Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szelektíven gyűjtöd a hulladékot?

Szelektíven gyűjtöd a hulladékot?

Figyelt kérdés
Én igen, gondosan kimosok mindent, külön szatyrokban gyűjtöm a különféle anyagokat. Sajnos azonban az anyukám úgymond csak azért szelektál, hogy a kukában kevesebb legyen a szemét, és mindent beledobál a konténerekbe, azt is, ami nem való oda, vagy a koszos üvegeket... :|
2014. máj. 18. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert a csövesek úgyis csak kiborogatják az egészet... :( meg felénk kb. sose viszik el a szelektív kukákat üríteni.
2014. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Konyhai hulladék megy az állatoknak (kecske, malac, csirke), műanyag, papír megy a kazánba fűtésnél, a macskakonzervdoboz pedig megy a kukába:)
2014. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahol most lakom nem nagyon van szelektív kuka (meg kb a 4 emeletnyi lakásra van 1 darab), de próbálom külön gyűjteni, és elvinni szelektív kukához.


Nem mondom hogy a szelektív gyűjtés mintaképe lehetnék, de fémdobozok, műanyag flakon, üvegek, papír, ezek mindig külön mennek.


De pl zacskókat, szatyrokat, papírdobozokat el is lehet tenni, vagy hazahordom a tojástartókat, üres üvegeket, mert otthoni befőzésnél, tyúkoknál jól jönnek.


Ja meg igen, otthon vidéken állatok elpusztítanak elég sok mindent, vagy lehet komposztálni és azzal trágyázni később a növényeket.


Vagy pl papír is mehet papírgyűjtésbe, vagy ami olyan, azt félbehajtom firkálni, jegyzetelni tökéletes, legnagyobb halálom mikor valaki egybe a kukába dobja a majdnem üres papírköteget.

2014. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ennek az egésznek az anyagi vetületét is fel kell mérni, mert a sok mosogatás csak vízpazarlás, azaz visszájára fordul minden. Az alapvető gond inkább az, hogy nem tudjuk, mi történik pl. az üveghulladékkal, hogyan dolgozzák fel. Anyáddal abban egyetértek, hogy inkább a szemét kisebb térfogatára kell törekedni, mert az azonnali tudatos hulladék-kezelési hozzáállás. Aztán sok mindent lehet a háztartásban is hasznosítani, ha odafigyel az ember, pl. palántázó cserépként hasznosítani a tejfölös és egyéb műanyag poharakat, a WC papír gurigákat, a papír és fahulladékot tüzelőanyagként lehet hasznosítani (ahol ez lehetséges), papír- és kötözőanyag hulladék későbbi csomagoláshoz is jó lehet stb. Azonban nagyon felemás ez az egész szelektív gyűjtés, mert ki a fene kíváncsi arra a sok papíron érkező reklámanyagra, amit az ember olvasatlanul kidob ? Inkább a nyomdák mellé kellene hatalmas konténereket felállítani, aztán a megtermelt reklámanyagot azonnal oda kidobni. Ez a rengeteg flancos csomagolóanyag, ami iszonyú drága, aztán semmire sem jó (pl. az aluminium fóliával bélelt viaszos papír (pl. gyümölcsleves, meg tejes tartályok), akkor is megvennék, ha olcsóbb megoldásban lennének.
2014. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én amit tudok szoktam de sajnos csak bizonyos időszakok alatt.Papírt sokszor dobok ki mert tanuló vagyok ezért annak egy dobozt vagy keményebb papír szatyrot állítok fel és elviszem a legközelebbi szelektív hulladékgyűjtő kukákhoz. Műanyag üveget is,de nem nagyon szoktam mosogatni mert általában csak vizet iszom belőle.
2014. máj. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!