Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektíven gyűjtöm a hulladék...

Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, hogy védjem a környezetünket. Elmosom a műanyag tejfölös poharakat, vajkrémes dobozokat, szalámis tartókat, tejes dobozokat, úgy viszem le. Ez energiapocséklás? Szemetet mosogatni? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Vki azt mondta, hogy több kárt csinálok, mint hasznot, az így felhasznált víz, energia, mosogatószer nekem kerül többe, míg a hulladékcég jó pénzt kap a tiszta műanyag alapanyagért.De ha nem tesszük, és megy a vegyesbe, nincs újrahasznosítás, csak a szeméthegyek nőnek!
2011. febr. 6. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Kulfoldon, ezt ugyanigy ahogy Te csinalod, megkovetelik.
2011. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Azzal, nincs gond ha te elmosva viszed le, csak azzal, hogy más is leviszi de nem mossa el!

Szóval igen energiapazarolás, vizpazarolás,mert hiába mosod el, a más koszos dobozaitól,a Te szépen elmosott dobozaid ugyanolyan koszosak lesznek!

2011. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha nem mossa el, miért dobja a szelektívbe?A koszos menjen a vegyesbe!Egyébként úgy tudom, hogy a hulladékcégnél még tisztításon esik át a szelektív is!
2011. febr. 6. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
szemetet? elmosni? ez tényleg értelmetlen.
2011. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

"úgy tudom, hogy a hulladékcégnél még tisztításon esik át a szelektív is!"

Ebben az esetben valóban szükségetelen elmosogatnod, hiszen még egyszer el lesz mosva, tehát dupla vízfelhasználás. De ha mindenképp el akarod mosni, mosogatószert ne használj :)

2011. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

én speciel az ivóvízért aggódom a legjobban, szóval az Isten se venne rá, h a szemetet elmosogassam.


amit tudok, én is szelektíven gyűjtök, valamint spórolok az energiával.

2011. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Végül is, ha nem folyó vízben mosogat az ember, akkor nem energiapazarlás. Akkor már mindegy, hogy az edények, tányérok után beledobod a mosogatóvízbe azt a pár dolgot is. Utána leöblíten imeg nem túl vízigényes.

Viszont teljesen más a helyzet, ha valaki folyó vízben mosogat. Akkor már szerintem is kész pocséklás. Akkor már plusz vizet is és plusz mosogatószert is kell "ráfordítani".

2011. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!