Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valóban nem lehet mindenova a...

Valóban nem lehet mindenova a telken bnetonfalat húzni? Hogy ne lehessen sehonnan belátni! Azt mondják törvény nem engedi!

Figyelt kérdés

Azt meséltem ismerősömnek, hogy egyesek miért húznak fel 2 méteres betonfalat minden oldalra a telekre, hogy véletlen se lássanak be?

És azt mondta, hogy nem is lehetne. Nem lehet kertes, családi házat így elkeríteni.

Kérdeztem miért. Azt mondja nem tudja, de az biztos hogy nem lehet, mert ez kertes ház, nem pedig börtön.

Igaza lenne? Tényleg törvény ellenes 4 oldalara felhzúni beton falat 2 méteres magasan, hogy senki ne lásson át?



2013. dec. 26. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig most kinézve az ablakon, két szomszédomnak is úgy van.
2013. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Apocalypse. válasza:

Igaz, viszont nem tudom miért.

2 méteres betonfal lassan mindenhova kell mert már szinte mindenhova betörnek :D most hogy mondod... én 3m-est fogok felhúzni..:D

Lényeg a lényeg: van ilyen törvény, de hogy miért... Ami viszont tény, hogy nem engedi szellőzni se a saját se a szomszédjai kertjét, és királyul kipusztul minden amit ültetnek.

2013. dec. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hogy a hatályos jogszabályok hogyan rendelkeznek, nem tudom.

de törekvés, hogy az épületbe be lehessen menni.

miért?

mert, ha például rosszul vagy, és kihívod a mentőt,

de nem tudsz lemenni kinyitni az ajtót,

és a mentőorvos és az ápolók nem tudják betörni a kaput,

akkor hogyan tovább? hát átmásznak a kerítésen.

de ha a kerítés egy két méter magas betonfal,

akkor hogy másznak be?

vagy ha tűz üt ki,

és nem vagy otthon, vagy füstmérgezés miatt ájultan fekszel,

hogy jönnek be a tűzoltók? átmásszák a két méter magas betonfalat?

oké, egy idő után minden kaput be lehet törni,

de ilyen helyzetekben néhány perc is számíthat...

2013. dec. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel rengeteg ilyen házat láttam már ,sőt soknak szögesdrót is van a kerítés tetején ,plusz jónéhány nem túl szelíd eb a kertben ,és ezért senki sem büntette meg őket ,nem tartom reálisnak az emlegetett szabályt. Ha létezik is ,senki nem tartatja be.


Nálam is hasonló a kerítés, a tisztelt betörő urak és a bámészkodó majmok miatt. Mi van ha tűz üt ki? Semmi extra, ugyanúgy bejutnak mint egy lakás egyetlen 2 ráccsal és biztonsági vasajtóval védett bejáratán. Idő kell hozzá persze ,de a tulaj majd eldönti neki mi a fontosabb szempont, a betörés és belátásvédelem vagy egy esetleges tűz vagy rosszullét esetén a lassabb reakcióidő. .

2013. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy tűzoltó ismerősöm, Ő mondta, h van egy gépük ami 10 mp alatt szétszed egy akárhány ponton záródó biztonsági acélajtót, bár a mentőknek, rendőröknek szerintem nincs ilyen.
2014. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azzal szedik szét a baleseteknél a sebesültekre hajtogatott kocsikat is. Úgy vágja a fémet mint az olló a papírt.
2014. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!