Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Chat oldalakon találkoztam...

Chat oldalakon találkoztam már olyannal, ha küldök telefonkártyájára pénzt akkor megadja a kódot, ahol meztelen képei vannak az illető nőnek, ez nem illegális-ilyenért fel is lehet jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy illegális lenne
2011. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fel bizony, mert ez csalás. Ugyanis legtöbbször nem adnak semmiféle kódot, az csak a beetetés.


Engem nemrég hívott fel egy pasas a mobilomon, a T-Mobile nevében mutatkozott be, mondta, hogy nyertem valami sorsoláson X millió forintot, de ahhoz, hogy megkapjam, küldenem kell 10 ezer forintos kártyafeltöltést egy adott telefonszámra, "hitelesítés" céljából.


Triviálisnak tűnik a csalás, mégis rengetegen lehetnek, akik bedőlnek sajnos.

2011. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha tényleg megadja a kódot...akkor mi van? az nem prostitúcióhoz hasonló dolog
2011. máj. 10. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon régi a feltöltőkártyás csalás, szerintem a kártyás mobillal egyidős. Virágzik, hiszen mindig vannak bolondok, akik bedőlnek. Mondjuk most már el is kapják őket.
2011. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 12:58

Annak akinek van 4millió forint hitel a házán és egy ilyen hivatalosnak tűnő ajánlattal élnek akkor nem hiszem ,hogy sokat gondolkodnának rajta.

Tudom ,hogy minden baj forrása a kapzsiság és a hiszékenység ,de valahol meg lehet érteni azokat is akik beleugranak.

2011. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

juuuj, engem is tőrbe akartak csalni egy ilyen tölts fel egy telefont 8000rel, és kaphatsz egy 800 000 ft értékű Raiffeisen bankkártyát típusú szöveggel. vagy 10 percig beszéltem a fickóval, nagyon hitelesnek hatott, az elején egy kicsit talán be is dőltem. mondtam neki, hogy oké, megcsinálom, aztán letettem.

de! magánszámról hívott

nem tudta a nevemet, nekem kellett bemutatkoznom...

győzködött folyamatosan, de semmilyen hivatalos netcímet nem tudott megadni, amivel igazolhatta volna az állításait.

tettem fel keresztkérdéseket, de valahogy mindegyikre volt egy jó válasza, talán ezért tűnt olyan hihetőnek.


aztán gondolkodtam pár percet, beszéltem a barátommal, és rájöttünk, h ez egy marha nagy átqúúúrás. :D

pedig jól jött volna a kess, épp akkor újítottuk fel a kérónkat.


egyébként ez csalás, de nem, vagy nagyon nehezen lehet megtalálni az elkövetőt, és a bizonyítás is bonyolult. semmi ilyesminek nem szabad bedőlni. eszembe nem jutna ezek után idegennek pénzt adni bármit is mond.

2011. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 baluman válasza:
Nem ilegális! De a képek 100% hogy nem őt fogja ábrázolni. Jogilag nagyon nehéz bizonyitani, millo okot tud mondani az illetö hogy kimagyaráza pl rosszakaroja...stb. Régen utcai telefon-kártyával indult ez a csalás: nők keresstek párokat maguknak(gondolom férfiak voltak mint ma is.
2012. ápr. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!