Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A XIII. vagy az V. kerületbe...

A XIII. vagy az V. kerületbe érdemesebb most költözni?

Figyelt kérdés
Mik az előnyök, hátrányok?

2014. jan. 5. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

13. Közel a Duna, azért nem csupa beton, és nem vagy annyira kiszolgáltatva, nagyok a terek stb.


Ha befektetésnek akarod akkor egyértelműen az 5 be.

2014. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hova és milyen minőségű lakásba a XIII-n belül. Pozsonyi út, Dráva utca, stb. környéke talán az egyik legjobb hely Budapesten élni, de a félfalusias Újpest nekem biztos halál lenne.


Az V. is lehet nagyon jó, ha találsz egy csendesebb utcában egy jól összerakott lakást, de összességében persze aktívabb/zajosabb a XIII-nál.

2014. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Újpest nem 13. kerület, az már a 4.


Az 5.-ben minden közel van, 2 perc és leugrottál egy boltba, moziba, pizzériába, kávézóba. Éjjel könnyebb hazajutni buli után. A közlekedés is jobb. Drágább, zajosabb, kutyaszarosabb - szerintem. Kevesebb a zöld.

A 13. kerület szerintem 2 részre osztható, Újlipótváros és Angyalföld. Az előbbi hasonlít az 5.-re, de több a zöld, közel a Duna. Jó az ellátottsága, bolt, beülős helyek, közlekedés... Angyalföld nyugis, de ennek is vannak eléggé lepukkant részei, vannak nagyon szép parkos, gyerekekkel ideális területei. Szerintem itt kevesebb a bolt, metró nyilván nincs.

Én Angyalföldön élek, nekem gyerekkel ideális. Könnyű volt bekerülnie a kicsinek bölcsibe, itt a munkahelyem, azért haza felé mindig sikerül élelmiszer boltot is útba ejteni. Nekünk tökéletes, igaz mi egy zöld részén élünk.


Gondold végig, hogy mit szeretnél? Bérelni? Lakást venni? Gyereket nevelni vagy inkább bulizni? (jó lehet a kettőt együtt, csak nehezebb megoldani). Mik a preferenciáid?

2014. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az 5.-be.
2014. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pályakezdő lány vagyok, saját lakást keresek, egy ideig csak a párommal tervezem a lakást, gyerekhez még fiatalka vagyok. :)
2014. jan. 5. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az V.-et mondanám. Előnye hogy közel van minden, bent vagy a belvárosban, jó a közlekedés, és nem mindenhol zajos, vannak csendes kis utcák is.

Hátránya, hogy drágább.

2014. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!