Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha néhány gyanús alak birizgál...

Ha néhány gyanús alak birizgálja az ablakot, tesztelve, hogy vannak-e otthon, majd egy darabig még ólálkodnak, az ellen mit lehet tenni? Mert nincs kedvem megvárni, míg betörnek, ha esetleg épp nem lennénk otthon.

Figyelt kérdés
További kérdés, hogy ha betörnének mégis és otthon vagyunk, akkor jelenleg jogosnak számít-e például megölni a betörőket?
2014. febr. 25. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem írom le neked, itt is eltudod olvasni, összeszedetten leírták:

[link]


Az a lényeg, hogy módosult a Btk.-ban az önvédelemmel kapcsolatos jogszabályok. A védekezésnek nem kell arányban állnia a támadással. Szóval, ha a védekezés jogos és a helyzet azt kívánta, nem probléma, ha ebbe belehal a támadó. ;)

2014. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A neked szóló rész: " a bűnözőnek fel kell készülnie, hogy egy betörés alkalmával akár az életét vesztheti jogos védelem miatt."
2014. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :) Gyorsan átfutottam az oldalt. Ahogy nézem, elvileg az ijedtség is indokolhatja, hogy az önvédelem kicsit erősebb legyen. Pláne éjszaka, csoportosan. Bár kicsit így is zavaró, hogy a trógerek kifigyelhetik, hogy ki mikor nincs otthon, és ha észre is veszik őket, büntetlenül kimagyarázhatják. És ahogy nézem, arra sajnos nincs jog, hogy az ilyen sunyi megfigyelőket meg lehessen kergetni, gondolom lefotózni sem szabad a kontrasztos "arcukat". :( De azért megnyugtató, hogy legvégső esetben azért mégis lehet tenni valamit.
2014. febr. 25. 23:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen esetek ellen érdemes riasztórendszert bekötni távfelügyelettel.
2014. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ijedtségre ráfoghatod az esetlegesen túlzott mértékű önvédelmet. :P

Ha sötétben történik a támadás, az azért jó, mert ott érvényes "az úgy láttam", "annak látszó tárgy" védekezés. Olvass erről többet, mert van, hogy elég az, hogyha csoportosan jönnek sötétben, fegyvernek látszó tárgy van a kezükben (bot, kés, bármi) és te veszélyeztetve érzed magad, mert pl közelednek feléd, és a non-verbális kommunikációjukból is az szűrődik le, hogy megakarnak támadni, akkor nem kell megvárnod a támadást... Az a lényeg, hogy jogos legyen az önvédelmed, szóval ne random embereket ölj meg a sötétben.


Nem tudom pontosan, de saját birtokodon, kertedben azt csinálhatsz, amit akarsz. Nem akarok hülyeséget mondani, de én azt hiszem, hogy már a bácsikának a védekezése, -aki áramot vezetett a kerítésén belül lévő kerítésébe- már nem volna jogtalan.


Tök jó az új Btk. Tanulmányozd.

2014. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan fényképezd le az arcukat, de jól hogy felismerhetők legyenek. Majd küld el a Tolvajkergetőknek, és írd le a gyanús viselkedésüket a címeddel. Ez azért fontos, mert ha a környéken történt betörés, és más is látta őket a tett helyen kóvályogni akkor már el lehet kapni őket mint gyanúsítottak.
2014. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oh igen, elfelejtettem írni a fényképezéssel kapcsolatban. Ugye, ha te az ő beleegyezésük nélkül lefényképezed őket, akkor a Ptk. 80. § -át sérted. De viszont nem hinném, hogy ezek az "indiai turisták" értenének bármit is a joghoz... Szóval, szerintem nyugodtan fényképezd le őket titokban. Ha ne adj Isten probléma lenne belőle és majd a bíróságon kellene majd magyarázkodnod, akkor majd elmondod a a gyanús viselkedésüket. De mivel valószínűleg büntetett előéletűek, így nem lesz probléma.
2014. febr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, Tolvajkergetőknek küld . a rendőrség meg mire is való.. ja bírságolni tudnak csak, mást nem..
2014. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Tessék beszólni a rendőrségre, az ügyeletnek.


Az új Btk. egy csomó dolgoban hiányos, nagyon rossz - csak ezt a laikusok torkán tudja letoltni a Fidesz, valódi szakemberekén nem.

2014. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!