Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri külföldre költözni?

Megéri külföldre költözni?

Figyelt kérdés
Szeretem nagyon az országot, de sem én, sem a párom nem talál itthon munkát, engem még közmunkára sem vettek fel, pedig két diplomám is van.

2014. ápr. 3. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Van rá biztosíték, hogy külföldön találtok munkát? Amúgy ha két diplomával nem tudsz munkát találni, akkor a probléma vagy veled, vagy a diplomáiddal van és külföldön sem garantált a munka, maximum ilyen takarítás, mosogatás 12 órában kaliberű, ami azért nem egy hosszú távú életcél, pedig ha nincs jó szakmád, vagy tapasztalatod, akkor külföldön sem fogod többre vinni.
2014. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
#1-es, túl sok időd van a gép előtt, igaz? Beszélsz a vakvilágba általánosított hülyeségeket, semmi saját tapasztalat. Meg kell próbálni, kérdező. Kockázat is van vele, de a potenciál is nagyobb, bár azt nem írod melyik országba, ezt igazán megírhatnád, hogy ténylegesen hasznos válaszokat is kaphass. Azt is elárulhatnád milyen területekben gondolkodtok. Indulást hogy képzelitek el, indulótőke van-e, hol szeretnétek letelepedni, ilyenek..
2014. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Pedig az elsőnek igaza van. Kulfoldon sincs kolbászból a kerítés. Ha olyan jo diplomája lenne, itthon is lenne esélye, a használhatatlan áll kint se lesz. Kérdésként valoban az alja munka lesz az elso - ha összejön. Kezdő tőke is kell, eselyes, híg ket munkanalkulinel ez nulla forint.
2014. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Kulfoldon meg betanitott munkaval is tobbet fog keresni, mint igy itthon. En mennek, mentunk. Hianyzik az orszag, de nem kell szamolgatni, hogy meg tudok-e venni a gyerekemnek ho vegen meg egy csokit vagy nem...
2014. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Merre laktok, hogy ennyire nem találtok munkát diplomákkal sem?

Lehet, hogy meg kéne először próbálni, hogy nem külföldre mentek, hanem csak másik városban kerestek munkát és ha találtok odaköltöztök.

Külföldön sem könnyű munkát találni, max. mosogatás, takarítás, betanított gyári munka.

Meg külföldre költözéshez a nyelvet is kéne tudni. Egy rendes munkához meg perfect.

2014. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol van az a külföld, 4., de nem szoktak csak ugy az ember utan dobni meg a betanított munkát se.....
2014. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

szemezgess innen

2014. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annak éri meg, aki beszéli a célország nyelvét, és piacképes szakmája és gyakorlata van.


"pedig két diplomám is van."


Munkaerőpiaci szempontból ennek a kijelentésnek az információértéke nulla.

2014. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 2-essel értek egyet. Próbálgatni kell erre-arra.

Nem láttam olyat az utóbbi 15 év alatt, hogy ezresével rohannának haza sírva a külföldön dolgozó magyarok ... Jó alkalmazkodó készség kell és erős céltudatosság, a havi megtakarított pénzszámolás mindenképpen lendületet fog adni.

2014. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Latom itt is legalabb ugy megoszlanak a velemenyek, mint bennem. A parom es en is torteneszkent vegeztunk, en mellette a tanarit is elvegeztem, o pedig logisztikat tanult. Mindketten eleg jol beszelunk angolul, o nemetul, en japanul tanultam mellette. Igazabol meg nem gondoltunk konkret orszagra, csak azert erdeklodtem , hogy van e ertelme kulfoldon keresni. Szuleink segitenek kijutni ha utana visszafizetnenk, tudjuk, hogy nem konnyu, de itthon mar sok helyen probalkoztunk, de ot is csak kozmunkara vettek fel, engem meg oda sem. A sajat szakmankban nincs allas, masra meg azt mondjak tulkepzett vagyok. Pedig tenyleg nem zavarna az sem ha takaritanom kellene sem, ha meg lehetne belole elni, esetleg meg egy kicsit felre is tenni, mert igy meg a csaladalapitason se igen merunk gondolkodni
2014. ápr. 3. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!