Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti nem érzitek feszélyezve...

Ti nem érzitek feszélyezve magatokat otthon?

Figyelt kérdés

Szóval mi együtt élünk 5-en egy lakásban anyós , sógor, férjem , én és a babánk.

A lényeg annyi hogy mivel még picike a babám én nem tudok mellette elmenni dolgozni csak a gyermek pénzt kapom, a férjem anyósom dolgozik, közben már anyósom kapja a nyugdíjat is sógor segélyen van.

Tegnap reklámoztak egy új finomságot édességet a tv-be és én hüjeségből bevágtam a férjemnek hogy nekem olyan is kell.

Erre fő bevágta hogy majd ha dolgozok akkor vegyek magamnak.

Na a lényeg hogy rosszul érzem magam, mert ha azt vesszük még külön konyhára sem tudok menni mert a pénzt amit kapok az megy a gyermekre ami marad azt meg adjuk oda anyósomnak mert gyűjtünk házfelújításra nyárára.

Ezért anyós állja a konyhát teljes mértékben, De olyan rosszul jön ki a dolog mert ő bevásárol annyit amiből ő megfőz egy heti adagot, ha hamarabb elfogy én főzök amit találok a szekrényben, olyan rossz hogy mindig az van amit más akar, tulajdonképpen a férjem akar gazdálkodni a gyermek pénzel is ő már még meg sem kaptam de ő már eldöntötte hogy mind megy anyóshoz a gyüŰ.

Sokat veszekedünk a férjemmel mert kivagyok fáradva éjjelente alig alszom és amikor átveszik a gyereket még fúj rám.

Sokat kell nyelni azért hogy tudjunk gyűjteni.

De nem is magunknak gyűjtsük teljes mértékben mert a ház felújításra megy ami anyósomé.



2014. febr. 18. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen laknék így, és ezek szerint el sem akartok (legalábbis a férjed) költözni, mert minden pénzeteket erre a házra fordítjátok.

Először inkább a saját lakhatást kellett volna megoldani, szülők nélkül, addig kellett volna mindkettőtöknek dolgozni ezerrel, és utána jöhetett volna a baba.

Sokkal kényelmesebb és nyugodtabb lenne, ha külön lehetnétek igazi kis család. Mert bármilyen rendesek is anyósék, azért egy ilyen együttélés mindig sok vitával jár.

2014. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
mi apámmal és a nőcskéjével élünk 3an(van egy babánk).de én már ott tartok hogy pisilni nem merek kimenni.el költözünk albérletbe.nektek is azt kéne.mind a ketten megnyugodnátok.a pici is lehet többet hagyna pihenni téged ha nyugodtság lenne körülötte
2014. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Te nem vagy OTTHON, hanem az anyósodéknál laksz.


Én eleve nem vállaltam volna, hogy odaköltözök az anyós-sógorhoz egy kis lakásba, hanem legalább is külön albérlethez ragaszkodtam volna.

DE GYEREKET végképp nem szültem volna ilyen helyzetbe, ez igen nagy felelötlenség volt!


Az meg, hogy neked nincs semmi jövedelmed, és közben extra igényeid vannak, elég siralmas rád nézve.


Szerintem eleve semmi jövöje sincs a kapcsolatotoknak, ha a férjed is így áll hozzád, és emellett nem is tervezi, hogy külön éljetek az anyóstól.

2014. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Extra igény egy csokoládé?Istenem, hová süllyed a magyar..

Szerintem jobban járnál de komolyan, ha keresnél munkát és albérletbe költöznél a gyemekkel.Persze csak ha a felújítás után sem változik a helyzet.Sajnos az anyagi problémák mindent tönkre tudnak tenni.

2014. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

felelőtlenség valóban totál jól írja az előttem válaszoló.

Amíg nincs ház,vagy stabil háttér a lábatok alatt (nem gyesből meg szoc segélyből élés,főleg más házában),addig ostobaság gyereket vállalni.még akkor is ha becsúszik...nem ítélkezni akarok..de keress munkát,és menjetek albérletbe,ahol nem fogják az orrod alá vágni,hogy vegyél magadnak..mivel ez csak szemrehányás az anyósod részéről,és könyedén elharapódzhat a helyzet

2014. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amíg ott laktok addig ez így fog maradni! Külön sem lesz sokkal rózsásabb a helyzet anyagilag (persze a pénzel is tudni kell bánni)! DE!!!!!!!! A hangulat a légkör és az hogy senki nem zavar az minden pénzt megér, senki nem fog ugatni nektek senkihez nem kell alkalmazkodni és sokkal nyugodtabb lesz minden! Én tuti elmennék még ha egy szoba konyhás házba is akkor is mennék a helyedben! Kívülröl legyen akármilyen putri csak bent legyen kifestve normálisan meg víz legyen bent. De még akár víz nélkül is! Régen is felnőttünk úgy hogy melegítették a szüleink a vizet és a kútról hordták és mindig tiszták voltunk sose volt kosz a lakásban meg büdösek sem voltunk, és mindig tiszták voltak a ruháink. És normális emberek lettünk! És sokkal másabb generáció volt! Természetesen valamit kell hazaadni mert ott laktok, de ez nem normális! Hidd el a nyugalom sokkal többet ér!
2014. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fejest ugrunk, nem törődve a következményekbe aztán rinyálunk? Ez nagyon megy igaz! Előre kellett volna gondolkodni, hogy egyáltalán kivel állsz össze, ki lesz a gyereked apja, milyen körülmények közé születik. Fogadni mernék, hogy a gyerek becsúszott, te pedig "nemeslelkű voltál hozzá, hogy gyilkos legyél". Oldd meg, ahogy akarod, ha már ilyen patent miliőbe kerültél!! Otthon... Nekem van házam, de havi 300-at gereblyézek össze, ami így, hogy egyedül élek elég. Mikor teherbe esett az legutóbbi barátnőm, nem volt kérdés, megtartjuk e. Az exemnek, és nekem is volt annyi agyam, hogy ez a gyerek nem olyan életet élne, amilyet szánunk neki, hiába csillogott volna gyönyörűen a szeme. Szóval nem, nem érzem magam feszélyezve, legfeljebb feljövök a netre és elképedek az ostobákon. És ugyan bánom, hogy nem engedhettük meg, hogy utódunk lehessen, de nagyon jól alszom a döntésem nyomán, és arra összpontosítok, hogy 30-35 éves koromra elérjem, hogy mindig a gyerekemmel lehessek, megmutathassam neki ezt a világot, magániskolába járassam ahol nem az engedelmesség, spicliskedés és hibakereső hozzáállás, amit belevernek, miközben hazugságokkal, és dezinformációkkal tömik a fejét!! Olyan nő soha nem lehetne a gyermekem anyja, aki nem vágja ki rohadt messze a tv-t, ha véletlenül lenne! Szóval neked tényleg van okod feszélyezve érezni magad. De inkább szeresd meg az érzést, te választottad!
2014. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
67%
Szia! Borzasztó válaszokat kaptál,szerintem akik ezeket írták,nem tudják,hogy ők is véletlen jöttek össze a kukoricásban,és anyjuk volt olyan kedves megszülni és felnevelni őket. A család a legcsodásabb dolog, és ha valaki azt hiszi,hogy addig nem szabad gyereket vállalni,amíg nincs meg a lakás,kocsi,egyéb, az téved. Ha mindenki így gondolkozna,akkor kihalt volna az emberiség. Szerintem amit anyósnak adtok,abból inkább albérletet kéne fizetni és lehet,hogy vajas kenyérre jutna csak,de az a vajasker hármasban többet ér egy libamájnál!
2014. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha mindenki így gondolkozna,akkor kihalt volna az emberiség."

Tévedsz. Ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne telesírva minden, hogy ilyen éhező gyerek, olyan továbbtanulásra vágyó gyerek, ilyen kezelésre vágyó gyerek segélyére, meg erre, meg arra, meg a kutyafüle megsegítésére gyűjtenek adományokat... Az emberiség virulna és ÓRIÁSI LÉPTEKKEL HALADNÁNK ELŐRE, MERT NEM KELLENE A SOK GONDOLKODNI KÉPTELEN, MÉLYSZEGÉNYSÉGBEN VAGY ÉPP A LÉTMINIMUMON ÉLŐ GYEREKEIT KIRÁNGATNI A NYOMORBÓL...

2014. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja,és akkor csak a gazdagok lelhetnék örömüket a saját gyermekükben,aki szegény és soha nem lesz kilátása saját lakásra,stb,annak ne legyen soha gyereke. És ha épp akkor jó anyagi körülményei voltak valakinek,amikor szült,aztán beütött valami krakk,azt ítéljük el? Kasztráltassunk ki minden nem eléggé tehetős férfit?
2014. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!