Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » SZerintetek is betörő volt?...

SZerintetek is betörő volt? Mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap este vendégségben voltunk.Mikor haza értünk nyitva volt az ajtó de semmi sem hiányzott.Már nem az első eset szóval még szeptemberben felszereltettem egy mozgásérzékelő képkészítő szerkezetet vagy mit.Ma reggel megnéztem ,hogy mit kapott el a kamera és ezt a képet találtam:-A szomszédunkban lakik 5 szegény gyerek akikkel nem igazán van foglalkozva és speciális esetek mind.Szerintem a képen az egyik gyerek van. [link]

Mit tehetek ha még a kamerától sem riadnak vissza.Egyébként egy hete megmérgezte valaki a Dobberman kutyánkat.



2013. nov. 17. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem esélyes, hogy előkészítik a terepet: bementek már többször, de még nem vittek el semmit (lehetséges zsákmány felmérése), "kiiktatták" a kutyát stb... Nyilván a gyerek nem büntethető, ezért őt küldik be a majd betörni szándékozó felnőttek terepszemlére. És mivel a szomszédotokban laknak ezek, ezért nyilván ők ki tudják figyelni a mozgásotokat, hogy mikor nincs otthon senki.

Amúgy hogy tudnak bemenni? Milyen zár van az ajtótokon?

2013. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hagyományos zár.Szerintem van ilyen zárnyitó szerszámuk.
2013. nov. 17. 15:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mindenképpen érdemes lenne komolyabb védelemre beruházni. Először is minden zár csak annyit ér, amennyit az ajtó, amelyiken van. Tehát egy erős, strapabíró ajtó. (Bár ez sem garancia, hiszen rokonomékhoz úgy törtek be, hogy egész egyszerűen kibontották a falat az ajtó mellett.) Aztán több zár az ajtóra. A hevederzárat szokták ajánlani. Nem ártana erős rács sem. Riasztó...

De természetesen 100%-os védelem nincs, legjobb esetben is csak meg lehet nehezíteni a dolgukat.

2013. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel már benyitottak, és nem történt semmi, így feltételezik, hogy mondjuk nincsen riasztótok. Azt mindenképp beszerelnék. Kamera legyen bekapcsolva feltétlenül, ha elmentek, de én valami nem könnyen észrevehető helyre tenném. Továbbá én tuti, hogy kib*sznék velük azok után, hogy megmérgezték a kutyámat is, úgyhogy tartogatnék számukra meglepetéseket, ha belépnének a lakásomba.
2013. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gáz-riasztó pisztolyt stabilan rögzíteni úgy, hogy az ajtóra nézzen, belép valaki, durr. A könnygáztól összesírják magukat.
2013. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én az előttem szólókkal ellentétben én bemennék a rendőrségre a fotóval. Aztán jöhet a gyámügy...Meg a szülőkkel is elbeszélgetnék,hogy mégis mit képzelnek magukról a kölykeik.Szerintem a kölykök néztek pár olyan filmet ahol a gyerkek betörnek a szomszédokhoz.
2013. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs ezeknek pénze tévére meg számítógépre.Mikor kinyitják a fürdőszoba ablakot olyan bűzt lehet érezni hogy elájulok.Meg matracokon alszanak a földön.De igazán jó ötlet lenne a rendőrséghez fordulni.
2013. nov. 18. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Na ne! Szeretted te azt a kutyát egyáltalán? Fontos volt neked? Felőlem azt lophatnak el onnan azok a kölykök, amit akarnak, de nem zavar, hogy megölték a kutyádat? Én tuti állítanék nekik valami csapdát.
2013. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!Beszereltünk egy riasztó rendszert.Igen nagyon szerettem a kutyát.De amig nincs kézzel fogható bizonyiték addig nem vádaskodhatok.A zsaruk mondták.A képen látható személy pedig szerintük nem is biztos ,hogy a szomszéd gyermeke.
2013. nov. 20. 20:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne beújítani egy biztonsági bejárati ajtót.

És megmérgezni egy állatot?! Ezen ki vagyok akadva... Ha valaki az én teknőseimmel valaki csinálna valamit rosszat, ő azt a napot már nem élné végig. A Kutyusodért részvétem. :(


Ha tényleg az általad említett gyerekek voltak, akkor a gyámügyhöz érdemes lenne fordulni.

2013. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!