Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélyben, Romániában szokás...

Erdélyben, Romániában szokás az emberektől rettegni, és paranoiássá válni? Miért fél valaki aki Erdélyből jött? Ott kémek vannak?

Figyelt kérdés

AS szomszédba költözött egy család erdélyből jöttek ezt sikerült megtudnom. És fura egy nép 2 méteres betonfalat húztak fel kerítésként, kamerákat tettek ki, és kiírták, hogy kamerázva a ház 2 tábla is vana kerítésen.

És sosem látni őket. A redőnyt látni csak fel-le húzni.

Kocsival járnak, a kocsi is ki-be áll a házból elektromos garázskapu, van meg minden.


Félelmetes. Mitől félnének? Ez normális környék, itt sose láttam még senkihez betörni, lopni, vagy megölni embereket!

A másik szomszédom pl. nyitva felejtette a kocsiját éjszakára, és semmi nem tünt el, ki se nyitották, pedig kint állt az utcán.


Mitől félnek hát? Erdélyből jöttek, ott kémkedés megy avagy embervadászat?



2013. dec. 12. 13:04
 1/9 anonim válasza:
67%

Erdélyiként be kell valljam, hogy sajnos feltételezésed igaz. Az erdélyi emberek egytől egyik súlyos paranoiában szenvednek, nem ritka a skizofrénia, magas az öngyilkossági ráta, depressziósak, stb..

Ennek pedig egyetlen oka van: a vámpírok!! Drakula óta az erdélyi lakosságot rettegésben tartják a vérszívók, de ezt a román kormány titokban akarja tartani és elhallgatja, mert nem tud semmit tenni ellene, és a lakosság terrorizálása már évszázadok óta folyik. Vannak olyan falvak, ahol a lakosság egyfajta vámpír ember hibrid! Sőt állítólag Victor Ponta, a román miniszterelnök is egy vámpír leszármazottja. Szóval ezért félhetnek a szomszédaid.

2013. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem ültetnek fokhagymát?
2013. dec. 12. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Pont így éltek a fényevők is, tudod akik kiéheztették a saját gyereküket, benne volt a hírekben is. Szerintem nem lehet általánosítani, de van némi alapja, mert én is ahány erdélyit ismerek, mindnek vannak fura szokásai. De ez amit leírtál már túlzás, szerintem szektások vagy valami. Vagy csak gazdagok és nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel:D
2013. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
78%
Furcsa , mert én ennek épp az ellenkezőjét tapasztaltam meg ! Erdélyben soha senki nem zárja be még éjszakára sem a kapuját ,soha nem történt lopás vagy gyilkosság még a környéken sem ( nem úgy mint Magyarországon -ott minden napra jut egy szörnyűség -amint azt a hírekben is látjuk ) . Ellenben a magyar férjem óriási fal kerítést húzott a házunk köré , kamerákat szereltetett és még az ablakokat is be akarja rácsoztatni ....Magyarországon ! ....akkor ki is a paranoiás ?!
2013. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
82%
Erdélyben sajnos a kormány betiltottam a fokhagymát.
2013. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
lehetséges h valamelyik " család" tagjai, és nem éppen azért vannak itt, mert a szomszédokkal akarnak bratyizni...
2013. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, én nem tudom, hogy te miről beszélsz... Én itt lakom Erdélyben és semmi ilyesmit nem tapasztaltam, és én nem viselkedem így :D

Nek kell egyből általánosítani. Lehet, hogy az a család akkor is ilyen lett volna, ha Magyarországra "születttek" volna egyből, nem lehet.


A kérdésedre a konkrét válasz(ok):

Nem, Erdélyben nem szokás az emberektől rettegni, és paranoiássá válni. A másik két kérdésed meg így értelmetlen lesz :)

2013. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Normalis korulmenyek kozott nem szokas Erdelyben rettegni vagy paranoiasse valni. Lehet azok ilyenek, akik sok rosszat eltek at. Nincsenek kemek(max a szomszed aki leskelodik vagy a rendorseg aki civilbe van oltozve, hogy kideritsen valamit). Igaz, hogy nem a legtokeletesebb Erdelyben, de szerintem sehol se tokeletes.

Visszaterve a szomszedaidra nagyon felnek valamitol vagy sok rosszat hallottak Magyarorszagrol, esetleg valamit rejtegetni, titkolni akarnak.

Az elso kommentet pedig ne hidd el, mert nincsenek itt vampirok es meg mi is termesztunk foghagymat a kertunkben. :D

15\L

2013. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is erdélyi magyar vagyok, és semmi ilyet nem tapasztaltam. Szerintem ez csak a véletlen műve amit te tapasztalsz a szomszédaid által.
2014. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!