Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek a XI. vagy a...

Szerintetek a XI. vagy a XIII. kerületbe érdemesebb menni lakni?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és élhetőbb környék?
2013. máj. 19. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A XI. kerület elég tág fogalom, mert beletartozik a kelenföldi lakótelep és a Gellért-hegyi villanegyed is. Szóval ott minden igényszintnek találsz megfelelő helyet. Összességében én mégis a XIII. kerületet választanám, azon belül is Újlipótvárost, a jó fekvése miatt. Minden gyorsan elérhető onnan, a Belváros, a metró, villamosok, pályaudvar, Duna-part, Margitsziget. színházak, bevásárlóközpontok, stb igény szerint.
2013. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
11.,hegyi részek.
2013. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek vannak jó részei. Most a 13. kerületre voksolnék, mert közelebb van a városhoz, plusz van metró. De lehet, hogy a közeljövőben már a 11. kerületben is lesz..
2013. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen 11.!

Az szerintem nem előny, hogy közelebb van a város. A 11. sincs a világ végén. Még a távolabb eső részeiről is ~20 perc alatt bent vagy a pesti belvárosban.

2013. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

a 11 sokkal nyugisabb, mégis kiváló a közlekedése. 4-6V, 7es buszcsalád. több a zöldterület is. a Margitsziget már annyira elcsépelt, és tele van mindenféle népséggel. A Kopaszi-gáz sokkal tisztább, nincsenek csövik se.


nekem a 13 túlzsúfolt lenne, és zavarna a város ilyen szintű közelsége, hiába van ott a metró. bérletre nem áll módomban költeni, tehát nem tudnám kihasználni.


környék szempontjából leginkább a pénztárcád a döntő, de azért próbáld kihozni belőle a maximumot. inkább legyen kicsit lepukkantabb a kégli egy jó környéken mint fordítva.

szerintem az összes lakástípus megtalálható: villa, családi ház, újépítésű, tégla társasház, régi polgári bérház, panel, csúsztatott zsalus, alagútzsalus :)


sok ismerősöm, barátom él itt, és persze én is. otthon érzem magam ebben a kerületben, később sem szeretnék máshová költözni, max nagyobb lakásba a jelenleginél.

2013. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a 13 az álomkerületem :) vőlegény utca, család utca, testvér utca :) gyönyörű környék:) persze a 13. kerületen belül is vannak "átlag" helyek. :D a 11-el aza baj hogy messze van mindentől.. de végülis ez attól függ,. hogy hogy hol dolgozol, mert ha budafokon sokkal közelebb van a 11, mint a 13 :)
2013. máj. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a XIII. kerületre voksolok, annak is a Gyöngyösi utca környéki részére. Nem büdös, nem zsúfolt, hiába itt vezet a Váci út, mégis szellős, zöldövezeti, kiváló közlekedéssel, infrastruktúrával, Duna-parttal, kertes házakkal. Igaz, errefelé nem túl olcsóak az ingatlanok, pont a említett előnyök miatt.
2013. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
XI kerület természetesen: lényegesen nyugisabb, szellősebb, és persze Budán van...
2013. jún. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Én csak saját tapasztalatot mondhatok a 13-ról, én a volt Lőportárdűlőn (mostmár az is Angyalföld) lakom. Sok a kisebbség, de nagyon ellenőrzi őket az önkormányzat, totális nyugalom van, sőt ők szóltak ha valami balhé volt pár házzal arrébb hogy vigyázzunk. Rendőr előfordul az utcában, van végre működő térfigyelő, közteres meg a parkolók felfestése óta óránként járkál, kiabálásnál nagyobb balhé nem volt a szomszédos pár utcában az elmúlt 3 évben mióta itt lakom. A közlekedés számomra tökéletes, 2 perc lesétálni mind a 14-es, mind az 1-es villamoshoz, ha 1-essel megyek, ugyanennyi idő árpád híd a metróval, Zugló, Stadionok 10-15 perc maximum, 14-essel jártam Újpestre dolgozni, negyed óra alatt ott voltam, most a belvárosba járok, az 20 perc. 5 perc a Lehel piac ha vásárolni akarok, másik irányba ugyanannyi a kerület központja, SZTK, okmányiroda, egyebek. Parkolni tudunk az utcán az ablak alatt, mindig van hely. A lakást is 2 millióval olcsóbban vettük, mint amennyiért akár ebben a kerületben néztünk másokat, oké, az ablakcserére költeni kellett, de így is sokkal olcsóbb volt. Én nem bántam meg hogy ide költöztünk, nagyon szeretem, és tényleg kényelmes, de persze szerencse is kell hozzá, hogy jobb környéket fogjon ki az ember, mert minden igazán lakva ismerszik meg :(


Egyébként meg arról, hogy mi van Budán, mi van Pesten: laktam ott is, de hacsak nem hegyvidéki villába költözik az ember, kb tökmindegy, mindenhol van ugyanakkora putri. Van egy ismerősöm aki folyton dicsekszik hogy Budán lakik, közben meg kb csak Békásmegyeren, és egész nap a Szentendrei utat nézi (és hallgatja :D), én meg egy utcára lakom a körúttól, és még csak nem is hallom, ugyanakkor a 13-ban is kerül a Fiastyúk utca környékén egy jobb lakás annyiba, mint a második kerületben, szóval mindenhol találni példát mindenre.

2013. jún. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ó igen, az előző vagyok, az kimaradt, hogy a legfontosabb, hogy amellett dönts, amelyik a munkahelyedhez közelebb van, mert rengeteget számít a dolog, mi is úgy néztünk először környéket, hogy mindkettőnknek maximum 30 perc legyen az utazás, a 11 nekünk sajnos pont azért maradt ki, mert páromnak jó lett volna, de nekem ez egész várost át kellett volna utazni hozzá. Jártam már úgy munkába, hogy csak oda másfél óra volt, és soha többé nem szeretnék így lenni, inkább tovább költöznék a munkahely közelébe.
2013. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!