Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi ének-zene alkalmas...

Az egyetemi ének-zene alkalmassági mennyire nehéz? Miképp lehet rá készülni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy végzős vagyok és a szakokhoz, amiket kinéztem magamnak mind kell ének-alkalmassági.

Sosem énekkeltem,de a fülem az jó.

Ha nincs jó hangom, akkor kizárt, hogy felvesznek?


2013. nov. 4. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kell alapszinten kottát olvasni, és nagyjából tisztán énekelni. Ha még nem énekeltél, akkor azt ajánlom, hogy keress fel mihamarabb egy énektanárt. (anno én is ezt tettem) Az alkalmasságira általában vinni kell 10-15 népdalt, ezeket a tanárral szépen be tudjátok gyakorolni. Van olyan intézmény, ahol több hangról is tudni kell elkezdeni a dalt, érdemes ennek utánajárni.

Ha nem olyan szép a hangszíned, az nem kizáró ok, a tisztaság az elsődleges szempont.

Gondolom tanító vagy óvodaped. szakra szeretnél jelentkezni. A válaszom ezekre az alkalmassági vizsgákra vonatkozott.

2013. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. nov. 5. 15:55
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
kiegészíteném azzal, hogy rövid dallamot is vissza kell énekelni dúdolva vagy szolmizálva, és rövid ritmust is visszatapsolni. Ének zene tanár vagyok, egyik magántanítványom felvételizik tanítóképzőbe, ha kell segítség, írhatsz privibe.
2014. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!