Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek? Ilyenért fel...

Mit tegyek? Ilyenért fel lehet valakit jelenteni?

Figyelt kérdés

Nos,a sztori szeptemberben keződik,mikor is elköltöztem otthonról egy panel lakásba.A 2.emelten lakom,tehát a lépcsőzés nem vészes,a munkahelyem(kávézó)20 percre van innen busszal,a bolt is közel van...Tehát amikor megvettem tökéletes lakásnak tűnt.De most már teljesen ki vagyok akadva...

A helyzet az,hogy a szomszédomban lakik egy idős bácsika,aki mióta ideköltöztem állandóan azt várja,hogy "jól kicseszhessen" velem.Ugyanis(szerintem) ő figyel engem,például múlthéten szabin voltam,és egyik délután hallgattam zenét normál hangerőn.Mit tesz a bácsi?Átkopogtat,és megkér,hogy hallgítsam le a zenét,mert hangos.Pedig egyáltalán nem hangos.Oké,kikapcsoltam a zenét.Leültem olvasni,fél óráig nyugodtan át tudtam magamat adni a könyvnek,aztán hallom,hogy teljes hangerőn a szomszédból áthallattszik valami mexikói szappanopera.Na,10 percig bírtam,mert már elkezdett fájni a fejem attól,hogy valami Luszíó meg Albertó kiabál.Átmegyek,és diszkréten megkértem a bácsit,hogy legyen szíves lehallkítani.Erre a bácsi elkezdett kiabálni,hogy "ő már nem tévézhet nyugodtan".

De komolyan kezd elegem lenni abból,hogy az őrült szomszédom mániákusan figyel,mert képes átjönni azért,mert mosogatáskor hangosan koccannak össze a tányérjaim,meghogy túl későn zuhanyzok(8-kor szoktam),és hogy a csövekben idegesítő amikor folyik le a víz.Mit tegyek?Ez már a magánélet megsértésének minősül?



2014. febr. 15. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Részvétem, szerintem ilyenkor kell bevenni a lesz@rom tablettát... Nem hiszem, hogy sokat tudsz tenni, de valószínűleg ő sem (a szappanopera mondjuk erős, ráadásul Te sem nyomathatsz mondjuk brutálisabb és igen hangos metált viszonzásképp, mert több lakó is van).

Nekem egy nagyon, nagyon halk pianínóm volt, teljes erővel talán egy mezzoforte jött ki belőle, de teljes erőből nem lehet játszani. Gyakoroltam este fél 8-kor (később sosem), a pianínótól telő halksággal s a felettem lakó nénike beszólt, hogy nem tud nyugodtan olvasni(!) tőlem... Érdekes, én nem szóltam be, amikor alattam trombitálni tanult egy kisfiú, az élet ilyen. Remélem, a nénike élvezte pár év múlva a mellénk költöző diszkót...


A bácsi nem szólhat be a teljesen logikus dolgokért, főleg, ha ő se jobb a Deákné vásznánál. A legtöbbet akkor tud ártani, ha hagyod, sajnos nem lehet hipphopp felszedni azt a hozzáállást, ami lehetővé teszi az ilyesmik ignorálását :(

2014. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sokat tudsz tenni.

Ha felveszed a kesztyűt, és te is gonoszkodsz vele, azzal is lehet eredményt elérni, csak ahhoz gyomor kell.

2014. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-) hát nem tom mit csináljak...
2014. febr. 15. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, ilyen "semmi sem jó" szomszéd ellen az ignorálás a jó taktika. Éld szépen úgy az életedet, ahog eddig, tehát normálisan zenét hallgatva, mosogass, fürödj akkor és úgy, ahogy a normális meberek szoktak, és kész. Ha csönget, dörömböl ne reagálj, vagy ha kinyitod, akkor mosolyogva bólogass mindenre, és utána folytasd ugyanúgy, mint addig.

A társasház alkalmozkodást kíván, és nem csak az egyik fél részéről. Vannak hétköznapi zajok, amik lehet nem kellemesek, de el kell viselni, mert nem járhat a másik ember sem lábujjhegyen otthon.

Gondolom nem este 10kor indítod be a mosógépet, meg nem éjfélkor kapcsolod be a 7.1-es hangfalrendszert egy 1000 W-os erősítővel max hangerőn, tehát átlagos hétköznapi életet élsz.

Egyszerűen nézd levegőnek a bácsit, de komolyan. Ha összetalálkoztok és hozzád szól, rá se nézz.

2014. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már lassan 15 éve lakom panelban. Az ilyen taplót le kell sz*rni. De komolyan. Hadd kopogjon, dörömböljön, majd megunja, aztán hazamegy. Ha a házirend ellen nem vétesz, akkor nem tud mit csinálni.
2014. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezeket idomítani kell mint a pavlov kutyáját! Ha halkan hallgatod a zenédet és kopog csenget,akkor felhangosítod maximumra. Ha abbahagyja ,akkor szépen viszaveszed a hangerőt . Így a kis buta agyában az fog beidegződni : ha kopogok akkor csak rosszabb lesz .
2014. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. febr. 16. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

és gondolj arra, hogy úgyis ő hal meg hamarabb

:D


amúgy biztos magányos szegény... és ezt taplósággal leplezi...

Nálunk sok a kisgyerekes család, és mindig van valami. Az egyiknek a gyereke felkel reggel és amíg le nem fekszik, toporzékolva üvölt és úgy viszik a lépcsőházban, hogy torkaszakadtából sikít. Esküszöm úszásra kéne járatni, mert akkora tüdeje van, hogy 500 métert is leúszna egy levegővel.

A másik új program most az volt, hogy porszívóval szívják a gyerek orrát hajnalban 1kor. Tehát felkelsz arra, hogy porszívó, aztán arra, hogy a gyerek visítva menekül előle. De most mi lesz, ha átmegyek? Semmi.


Aztán meg mikor ebédre, tehát napközben, délben rántott húst csinálsz, 2 szelet után csöngetnek, hogy ne klopfoljál, mert alszik a gyerek. :D


ezeken már csak röhögni lehet :)


élvezd te is a Panel-Kabarét :D

2014. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!