Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Te is olyan hangos vagy...

Te is olyan hangos vagy otthon? Miért kiabálnak sokan otthonukban? Vagy én vagyok a túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Nincs azzal bajom, ha valaki beszélget, meg játszik a kutyával, vagy bármi, de azt nem értem meg, miért kell sokaknak szó szerint kiabálva beszélniük!

Nem mondom, hogy suttogjanak, de az emberek tudnak normális hangon is beszélni, miért kell szinte kiabálniuk a világnak a dolgaikat?


Ültem a kertben, és nem hallottam a hátsó szomszédot,hogy oda jön a kerítéshez,majd hirtelen: "Nem szégyelled magad???" úgy megíjedtem erre, hogy kiesett a kezemből a telefonom! Azt hittem nekem kiabál! Majd kiderült hogy a kutyának magyaráz. Majd jött a férje, és egymás mellett dolgoztak, virágot ültettek, és nagyon hangosan beszéltek egymáshoz, 2 házzal odább is hallom, mikor jövök haza és kint dolgoznak!

Gondoltam, meg esik, hogy rosszabba hallásuk, idősek, nyugdíjas házaspár! Elnézhető!


A mellettünk lévő szomszédok meg nyitott ablakkal vannak, és esznek, kajálnak, és egymás mellett ülnek,de hangosak: "Nem akarsz elmenni a boltba? Nem tudom, mindjárt megnézem!" Olyan hangosan hallom, hogy ha nyitva van nálam is az ablakom, mindent hallok! Hallgatoznom sem kell! - Nekik nem lehet rossz a hallásuk mert mikor kint vagyok a kertben és köszönök nekik rendesen nem kiabálva akkor meghallják, mert váltottunk már pár szót, és nem mondták, hogy "Nem hallom! hangosabban!" és én halkan beszélek!


3 házzal arrébb meg a szomszédok ott mesélik a napi dolgaikat, kivel mi történt. Már zárnom kell az ablakot, mikor meghallom őket haza jönni, mert 3 házzal arrébb hallom hogy "Hallod?? Mi volt ma a munkában? Ja, hahaha az vicces!" És nézem az ablakból, hogy ezek mit kiabálnak egymásnak, és 5 méterre állnak egymástól és ordibálnak!

Az egész utcában hallják szerintem őket mert mintha menne a láncfrész olyan hangosan beszélgetnek egymással. . Pedig csönd van az utcában, se kutyaugatás, se gyerekzsivaj, se fűnyírás, se autószáguldozás nincs, de ahogy haza jönnek zajos lesz a környék.



Most nem értem, miért kell sokaknak szó szerint kiabálniuk egymással? Ennyi embernek lenne rossz a hallása? Vagy úgy vannak vele, hogy "Jogom van hangosan beszélni!" Hallja csak mindneki!"

Te is hangosan beszélsz otthon a családtagjaiddal? Mi lehet az oka annak hogy valaki túl hangosan beszél csöndes környezetben? Nem látok rá okot hogy ordibáljak hogy hallja az utca amit mondok! Velem van a gáz?

Túl érzékeny vagyok?



2014. máj. 26. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ehhez szoktak. Lehet, hogy máshol kussolniuk kell, ezért otthon bepótolják a beszéddel.

Az is lehet, hogy a csendes környezet miatt hallod még hangosabbnak, de amiket leírsz, kicsit azért túlzás.

Te máshonnan kerültél abba a környezetbe? Lehet ez is az oka, hogy idegesít. Aki így nő fel, észre sem veszi, hogy túl hangosan beszél.


Például én magam is állandóan gondban vagyok, ha tömbházban kell beszélnem, mert ott még egy szellentést is hallanak a szomszédok (magánházban lakom).

2014. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nincs veled gáz.


-Elnézhető, ha nagyot halló illetőkről van szó, amit te is írtál.

-Elnézhető, ha XY valamiért mérges és néha-néha hangosabb.

-De amikor se betegség, se düh, csak alapból harsogó valaki vagy szereti ha mindenki hallja, az gáz...


Nekem egy rokonom ilyen. A saját házában, háza előtt, az utcán, a temetőben, ha hozzánk jön, szóval mindenütt olyan hangerővel beszél, hogy brutális. Már nemegyszer rászóltam, hogy pszt, halkabban, hallom... Szerencsére nem sértődős és akkor visszább vesz, de ha újra belejön... Na és ha hozzánk jön és csak mondja-mondja, akkor a fél utca, tudja, hogy nálunk van...

Nem tudom, talán nem hallja a saját hangját????


Aztán ott van az a dolog is, hogy elég furán terjednek a hangok. Az egyik szomszédomék is sokszor hangosak, de a teraszunkon pl alig hallani őket. Ha meg kimegyek jobban a kertbe, és a másik szomszéd háza felé közelítek, gyakorlatilag az előbbi szomszédtól is távolodok, a hangjuk annál erősebben és tisztábban hallatszik...


Mondjuk a szomszédaim azért annyira nem zavaróak. Zavaróbb, ha a hátsó szomszéd bekapcsolja a lagzi lajcsit...

2014. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ajh, sok ilyen van. Észre sem veszik magukat. Egyik barátnőm is mindig torkaszakadtából ordít, néha rászólok, hogy "itt vagyok, ne üvölts" de két mondattal később megint rázendít. Nincs ötletem, hogy miért csinálja. :/
2014. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek olyan vehemens emberek.
2014. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
én counter strike közben szoktam magamban ordibálni amikor valaki lelő, egyszer feljött panaszkodni a szomszéd de pofán vágtam és azóta minden a legnagyobb rendben és ugyanúgy kiabálok tovább egész nap, akár éjszaka is
2014. máj. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert primitív állatok. Nézd meg a Győzikét meg az édesélet gyökérférgeit az összes üvölt mint a fábaszorúlt féreg. Mert ugye az állatoknál annak van igaza aki hangosabban ordít vagy nagyobbat harap, ezek is ilyen szinten leledznek.
2014. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy zajos környezetben dolgozik, és időszakosan süket kicsit. Ez olyan mint mikor koncert után zúg a füled. Elég durva munkahelyek vannak, még egy irodában is lehet melletted építkezés, és egész nap puff csatt brrr krrr aztán megsüketülsz estére.
2020. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!