Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszédomnak kölcsön...

Ha a szomszédomnak kölcsön adtam egy könyvet, ő azt mondja nincs nála. Később szívességet akar kérni tőlem - ha erre azt mondom, nem érek rá segíteni neki, akkor leeshet neki?

Figyelt kérdés
Igen, biztos, hogy nála van az a könyvem.
2013. nov. 13. 19:43
 1/7 anonim válasza:
Lehet, de nem fogja zavartatni magát.
2013. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, buta a kérdés. Csak azért fura, hogy nála hagyom a könyvem, ő nem találja, majd megkér, hogy cisnáljak meg neki ezt-azt, mert értek hozzá...
2013. nov. 13. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogkefét, barátnőt, könyvet sose adunk kölcsön!
2013. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is megjártam már párszor könyv kölcsönadással. Sose kaptam vissza :(

Szerintem egész konkrétan mondd meg neki, hogy segítesz neki, ha visszaadja a könyvedet.

2013. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig örülj, amíg csak egy könyvedbe került a segítség. Kölcsönadtam a fűkaszát szomszédnak, mire visszahozta nem működött. 30000 Ft+-os gép volt. Átmennék, és visszakérném, ha kell bunkó módon. Ha van benne egy szikrányi megbánás, nem nagyon fog többet kérni semmit.
2013. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4. Ez jó ötlet. Nyilvánvaló, de nem jutott volna eszembe. Ha legközelebb segítséget kér, említeni fogom neki a könyvet.

Régebben említettem neki, hogy nála van. Azt mondta, megnézi és visszahív. De azóta csak segítség ügyben keresett.

5. A kaszás dolgot sajnálom. Szerintem mondd meg neki te is, hogy mióta visszaadta nem működik. Jobb esetben maga felajánlja, hogy megcsináltatja. Ha meg nem, akkor többet nem érdemes szóba állni vele.

2013. nov. 16. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezentúl csak eBook formátumú könyvet adj kölcsön, az eredeti így nálad marad.
2014. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!