Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális, ha tizenéves lány...

Normális, ha tizenéves lány létemre szeretnék az 1700-as,1800-as években élni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 20:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ne akarj. A nőknek abban az időben szinte semmihez nem volt joga, teljesen ki voltak szolgáltatva a férfiak kényének kedvének. Ne higgy el mindent amit a filmekben látsz, könyvekben olvasol, messze nem volt olyan szép és elegáns, mint amilyennek leírják. Annyi betegség, annyi embertelenség tizedelte a népet ráadásul, hogy belegondolni is rossz.

Akár nemesnek, akár szegénynek születtél volna, mindenhogy rossz lett volna.

2014. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szerintem meg igenis normális. Minden kamaszlány romantika korabeli Lady szeretne lenni. A legtöbben falják Jane Eyre-t és Charlotte Brontë többi regényeit. Mint ahogy a fiók fele meg középkori lovag szeretne lenni.

A fontos az, hogy a hétköznapokban reálisan lásd a dolgokat, és ne legyenek olyan elvárásaid, hogy a hősszerelemes úr eljön érted lóháton és hintóval visz az esküvőre és meg sem csókol az eljegyzésig.

2014. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én az 900-1000-1200-as évekkel vagyok így mikor az ember magányosan neki láthatott fel fedezni a világot a dolgokat nem voltak olyan "súlyos" törvények az utazással kapcsolatban mint a mostani világban na meg persze a kocsmákat ne hagyjuk ki:D
2014. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert gyalog, vagy esetleg lóháton üres hassal, felszerelés nélkül milyen jó móka utazni.
2014. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Én az 900-1000-1200-as évekkel vagyok így mikor az ember magányosan neki láthatott fel fedezni a világot a dolgokat nem voltak olyan "súlyos" törvények az utazással kapcsolatban mint a mostani világban na meg persze a kocsmákat ne hagyjuk ki:D"


Miről beszélsz? Soha nem volt ennyire egyszerű utazni, csak egy személyi és pénz kell hozzá. Akkor meg az úttalan utakon, rablók, mocsarak, helyi konfliktusok, járványo és egyéb dolgok veszélyeztették a békés utazókat!

2014. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!