Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a párom...

Mit csináljak ha a párom családja gyakran kölcsön akar kér? Egy ideje nem adunk de mindig próbálkoznak és elég kellemetlen. Sajnos egyre kevésbé tudom elviselni. Volt már hasonló gondotok? Ha igen, hogy koptattátok le a kéregetőket?

Figyelt kérdés
Alapból nem szeretek kölcsön adni. Pláne ha tudom, hogy baromságra költenék még ha vissza is kapom időben. Sajnos nem tudják felfogni, hogy nem azért spórolunk, hogy a hóbortjaikat vagy a felelőtlen életvitelükből adódó problémákat mi támogassuk. Teszem hozzá a fizetésünk alig van a minimálbér felett csak a szerény életvitelünk teszi lehetővé a spórolást... tipikus tücsök és a hangya történet az egész és már nagyon unom.
2013. máj. 27. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Azt írod, hogy időben visszafizetik. Akkor meg?
2013. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha következetesen nem adtok egy ideje, akkor folytassátok is ezt így, és előbb utóbb megértik, és "lekopnak" a témáról.
2013. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Közöld velük,hogy szívessen adnál ,de nincsen sajnos.
2013. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Ne adjatok!!! Majd megunják!

A párod hogy viszonyul ehhez?

Nem kell adni, ha nektek is gond, ennyi. Menjenek másokat lehúzni!!!!!!

2013. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A párom is unja és szégyelli a helyzetet.

Már többször nemet mondtunk a kérésekre de azért előjövöget ettől függetlenül. Van egy kirívóan pofátlan bunkó is aki miatt ma ezt ide írtam.

2013. máj. 28. 00:05
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha a szülők kérnek és mindig vissza is fizetik akkor véleményem szerint nagy szemétség nem segíteni.
2013. máj. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kisvárosban, vagy faluban éltek, ahol szűkebb a közösség, és nehéz nemet mondani, pedig meg kell tennetek, Nyilván te is tudod. Ha valaki komolyan bajban, akkor illik segíteni, de itt az jön le, hogy kihasználnak benneteket. Csak a határozott nem, ami megoldás.
2013. máj. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a szituáció, amikor bunkó leszel, ha nem adsz, de ha nem szeretnétek, nem hibáztathat érte senki.

Tőlem szomszéd kezdett el kéregetni mindenféle holmit, cigit, mikor mit, eleinte adtam, mert tudtam.

De egy idő után tényleg idegesítő tud lenni, és lealacsonyító, ha valakit ilyen helyzetbe hoznak.

Hogy ha kell valami, egyből ott a pojáca, akit le lehet húzni. És mindegy, hogy visszaadják e vagy nem. Ennek is van egy határa szerintem.

Vagy beszélj velük erről, hogy adsz szívesen ha tudsz, de ügyeljenek rá, hogy ne telepedjenek rátok

Ha ez nem megy nekik, akkor pedig ne adjatok, és kész.

2013. máj. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként egyedül a szülőknek szoktunk adni ha nagyon muszáj mert ők megbízhatóak ezen a téren és könyörgés nélkül vissza adják a megbeszélt időben. Nagyvárosiak vagyunk. A sógor/sógornők a problémásak mert a mellett, hogy okos telefontól kezdve a nyaralásig van illetve volt pénzük (és ez még csak pár dolog) még tőlünk várják a segítséget akik erről mind lemondtak, hogy a távoli jövőben valamikor minél kevesebb hitellel a nyakunkon egy saját lakáshoz juthassunk. Azt is tudom, hogy ha mi bajban lennénk akkor maximum lelki támogatást nyújtanának ha éppen olyan hangulatban vannak. Még a hab a tortán, hogy volt anno egy időszak amikor mi voltunk a "nincstelenek" és akkor még le is néztek becsméreltek főleg engem. Az említett életvitelből adódóan fordult a kocka és egyre távolodunk egymástól de nem a mi rengeteg pénzünk miatt hanem főként az ő rengeteg hitelük miatt.
2013. máj. 28. 08:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Nemet kell mondani! A szülőknek adjatok, de csakis akkor, ha visszaadják!
2013. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!