Kezdőoldal » Utazás » Európa » EL szeretnék költözni külföldr...

Deak bogi kérdése:

EL szeretnék költözni külföldre. , Hogyan jussak ki? Többi lent.

Figyelt kérdés

most vagyok 18 és ki szeretnék költözni Londonba. Az egyik barátnőmmel meg is beszéltük, hogy mi kis megyünk. DE A SZÜLEINK SZERINT TÚL FIATALOK, VAGYUNK AHHOZ HOGY ELMENJÜNK.

Hogyan mondjam vegyem rá őket, hogy ki tudja menni?



2013. nov. 5. 20:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van a szüleiteknek! 18 évesen, Londonban, még nem vagytok jogosultak a teljes minimálbérre sem, pedig az sem valami sok, kevesebből meg megélni, na az művészet. Végzettség, szaktudás nélkül nem kaptok jó munkát, csak aljamelót, amiből maximum vegetálni lehet egy kelet londoni, pakisztániak által lakott kis lyukban. 21 éves kortól jár a rendes minimálbér, de még az sem sok, pláne a kevesebb. Tanuljatok, képezzétek magatokat, tanuljátok meg jól a nyelvet, majd aztán gyertek ki.
2013. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Vanak olyan munkahelyek, ahol megadják a teljes minimálbért 18 évesnek is. Mondjuk nem könnyű munkák ezek, napi 10-12 óra kemény fizikai munka, vagy még több. Viszont az nem igaz, hogy nem lehet megélni belőle. Oké, ha valaki egy egész lakást ki akar bérelni, akkor tényleg lehetetlen, de én pl. 80 folt/hét áron béreltem egy szobát nagyon tisztességes környezetben, jó lakótársakkal, nem "pakisztáni kis lyukban", hanem magyarokkal együtt. A fizetésemnek (kb. 1100 font/hó) durván a feléből meg tudtam élni, a tövvit egy az egyben félretettem. Ez suli mellett nyárra pénzkeresésnek nagyon jó, sokkal jobb, mint itthon diákmunkázni fillérekért, de én is azt tanácsolom, hogy ha hosszú távra gondolkodsz, akkor még tanulj ki előtte valamilyen szakmát.
2013. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Figyelj, azt áruld már el nekem hogy miért pont Londonba akartok jönni, ami Európa legdrágább városa? Itt minimálbérből nem lehet egy normális életszínvonalat fenntartani, ti pedig még annyit sem kapnátok. De most komolyan érdekelne hogy miért pont London!
2013. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nem könnyű munkák ezek, napi 10-12 óra kemény fizikai munka, vagy még több."


Szálloda takarítás, mosogatás és társai. Nekem a 28 éves, sok mindent megélt menyasszonyom nem 1x jött haza a szállodai melóból sírva hogy ő ezt nem csinálja tovább, rommá alázzák az embert, koszos Indiaiak után kell vakarni az összef..ott WC-t, sokszor nincs kaja szünet és meg sem állnak. A mosogatást meg a legritkábban végzik nők, nem véletlen.

2013. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Előre lépési lehetősége pedig akkor van egy frissen kijött 18 évesnek ha bebújik a szőrös hátú arab/bangladesi felettese ágyába, azok tárt karokkal várják a frissen kijött naiv kislányokat. Illetve vagy megteszi, vagy holnap nincs meló. Nem 1, nem 2 ilyet láttam már.
2013. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a szüleidnek, rendkívül átgondolatlan.

Belőletek lesz a következő "jajsegítsetekmagyarok mert bajban vagyunk" siránkozó a külföldön élő magyarok facebookos csoportjaiban és őszintén szólva mindannyiunknak tele a hócipője. Nem azzal, ha valakinek információ kell, de már kezd túl sok lenni hogy állandóan vannak, akik ott sírnak.


Miért pont London? A lehető legrosszabb döntés, ha már Anglia. Sokkal drágább, ha találsz is munkát 18 évesen, akkor is olyan helyen kell laknod, hogy betojsz de még nappal is.

Mennyire tudsz angolul? Ha csak nyökögsz, akkor ne is menj, mert normális állást nem kapsz, nem fogsz tudni ügyintézni, még egy szerződést sem tudsz elolvasni - ha kapsz egyáltalán szerződést.

Mihez értesz 18 évesen, mi a szakmád?

Anélkül tök fölösleges kimenni, mert csak aljamunka van a semmihez nem értő nyelvet nem beszélőknek, abból aztán nem fogtok megélni.


Nem az ellen vagyok, hogy külföldre költözz, hiszen nem egyedül vagyok akik leléptek, de ezt átgondoltan tedd és olyan képességek birtokában mint NAGYON JÓ nyelvtudás és valami amihez értesz, mert csak baj lesz belőle.

2013. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
12%

Digo!


Ember, te nagyon idegengyűlölő vagy az írásaid alapján! Milyen jogon ítélsz meg más bevándorlókat, miközben te magad is egy bevándorló vagy?


A kérdésre válaszolva pedig, tényleg felelőtlenség, mert szakma, szakmai tudás, nyelvtudás nélkül kijönni óriási nagy felelőtlenség.

2013. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegengyűlölő vagyok, hanem van pár év tapasztalatom Londonban. Ez megy a legtöbb helyen, én pl még 1 arab vezető beosztásban lévőt sem láttam aki nem ment volna rá a naiv kis 18-20 éves Európai lányokra! Pedig nem 1-2-vel dolgoztam együtt. Tudják hogy megtehetik, ha meg nem megy bele akkor elküldik és holnap jön a következő akinél megint lehet próbálkozni. Ez nem idegengyűlölet, hanem a valóság barátom! És az ilyen takarítós, éttermes melóknál elég ritkán egy kimért angol úriember lesz a felettese.
2013. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
És ez előfordul bizony a szobabérletnél is. Volt 19 éves munkatársam sírva hívott fel hogy a lakótársai egyszerűen kitették mert nem akart szexelni velük és nincs hol aludnia. Ennyit arról a rózsaszín csilli-villi világról amit az otthonról induló fogalmatlan tinik elképzelnek maguknak, aztán 2 hónap múlva sírva hívják apucit hogy jöjjön értük, mert napok óta nem ettek, nincs hol aludniuk és nem fizették ki a fizetésüket sem.
2013. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%

Digo!


Túlságosan is szürke képet festesz ezekről a dolgokról. 5,5 év London után elmondhatom, láttam én is egy-két dolgot, de ebből általános következtetést levonni, azért erős. Több hozzászólásodat olvastam itt, nem szeretsz itt élni, ez szíved joga, de akkor miért nem Bécsben élsz? Anglia pénze meg a karrier az jó? Akkor a rosszat is fogadd el, ne csak a jót! Ez nem egy étlap, ahol ami tetszik megtartod, a többit meg nem. Nekem is van ami nem tetszik Angliában, de nem zavar, mert több dolog az ami jó, mint ami rossz, így a rosszat nem hangoztatom. Mondjuk a kérdező tényleg álomvilágban él, hogyha 18 évesen, szakma, biztos nyelvtudás nélkül bele akar vágni.

2013. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!