Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bosszú a szomszéd ellen?

Bosszú a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
Szomszédaim 1 éven belül 12 macskámat mérgezték ki... egyetlen 1 macska maradt... A macskáim a szomszéd istállójának a padjára járnak egerészni, és oda szándékosan fel van téve a macskáknak méreg... Kezdetben bebarkácsolták azt a lyukat, ahol a cicák átjártak a padra, utána pedig mérget tettek ki nekik (vmibe beleteszik a patkánymérget), és volt amikor fagyállómérgezésben pusztultak el.. Tegnap megláttam a macskám, mikor hazaértem, és folyt a száján nyálas, habos, enyhén véres, kellemetlen szagú váladék.. Rá volt tapadva a szalma, ami arra utal, hogy a padon járt... Az a legszörnyűbb, ahogyan szenvednek ezek a semmiről sem tehető kis állatok... Szörnyen dühös vagyok, és tehetetlen.. Jogi úton nem tehetek bizonyíték nélkül semmit sem... Valahogyan mindenképp bosszút szeretnék állni.. Mit tehetnék?!
2014. márc. 27. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én szeretem a macskákat, de azért elgondolkodhatnál azon, hogy egy éven belül 12 macskád volt
2014. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Az állatvédőknél fel lehet ám jelenteni a szomszédot!
2014. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy pont az általad említett egereknek és patkányoknak rakják ki a mérget?

Arról ők nem tehetnek, hogy a macskák átjárnak. Esetleg beszélj velük, hogy figyeljetek, ne rakjatok ki mérget, mert a macskáim majd megfogják a rágcsálókat. Vagy ha mégis raktok ki, akkor legyetek szívesek betömi azt a rést, amin a macskák bemennek.

2014. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne tarts egyszerre annyi macskát, nyilvánvalóan nem tudsz figyelni rájuk. Másodszor oldd meg, hogy ne mászkáljanak ki a kertetekből, a te állatod a te felelősséged.


"Kezdetben bebarkácsolták azt a lyukat,"

Ennél többet mit tehettek volna? Te vagy a felelős az összes háziállatod életéért, nem a szomszéd! Már az első macska halála után tenned kellett volna valamit! Magadon állj bosszút, mert mindez a te hibád, egyedül csak a te ostoba és felelőtlen viselkedésed miatt halnak meg szegény állatok!

2014. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem! "Két sírt ásson, aki bosszúra készül."


A macskáidra figyelj oda, a környezetükre figyelj oda, és ha megmérgezik a macskáidat szándékosan, akkor jelentsd fel az önkormányzatnál a szomszédot.

2014. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez nem szándékos mérgezés szerintem.Hanem a rágcsálóknak rakják ki a mérget.


Ahogy egy kutya kiszökik vagy átszökik a szomszédba és a kutya gazdájának kötelessége vmit tenni.Így neked is kötelességed vmit tenni,hogy a macskáid/macskád ne járkáljon át.Figyelj rá amikor kiengeded.


Akkor állhatnál bosszút,ha átdobálná a mérget vagy a kerítéshez tenné vagy ilyesmi.


A szomszédod a SAJÁT területen azt csinál amit akar! Ehhez nincsen beleszólásod.


Viszont a te hibád ha a saját állatod átmászkál.

Na ezért nem szeretem a macskákat,mert mindenhová átmászkálnak -.-

2014. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyszerre 3-4 macskám volt.. Amikor kölykök voltak, akkor volt 5 kölyök + 2 felnőtt macska. A piciket egyszerre mérgezték meg úgy, hogy nem ettek sem patkányt, sem egeret.. A szomszéd hangoztatja jópárszor hogy kiteszi a mérget A MACSKÁKNAK!!! Mert zavarja őt, hogy átmegy az udvarukra.. Mintha tehetne valamiről az a szerencsétlen mitsem sejtő állat...
2014. márc. 27. 22:02
 8/14 A kérdező kommentje:
#4 A macskákat nem lehet bezárni egy ketrecbe, hogy ne menjenek sehová... és szomszédnak nem mondhatom meg mit csináljon a saját udvarán.. Itt egyedül az ilyen emberek a hibásak, az érzéketlen tuskók...
2014. márc. 27. 22:04
 9/14 A kérdező kommentje:
és még annyit tennék hozzá, hogy a padláson egyáltalán nem zavarta őket a macska.. Nem a lakásnál voltak, hanem egy lepusztult épület padlásán...
2014. márc. 27. 22:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Be lehet zárni a macskát is a kertbe, csak megfelelő méretű visszahajló kerítés kell ,vagy /és villanypásztor. De egyszerűbb bent tartani a lakásban, mert így hamarosan mind elpusztul. Minek kisérletezel még ,hány tucatnak kell még kimúlnia hogy ne engedd ki őket? A szomszéd a saját telkén szabadforgalmú irtószert akkor használ amikor akar, a te állatod lép be az ő telkére ,szóval jogilag nem támadható a dolog.
2014. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!