. Feltételezem h a saját országukban már nem lennének ilyen hangosak, csak élvezik h úgyse érti őket senki.

Egyszer egy társaságban találkoztam pár magyarral hát olyan lekezelőek és bunkók voltak, h csak lestem. Én igyekszem mindenkivel kedves lenni és rengeteg külföldi (úgy értem, aki itt külföldinek számít) barátom van, és meglepett h pont a honfitársaim ilyen bunkók....

Másik amit utálok ha a munkatársaim spanyolul társalognak, én meg ott állok és pislogok...nem rólam beszélnek, de akkor miért nem lehet úgy h ne érezzem magam kirekesztve?

2013. nov. 8. 12:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Hehehe,első jól megmondta...én is így vagyok,ezzel.

Örülök ha nincs a közelemben egy sem.Nem is véletlen mentem el.

2013. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első szempont a szimpátia, közös érdeklődési kör és a mentalitás. Pusztán azért mert magyar, még nem lesz kebelbaráom senki. Otthon se volt, itt se lesz.

Az hogy valaki közterületen, járművön hangoskodik, bármilyen nyelven bunkóság. Gondolom "büszkék rá, hogy lám, ők egy érdekes nyelvet beszélnek, hagy hallja más is."

Ha a beszélgetőpartnerem magyar, és nincs más a közelben magyarul beszélek vele, ha nem, akkor olyan nyelven amit mindketten értünk.

2013. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem barátkozok, bár szívesen tenném. Az a baj, hogy egy svájci kisvárosban élünk a férjemmel és eddig még csak olyan magyarokkal futottam össze, akik a helyi kaszinó (egyben étterem, diszkó és bordélyház) környékén mászkáltak, kihívó, vagy lepukkant öltözékben. Hát az aljanép társaságában nem szeretném égetni magam, meg amúgy sem hiszem, hogy sok közös témám lenne valami tanulatlan ribèvel, szóval inkább kihagytam ezeket az alkalmakat.
2013. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!