Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szembe szomszéduk kirakta...

A szembe szomszéduk kirakta terméskövekkel az árokpartot kívülről (út felől), szűk az utca, nem tudunk beállni az udvarunkba, bővebben lennt?!

Figyelt kérdés
Az utca elején 2-dik házban lakunk, nagyon szűk az utca, egymással szemben nem fér el két autó, vagyis elfér, de le kell menni teljesen az árokpartra. Ha megállunk a házunk előtt a személyautóval (majdnem a járdán), akkor az úton közlekedő lemegy a szembeszomszéd árokpartjára. De a legfőbb gond, hogy fuvarozó vállalkozás vagyunk, de a teherautót csak hétvégére hozzuk haza. Erre van önkormányzati engedélyünk. Annyi zavarunk ezzel, hogy amíg betolat az udvarba lemegy a szomszéd árokpartjára (hosszúsága miatt). Nem megy bele az árokba, ezt leelenőrizték az önkormányzattól is, ugye ők csinálták meg az árkot. Megfelelőnek találták. Na de a kedves szomszédot ez a heti egy alkalom borzasztóan zavarja, mert szerinte tönkremnegy a betonozás (arra rá se megy a kerék, igaz messsziről nyilván úgy tűnik)Tökéletes állapotban van az árka. Azért is ordítozott velem, mert megállta 1 órára a házunk előtti füves részen az autómmal és egy darab autónak miattunk közel kellett menni az árkához. Én nem akarok veszekedni, férjem mondjuk szó nélkül arrébb teszi a termésköveit, de én veszekedés kerülő vagyok. Van e erre valami megoldás? Rosszul esik, mert nem okozunk kárt senkinek, mindenkivel jóban vagyunk, rendszereint jönnek hozzánk emberek, hogy segítségünket kérjék, tehát nem hinném, hogy zavaró szomszédnak tartanának. A teherautót is igyekeztünk gyorsan megoldani, hogy hétköznap ne zavarjon senkit az utcában. Mit is tegyek?
2014. jún. 5. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Odarakhatja a követ joga van hozzá ti meg arrébb lökitek, nektek is jogotok van hozzá, ha másképpen nem tudjátok megoldani a beállást. Ennyi . Ebből kár peres ügyet csinálni. Beszélni meg úgysem lehet velük.
2014. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok pereskedni. Csak eleve unom, hogy mindenért veszekszik. Valamelyik nap kivittem a gyerekeket görkorizni 4-órakor, elkezdett üvöltözni az ablakból, hogy ő aludna, mit kell zajongani. Előtte vagy 2 hónapig nem gorkoriztunk az urcánkban, épp azért, hogy elkerüljük a veszekedést. Minden zavarja, olyan rossz. De ez a köves dolog....
2014. jún. 5. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenekkel nem kell törődni, úgyse változik meg. Szépen szó nélkül arrébb rakjátok a kövét amikor kell és ennyi. Semmi kommunikáció, kérés, felesleges, csak neki áll majd feljebb, mert ezt várja. Ezek az emberek unatkoznak és kreálnak konfliktust ,csinálhatsz te bármit, úgyis találnak fogást rajtad. Észre se kell venni.
2014. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy kijön ordibálni, de egyszerűen nem fog tudni beállni. Muszáj lesz arrébrakni. Viszont veszélyes lesz, ha mondjuk én megállok szabályosan autóval a füvünkön (félig, amennyire lehet) és mondjuk jönne egy tűzoltó az utca végire. Most erre is figyelnem kell, sokat járkálok autóval, én kötöm a szerződéseket és éppen a helyzet miatt én járok el, nem hozzánk jönnek. Minden alkalommal, ha csak pár percre jövök haza, nem állok be a nagykapun. És ha ekkor jönne egy tűzoltó???A kövei miatt nem tudna továbbmenni. Meg semmi nagy autó. Most jól kiszúrt velem, állhatok be folyton. Nagyon haragszok és mindig neki áll följebb. Mi alkalmazkodunk amiben lehet, de azért mindennek van határa. Egyszerűen nem lehet körülötte élet :(
2014. jún. 5. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:
A tűzoltóautósok félre fogják lökni a köveit, nem a kocsidnak megy neki .De valószínűleg hallod majd a szirénát és kiszaladhatsz arrébb állni .
2014. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért veletek sem habostorta az élet. Az autó-mizériához érdemben egyikünk sem tud hozzászólni, nem vagyunk ott, csak a te -saját magatokat minél jobban védő- verziódat ismerjük, én meghallgatnám a szomszéd véleményét, mielőtt kimondanám, hogy melyikőtök viszi túlzásba. A másik dolog viszont.. tényleg irgalmatlan tahó dolog a gyerekeiddel hangosan csattogni valaki ablaka alatt, te meg mint egy kis fogyatékos, úgy mártírkodsz "jaj, eddig direkt ki se mentetek játszani" mert csak ez a két lehetőség van? Vagy a szomszéd ablaka alatt, vagy sehol? Játszótér..?
2014. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs de sehol nem tudunk elmenni csak a szomszéd ablaka alatt ha közlekedni akarunk. Vagy ne is menjünk ki az utcára? Ahan. Retartádlt b@rom.
2014. jún. 5. 21:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg remélem te gyalog és biciklivel közlekedsz mindenhova de egyszer sem állsz meg a házatok előtt. Ja, elfelejtettem állszent is vagy. Istenem. Mekkora bajod lehet neked önmagaddal, ha egy kérdésre így válaszol. Szerintem téged senki nem bántott. De gondolom most nagy az örömöd, mert jól megmondtad! Csak remélni merem, hogy ami miattunk kerül a bolt polcaira, te abból nem veszel! Mert mi ilyen rossz emberek vagyunk!
2014. jún. 5. 21:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ha véletlenül ilyen b@nkó szomszédod lesz, mint mi, akinek van két gyereke és havonta-kéthavonta egyszer kimennek az utca végire görkorizni, biciklizni, vagy épp autóval közlekedne és te beleunsz és teméskövekkel kirakod az árokpartodat, megbüntetnek 50 ezer forintra! Meggondolandó, mert ha az a b@nkó szomszéd még föl is jelent , amit én hanyagolok, pórul jársz. Sokmindenki rosszban van ezzel a kedves szomszéddal, mindenért házsártoskodik, veszekszik (valakit azért hordott le valakit, mert mi az hogy nincs ideje a házát kifesteni kívülről) és az egyik eljött hozzám, mert őt zavarja a sok kő és felajánlotta, hogy feljelenti, utánajárt. Én mint agyon védekező b@nkó szomszéd lebeszéltem, mert tudom ennek a szerencsétlennek nem sok más öröme van az életben.
2014. jún. 5. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!