Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A rendőröknek miképp lehet...

A rendőröknek miképp lehet bemutatni hangfelvételt, hogy bizonyítékként megállja a helyét, és hogy engem ne érjen baj?

Figyelt kérdés

A szomszédaink utálnak minket. 20 évig egyedül éltek egy 4 lakásos házban, és azóta, hogy odaköltöztünk, tiszta szorongás az életem. Ők mindent megengednek maguknak, de kb azt várják, hogy mi meg se mukkanjunk. Nagyon pofátlanul hazudnak a rendőrségnek is. Már anyagi kárt is okoztak nekünk.

Félek is tőlük. Fiatal lány vagyok, és a vén pedó azt lesi, mikor vagyok a fürdőszobában. Tudom, mert egyszer azt hányta a szememre, hogy túl sokat vagyok ott (kár, hogy nem vettem fel xD). A nő is bolond, részeges, félek, hogy egyszer lelöknek a lépcsőn vagy vmi.

Szóval arra gondoltam, hogy amikor elkezdenek egy veszekedést, felvenném, meg amikor a lépcsőházban járok, akkor is bekapcsolnék hangfelvételt, ha esetleg történne velem vmi...

A kérdésem az lenne, hogy miképp kell ezt úgy intézni, hogy felhasználható legyen a felvétel? Milyen szabályok vannak erre vonatkozólag? Meg nem szeretném, ha megbüntetnének ezért, mert asszem személyi jogokat sértek azzal, hogy felveszem őket. :S De már nem merek elmenni kutyát sétáltatni, mert annyira félek tőlük. Még évekig nem tudunk elköltözni.



2013. nov. 10. 13:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah meg persze azért is kéne a felvétel, hogyha önvédelemből lefújom őket paprikaspray-jel, akkor ne tudják rámmondani, hogy megtámadtam őket.
2013. nov. 10. 13:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda? Közös fürdőszobát használtok? :O


Amúgy, bizonyítéknak bármikor felhasználható a hangfelvétel, még akkor is, ha illegálisan készült.

2013. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Berúgod az ajtót és kijelented, hogy az összes szaros vén trotty a seggén marad különben a fejükre húzod a hugyos lepedőjüket. Probléma megoldva.

Nehogy már nyugdíjasok terrorizálják a fiatalokat. Mintha a fika enné az óvodást, komolyan:D

2013. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem. :D Gondolom azt leste ki, hogy ég-e a villany a fürdőnkben. De nem tudom, hogy csinálta, mert a házból ezt nem láthatja. xD Mind a kettő rokkantnyugdíjas (szerintem indokolatlanul), és biztos nagyon unatkoznak. Vagy lehet, hogy csak úgy kitalálta. De ha így van, engem akkor is aggaszt.
2013. nov. 10. 13:18
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom a páromnak, már az elejétől. Most három év után kezdi is összeszedni magát, de még mindig nem az igazi... nem is tett jót a kapcsolatunknak a tudat, hogy ennyire jámbor. :S Meg ugye az elején elrontotta. Az első nap, hétköznap nap közben a párom fúrt egy lyukat a falba, és a bácsi elkezdte lökdösni. Aztán meg ő kért bocsánatot tőlük (mert az anyja ezt tanácsolta, mert őneki ezek régi ismerősei), hiába könyörögtem neki, hogy ne tegye. Ezek után nem véletlenül pofátlanok.

De sajnos nem elég öregek ahhoz, hogy én egyedül elég ijesztő lehetnék a szemükben. :( Meg én ilyenekkel még nem is találkoztam, az én családom idősebb tagjai mind olyan emberek, akik kifejezetten tiszteletre méltóak, a környezetemben se voltak eddig ilyenek.

2013. nov. 10. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:

hát de nagy gyökér a barátod már ne haragudj

az öreg elkezdi lökdösni és még ő kér bocsánatot?

ott helyben állítóttam volna bele a fúrót a fejébe

pofátlan nyuggerek...

2013. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha bemutatok egy illegálisan készült hangfelvételt, nem büntetnek meg? Meg hogy érdemes? Esemény után rögtön a rendőrséghez fordulni, vagy gyűjteni az anyagot?
2013. nov. 10. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Bíróságon felhasználható, médiában nem mehet le a hozzájárulása nélkül. Ne keverjük össze! Nem illegális, ahogy a nyaralásos videókat is kérheti és használhatja a rendőrség.
2013. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2013. nov. 10. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!