Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Új lakás, borzalmas szomszédok...

Új lakás, borzalmas szomszédok. Hogy lehet elviselni?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen vettünk lakást, a keret 5 millió volt, az idő pedig nem sok arra, hogy találjunk egy olyat, amiben leélhetem az egész életemet. Nagyon szép, felújított, 52 nm-es, a rezsi is alacsony, 8. emelet, de a lakók... A szintünkön egy elég sokfős és hangos család él, akik nem a finomságukról híresek, de még ez a kisebbik baj. Felettünk egy nő állandóan (éjszaka is, hajnalban is, most is!!!) üvöltözik, szid mindenkit, lakóktól kezdve a gyógyszertáros anyjáig... Klumpában jár, veri a lábát, és félek, komolyan. Beszéltem egy 40-50 közötti nővel még a beköltözésünk kezdetén (1 hete), és mesélte, hogy van a házban 2 beteg nő... :( Anyu régen elvonón volt, kb. 9-10 lehettem, mikor jártam hozzá a kórházba, és nagyon sok ilyen emberrel találkoztam, mint ez a néni itt fenn, és sajnos félek tőlük. :(( 20 vagyok, a párom 24, nekem most jön a vizsgaidőszak, sokat terveztem itthon lenni, de ő állandóan dolgozik...

Más is van ilyen helyzetben? Ha tudom, hogy itt ilyen emberek élnek, inkább választok vmi kevésbé szép lakást jobb környéken. Vagy ne rinyáljak, és örüljek, hogy van hol lakni? Túlaggódom? Nem tudom, de akkor sem szeretnék vele a liftben összefutni...


2013. dec. 2. 06:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ez a második éjszakánk volt itt.
2013. dec. 2. 06:45
 2/8 anonim ***** válasza:
A társasház sajnos ilyen kompromisszumokkal jár. Egy családi ház meg másokkal, ott pl. hétvégén füvet nyír a szomszéd és többet kell utazni a munkahelyre, stb. Én képtelen lennék társasházban lakni, inkább buszozom napi fél órát a melóba meg felet vissza.
2013. dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ne állj vele szóba...ha mond valamit nézz keresztül rajta,most szüleiddel élsz,nem?..na igen örülj,hogy van hol laknod,és hogy még tanulhatsz..mert ha majd elmész dolgozni,millió meg egy sokkal nagyobb konfliktusok,gondjaid lehetnek...
2013. dec. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak anynit tudnál kezdeni, hogy elköltözöl, vagy megszokod.


De - tudom, hogy késö neked - éppen ezért nem szabad beleugrani egy lakásvásárlásba, hanem alaposan meg kell nézni, hogy kik laknak még a házban, elmenni arra este is, amikor mindenki otthon van, stb.

2013. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztosan eszetekbe jutott már...de éjszakára füldugó, nappalra pedig valami olyan zene, ami elnyomja/letompítja a kellemetlen zajokat.

Illetve én sokszor tanuláshoz is füldugót használok, holott kertes házban élünk, de a szomszéd kutyák egyszerűen elviselhetetlenek. Látod, sehol sem biztosított a csend és nyugalom, valahogy meg kell tanulni együtt élni :/

2013. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem a szüleimmel élek, a párommal költöztünk ide. Írtam, hogy nem volt időnk, gyorsan kellett dönteni, meg én úgy gondolom, hogy a kerethez képest nagyon szép lakást sikerült választani. Csak sajnos a tulajdonos nem tudott bővebb információval szolgálni a lakókat illetően, mert árverésen vette a lakást, sosem lakott benne, ingatlanok eladásából, vásárlásából él. Visszacsinálni sajnos nem tudom, a vételár állami pénzekből tevődik össze, meg van kötve a kezem, még kb. 5 évig nem ruházható át másra... De igazából nem is szeretnénk, jó a közlekedés, közel van minden, szépen berendezkedtünk. Na, mindegy, köszönöm a válaszokat, majd idővel megoldódik a probléma... remélem.
2013. dec. 2. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem biztos, hogy nem tudott az eladó informálni, szerintem csak nem akart, mert akkor a kutya sem vette volna meg az ingatlant!Most őszintén, ha te akarnál eladni egy házat, mit mondanál az érdeklődőknek?"Tessék befáradni, látják, milyen takaros lakás?Szépen fel van újítva, csak van néhány szomszéd, akik éjjel nappal ordítanak és klumpával verik a padlót.Nem baj?

Ugye te sem adnál ilyen felvilágosítást?

Tanulság az esetből, ha legközelebb netán költöznél, a szomszédokhoz is csöngess be érdeklődni, tőlük több hasznos infót is megtudhatsz, mert nem nekik érdekük semmit letagadni.

2013. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fő a jóindulat, látom. :)
2013. dec. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!