Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagy tahó vagyok, ha nem...

Nagy tahó vagyok, ha nem köszönök a szomszédomnak?

Figyelt kérdés

A régi helyen, ahol laktam, ott volt egy szomszéd, aki mindig, mindig rám köszötn. Én meg beleuntam, hogy akárhányszor meglátott elkezdett köszönni. És megsértődött ha nem köszöntem vissza.

Sőt, volt, hogy a szememre vetette, hogy a múltkor köszönt, én meg nem köszöntem vissza! Ha ideges volt, akkor rám támadt ilyenekkel, hogy nem szoktam neki köszönni! Pedig tudja hogy mindig köszöntem neki, de valamibe bele kellett szólnia!


Most nem köszönök a szomszédnak, mert nem akarom, hogy ez a szomszédom is megszokja a köszönést, és kiakadjon, ha nem köszönök legközelebb! Így sosem köszönök neki, így hátha sosem fog kiborulni miatta.

Most tahó lennék?



2013. dec. 22. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én sem szoktam köszönni a szomszédodnak, s ezután sem fogok.
2013. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Tavalyig köszöntem mind a két szomszédnak, igaz falun lakok így kb. mindenkinek köszönök mert mindenki ismer mindenkit.

De az egyik szomszéddal csúnyán összevesztem, ha nem jönnek közénk akkor nem csak egy pofont adok neki hanem szétverem az arcát, azóta nem köszönünk, nem nézünk egymásra, igaz ő jobban fél tőlem.

De szerintem napi egyszer egy "jónapot szomszéd", vagy "heló" azért nem megerőltető.

2013. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Tahó vagy. A szomszédoknak illik köszönni. Beszélgetni nem muszáj vele. Ez elemi udvariasság.
2013. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Tahó vagy igen. Én minden szomszédnak köszönök, van olyan akinek még a nevét se tudom (nagyobb társasházban lakok), de naponta össze futunk ez így illik, jó véleménnyel lehetnek rólad a körülötted élők, ha még ennyire se vagy képes...
2013. dec. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy tahó, sőt, ha legközelebb meglátod verd is meg. Biztos, ami biztos.
2013. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egy minimum illendőség, hogy valaki köszön a szomszédoknak. Nem árt egy normális kapcsolat (persze nem kell összejárni meg jópofizni), mert sosem tudod, mikor jó, ha riasztják a rendőrséget amikor épp kirabolják a házad, amikor bajban vagy mert nem indul a kocsid és be kéne tolni és hasonlók.
2013. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Romaféle vagy, aki nem szereti a magyarokat?
2014. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem a régi lakhelyemen azért is megszóltak néha a több házzal arrébb lakók, mert néha nem köszöntem nekik az utcán, dehát annyira ritkán találkoztunk és talán soha egy mondatot nem is váltottunk egymással. Volt, akit arcról se igazán ismertem. A mostani lakhelyemen csak azoknak köszönök, akiket ismerek, és ők is nekem. Ez legfeljebb néhány 2-3 háznyi lakó tőlünk mindkét irányban. A szomszédoknak természetesen köszönök, még beszélőviszonyban is vagyok velük.
2015. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!