Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Te köszönnél a szomszédodnak...

Te köszönnél a szomszédodnak ha rád sem néz? Most én lennék a bunkó mert nem köszönök annak aki felém se méltóztatik nézni?

Figyelt kérdés

Még az osztályban akik lenéznek és hozzám se szólnak, nem is köszönnek vissza, azok is legalább felém néznek ha köszönök nekik, vagy meghallják, ha megyek mellettük el!


Egy éve költöztünk el. Már akkor se voltak szimpik a szomszédok. Mindig elég flegmán néztek rám, meg köszöntek nekem.

Úgy köszöntek, mintha csak kényszerből mondanák, vagy bunkó hangsúllyal szóltak nekem. Mint akinek annak szokás akit lenézel, és semmibe veszel.


Bár lehet csak én gondolom így, Ők azt mondanák, hogy képzelgek!



De mivel ilyen bunkó lenéző hangsúllyal mondták nekem mindig, hogy "Helló" ezért integettem nekik, amire ők is intettek.

De az utóbbi időben nem tudom miért rám sem néznek! Mintha direkt lesz...ának!

Nyitom ki a kaput, jönnek ki,ők is nyitják a kaput, nézek rájuk, hogy mikor néznek felém, mert minek lengessem a karom, ha nem néznek felém ugye, és rám se néznek! Pedig nincs a fülükben füldugó, és hallatszik eléggé hogy csörgök a kulccsal, nyitom a kaput, de eszük ágában sem volt felém pillantani!


Meg megyek el, és háttal állnak nekem,és hallják, hogy csukom a bejárati ajtót, de nem és fordulnak meg, meg.

Mintha az lenne, hogy "Csak s szomszéd hülyegyerek megy el, ne is törődj vele, rá se nézz!"



És elhatároztam, hogy akkor oké, ha lesz...ok, akkor én is titeket! És nem fogok feléjük se nézni, se inteni, se köszönni!

Most én lehetek a tahó akkor?


Szerintem megharagudtak rám, mert nyitott ablakkal szoktam zenét hallgatni, ők meg kint kutyáznak, és a múltkor mikor mentem el, elég flegmán néztek rám mikor lekapcsoltam a zenét, és mentem el otthonról!


De most én leszek a bunkó aki nem köszön, meg nem tiszteli a szomszédját?

Az osztályból is elég sokan semmibe vesznek, és nem köszönnek vissza, de ha rájuk köszönök, legalább felém fordítják a fejüket...

De a szomszédok mintha egy nem létező senkinek néznének...


Mi bbajuk lehet? Kérdezzem meg, hogy "bocsi, látom rám se néztek, mi a probléma velem?" Vagy ne csináljak ilyet?


Te mit tennél, ha a szomszéd egyszer csak rád se nézne többé?


17f



2014. máj. 20. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Tanuld meg aki a környezetedben akár napi szinten megfordul, és egyszer nem köszönt de rád sem nézett, azzal nem kell foglalkozni. Az emberek nagyon mocskosak manapság!

21F

2014. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahh én örülnék neki, ha a szomszédaim nem foglakoznának velem! Cseréljünk! :)

Amúgy meg ne foglalkozz velük, végül is kik ők Neked, csak azért mert melletted laknak? Senkik, nem őket választottad, hanem a házat.

Nem azt mondom, hogy háborúzni meg rosszba kell lenni a szomszédokkal, de az teljesen jó, ha levegőnek nézitek egymást, semleges állapot.

2014. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az osztályból is elég sokan semmibe vesznek, és nem köszönnek vissza, de ha rájuk köszönök, legalább felém fordítják a fejüket... "


Aham. De gondolom az osztálytársaid délutánonként, amikor pihenni szeretnének, akkor azt megtehetik és nem kényszeríted rájuk a te ízlésed szerinti jó hangos zenét, ugye..? Ellentétben a szomszédaiddal, akik csak akkor lehetnek nyugodtan a SAJÁT HÁZUKBAN, amikor te úgy gondolod... Na vajon miért nem integetnek neked...

2014. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Heti 1x hallgatok zenét, nem minden délután. Viszont az Ő kutyájuk minden nap órákig ugat... Szóval szerintem a kutya ugatást 100x többet hallják mint az én zenémet, amit csak akkor hallanak ha heti 1x abban a 2-3 órában kijönnek az ablakom alá a kutyát nyaggatni! :D
2014. máj. 20. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szerintem a szomszédaiddal nincs semmi baj. Lehet, hogy nem szeretik az embereket, de attól még lehet nekik köszönni.

Úgy írtad, mintha az osztálytársaid sokkal magasabb szinten lennének a szomszédaiddal, pedig alapjában véve az osztálytársaid ebben a szituációban az abszolút taplók.

Mivel ők meghallják, rád is néznek, de csesznek visszaköszönni, szemben a szomszédaiddal, akik talán el vannak mélyedve a saját problémáikba (soha nem tudod mi lehet az emberek lelkében, milyen problémáik lehetnek), de eddig minden alkalommal visszaköszöntek neked.

Sokszor az én szomszédom se néz fel amikor kint van a kapuban, ilyenkor ráköszönök napszakhoz igazítva, hogy 'csá. Te is megteheted nyugodtan.

A szomszédaiddal jócskán túlreagálod a helyzetet, az osztálytársaiddal pedig túlzottan megbocsájtó vagy.

2014. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már az első pillanattól kezdve ilyen bunkó stílusban köszöntek, Te meg ezt felismerted, akkor nem Veled van a baj.

Az én szomszédom is egy ilyen tahó, vannak ilyen nemszeretekköszönni típusú emberkék, a párom apja ilyen birka, nem képes jó étvágyat kívánni, köszönni is lekezelő stílusban tud mindenkinek, valamilyen gyengeségnek tartja ezeket a gesztusokat, vagy nem tudom.

Suttyó családból származik, anyja takarítónő volt, apja valami agresszív bunkó, valami bakter, ezért nem tanult meg ez se semmit.

Emiatt lett valami nagyfőnök, mert gondolták, biztos valami nagy ember lehet, ha megengedheti magának, hogy nem köszön senkinek.

Ebből is látszik, hogy a neveletlen tahókból lesznek a legjobb főnökök.

2014. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt! De elhatároztam ,hogy én nem leszek bunkó!

Ezért minden egyes találkozás pillanatában jó hangosan köszöntem s közben mosolyogtam!

Az egyik (egy anyuka) azután sem köszönt,viszont a kisfia már igen! :DD Így ő is kénytelen.

Az idősebbek pedig már mosolyogva köszönnek!

Csak légy kitartó!

2014. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne is mond! Nekünk is egy csomó olyan ember van aki nem köszön csak a kutyájához beszél. (ez komoly az a nő nemnormális.) Köszöntem neki (nekik) vagy zsinórban 20-szor és ők vissza se köszöntek,utána már nem köszöntem nekik. Nem vagy bunkó ha nem köszönsz annak aki feléd se néz, akár idős és neked kell előre köszönni,akár fiatal stb. Szóval ha nem köszönnek nem bunkóság ha te a jövőben nem köszönsz.
2014. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!