Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kisvárosban élek, az emberek...

Kisvárosban élek, az emberek képtelenek a kerítésen belül tartani a kutyáikat. Erre nincsen valami törvény, vagy fordulhatok valahová?

Figyelt kérdés

Ennyire még sose szabadult el a pokol. Akárhova megy az ember, minimum 1 kutyába belebotlik, az esetek 99%-ban az embereknek kerülniük kell.

Ma nagyon mérges voltam. Betegen sétáltam az orvoshoz befordulok 1 adott utcába, ó kutya! Visszafordultam bemegyek a másik utcába.. Ó kutya! Rendben van, újabb kerülő végre sehol 1 kutya.. Erre egyszer csak előugrik egy kocsi mögül még 1 kutya, morog és vicsorít rám, majdnem nekem jött. ELEGEM VAN!

Szegény kutyákra vagyok mérges, miközben a tetves retkes kutyatartók a hibásak.

Furcsa mód nekünk is van 3 kutyánk, de teljesen véletlenül még soha a büdös életbe nem szöktek ki, mert megtanítottuk őket, hogy ha kinyitjuk a kaput ők hátra mennek, illetve intelligens ember módjára 1,90 m magas a kerítést vásároltunk, hogy még véletlenül se röppenjenek ki az utcára egyik se.

Kérdem én, ha látja az okosabbikja, hogy a 120-as kerítést fél éven belül túlnövi a kutya, akkor miért nem egy kis teremtűvel próbálkoznak, vagy költenek a kerítésre?!?!?

Egyszerűen elegem van.

Minden 3.-4. utcában óvoda, bölcsőde, iskola van. Már az alsó osztályos kisgyerekek is egyedül közlekednek, ahh bocsánat.. Közlekednének, mert a szülők eddig engedték a gyereket egyedül, de már nem, mert teli van a város kutyákkal.


2013. szept. 30. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes módon nálunk ez 5-10 éve volt utoljára, azóta már nem. Én is kisvárosban élek, bár mostanában elég igényes lett az tény, de nincsenek is ilyen gondok. Persze időnként előfordul hogy egy kutya az utcán van sajnos sok helyen még vagy kiszöknek vagy a gazdi véletlen nyitva hagyja a kaput, meg a mi utcánkban is még előfordul nagy ritkán, de már nem olyan gyakori mint anno.

Törvényileg nem tudom pontosan ez hogyan működik, de aki kutyát tart annak kötelessége biztosítani azt hogy a kutya a gazdi felügyelete nélkül ne kerüljön utcára, legtöbb helyen elő is van írva hogy csak pórázzal szükség esetén szájkosárral vihető ki a közterületre. Legtöbb helyen vagy kiférnek a kerítésen, vagy alá ásnak vagy egyszerűen annyira hibás hogy kimásznak rajta.

Amikor új szomszédok költöztek hozzánk az eddig lakatlan házba ott is voltak gondok a kerítéssel és amikor a kutyája a spánielje sokszor kiszökött, akkor az új tulaj egyből kiküszöbölte a réseket, mert mesélte hogy náluk a falujukba ahonnan jöttek ott ha ilyen lett volna először figyelmeztetés aztán bírság, ne kérdezd mennyi meg hogyan de így volt.

De ugye az eb adó meg a chipes meg a válság dolgo miatt sokan teszik utcára a kutyusukat sajnos mert nem bírják gondjukat viselni, menhelyek tömve vannak sajnos olyan embernek nem adnék kutyát aki csak kidobja az utcára mert már nem kell neki és előfordulhat az is hogy a város másik feléből vagy egy közeli faluból kóborol oda az állat akár nyakörvvel is, mert én ilyet is láttam itt a környéken. Egyik ismerősöm minden nap ott látta mindenkit visszakérdezett a környéken, senki nem tudott róla semmit, hívott állatorvost mert a kutya már majdnem csontsovány volt és megnézték van-e benne chip, de nem volt. Így az ismerősöm befogadta az állatot és 2 év után amikor a környéken lévő faluba vitte magával kozmetikushoz akkor futottak össze a régi gazdájukkal kutya is felismerte őket meg a gazdi gyereke is aki azt hitte hogy a kutyát elcsapta a kocsi mivel a szülei kirakták és ezt a kamu szöveget adták e neki. Az ilyen embert én megtudnám folytatni amúgy, de simán elképzelhető az is hogy a kutya elkóborol akár több településsel arrébb is.

A munkahelyemen is van egy kóbor kutya, kint a város szélén az ipari parkban a gyártelep előtt kóborolt hetekig végül a biztonságiak befogadták mert nekik külön elkerített telek részük volt az éjszakásoknak akik a parkolót meg a rakodót figyelték és a kutya a mainapig is ott van, napközbe kiengedik a gyár mögötti rétre, a vezérigazgató engedélyével, majd este már tudja a dolgát és visszamegy oda.

Meg a tv-be is hallottam régebben hogy egy kutya elkóborolt és kiderült hogy 2-3 hónap után egy 100 km-re arrébb lévő településen találtak rá a kutyusra. Szóval ilyen is lehet. De még az is megeshet hogy egy vemhes kutya leellik és a kölyök kutyákat kidobják az utcára és vagy túlélik, vagy nem. Tehát ha nem bizonyítható hogy az utcákon lévő kutyáknak van gazdájuk, vagy a gazdájuk önhibáján kívül szöknek el akkor törvényileg kb semmit nem lehet tenni. És egy kutyát csak akkor szállítanak el ha indokolt és veszélyes másokra nézve.

2013. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nagyon sajnálom a kutyákat.. Gondolom mennyi szeretetet és törődést kapnak a gazdáiktól.. :(

2013. szept. 30. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, van rá törvény, hogy kutyát tilos közterületen tartani.
2013. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2013. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú Köszönöm szépen! :)
2013. szept. 30. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. :-)

Bár hiába van törvény, ha senki nem tartja be :/

Egyébként úgy tudom, az önkormányzati hivatalban tudsz bejelentést tenni a közterületen tartott kutyákkal kapcsolatban.

2013. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az az ötletem támadt, hogy bemegyek az Önkormányzathoz.
2013. okt. 1. 13:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu, nekem a kutyasétáltatást teszik pokollá ezek a kóbor kutyák.Mert amelyik esetleg emberre nem is támad az kutyára biztos, és gázspray és bot nélkül már el sem indulok sétálni. Az önkormányzatiak a seggük növesztésén kívül semmit nem tesznek. Megvárják míg szétszed egy kisgyereket az egyik kerítés mögül kitámadó eb,aztán sápítoznak. De idehaza minden így működik ,senki sem végzi a feladatát, a törvények csak dísznek vannak.
2013. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy, és ezek nem kóbor kutyák. Egyszerűen a kedves gazdik kikúrják a kaput, hogy a kutya megsétáltassa magát, vagy néhányan 100 méterrel lemaradva "sétáltatják" a kutyát az utcákon.


Több mint 40 méteres utca frontom van. Nincs még teljesen kész a kerítés, egyszerűen nagyon drága. Ha kész lesz a két kapu még mindig váratni fog magára. Elegem van belőle, hogy nem elég, hogy kint az utcán mászkálnak a kutyák és összeszarják az utca frontomat, de még a saját kertemben a házam MÖGÖTT is sokszor feltűnnek ott mászkálnak, odaszarnak, sokszor akkorák, hogy ki se merek menni! Én is ezen gondolkodok, hogy hova kellene fordulni.


Ráadásul lakik pár utcával lejjebb egy cigány család azoknak valami pitbull féle kutyája van és rendszeresen viszik végig az utcákon és hergelik a kerítéseknél. Na azt is láttam már nem egyszer szabadon mászkálni és volt olyan, hogy véres volt a mellkasa a kutyának (nem volt sérült). És egyszerűen senki nem foglalkozik semmivel. Érdemben nem történik semmi. Már én se tudom, hogy hova forduljak, lehet a TV-t kéne kihívni.

2013. okt. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen a mi utcánkban is van egy ház, ahol 2 elmebeteg Pitbull van. Itt csak az a baj, hogy ugyan ebben az utcában kb 600 alsó tagozatos kisgyerek jár iskolába..

Az egyik kutyával nem lenne nagy baj, mert nyugodt természetű, de hoztak mellé egy elme roggyant idegbeteg állatot és egymást hergeli a 2 kutya, szóval a nyugodt is kezd megőrülni. Egyszerűen nem lehet elmenni mellettük a járdán, mert szinte kitörik a kerítést.. Elég hülyén érzem magam minden nap, amikor csak az ő házuknál meghunyászkodva kimegyek az úttestre, mert akkor nem ugatnak meg a kutyák, aztán meg visszasomfordálok, mert megérkeztem a házunkhoz. Ha egyszer az a 2 kutya kiszabadul szét fognak tépni egy kisgyereket.. Az biztos!

De ez ellen nem lehet semmit se csinálni.

2013. okt. 2. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!