Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet ezt a közös képviselőnek?

Lehet ezt a közös képviselőnek?

Figyelt kérdés
Megteheti a közös képviselő, hogy egyik lakótól behajtja a tartozást akár végrehajtó útján is (100.000 alatti összeg), nem válaszol az írásos kérésekre, nem ad lehetőséget részletfizetésre, a másik lakót pedig fel sem szólítja fizetésre, mikor több éve több száz ezres elmaradása van? Mit lehet tenni?

2014. jún. 14. 00:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel van gondod? Hogy az egyiktől (tőled?) behajtja, vagy azzal, hogy a másiktól nem? Tehát a cél az lenne, hogy akkor senkitől se hajtsa be, vagy az, hogy mindenkinél érje el a fizetést?
2014. jún. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kifizeted a tartozást és kérvényezed, hogy a közös képviselő járjon el mindenkivel hasonló módon, mint veled...
2014. jún. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha tartozás van, akkor azt sajnos ki kell fizetni. A végrehajtó szóba áll veled, sőt részletfizetést is engedélyez. Ezzel a baj csak annyi, hogy a végrehajtási költségek jócskán megemelik a tartozást.

A közösképviselő ellen egyedül nem sokat tehetsz, viszont elmondhatod a panaszaidat a közgyűléseken. Vagy összefogva a többi tulajdonossal akár le is válthatjátok.


Egy közösképviselő

2014. jún. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Semmi bajom azzal, hogy a tartozást ki kell fizetni, ez természetes, és ez már meg is történt. A végrehajtóval megegyeztem és rendre befizettem mindent. A közös képviselővel is csak részletfizetésben akartam megegyezni. Engem az egyenlő bánásmód be nem tartása bánt. Rám végrehajtót küld, mikor normálisan meg akarok egyezni, mindenről tájékoztatom (de válaszra sem méltatott sosem), a másik lakó pedig egy felszólítást sem kap. Én egy levelet kaptam amiben azt írta: "Amíg itt levelezik velem már kifizethette volna a tartozást..."


Ha írok neki hivatalos ajánlott tértivevényes levelet, mennyi időn belül kellene válaszolnia? Ha 0-ás igazolást kérek mennyi idő alatt kéne azt megküldenie? Köteles válaszolni a megkeresésre?

2014. jún. 14. 11:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Engem csak az érdekelne, hogy miért mindig azoknak az embereknek a legnagyobb a szája és vannak a legjobban felháborodva, akik egyáltalán nem tartják be a (fizetési) kötelezettségeiket?
2014. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor kívánom neked őszintén, hogy légy olyan helyzetben amiben én voltam. 192.000 nettó fizetés után 110.000 Ft fizetés és ebből lakástörlesztés, autótörlesztés, rezsi, kaja, bkv bérlet, stb... Nem azért maradtam el mert el akartam maradni hanem mert vagy eszem, vagy közös költséget fizetek. Te mit tettél volna? Ne ítélkezz amíg nem ismered a részleteket... Már 200.000,- nettó fölött keresek megint, rendeztem is minden tartozásom azonnal...
2014. jún. 14. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk aki hitelre kocsit vesz, az szerény véleményem szerint egy idióta. Kellett villogni mi? Akkor ne sírjál, hanem fizess.
2014. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem villogni kellett, hanem munkához, mert ez volt a feltétel. Már megint előbb beszélsz mint tudnád mi van a háttérben. Vagy irigy vagy...?! Fizetem is ne aggódj, szó nélkül, már minden ok, telik rá.
2014. jún. 14. 19:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindenkivel előfordulhat, hogy saját hibáján kivül pénz zavarba kerül, és tartozást halmoz fel.

Nullás igazolást azonnal ki (vagy legalábbis 1-2 napon belül) ki kell adnia, ha azt kéred. Elvileg a leveleidre is válaszolnia kell, de mint irtam te egyedül nem tudsz ellene semmit tenni, csak összefogva a többi tulajdonossal.

Az újabb törvény szerint a közösképviselők felügyeleti szerve az önkormányzat jegyzője. Esetleg ott megpróbálhatsz panaszt tenni ellene, de nem hiszem, hogy túl sokat érsz el vele.

A többi tulajdonosnak nincs gondja a közösképviselővel?

2014. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De az alap kérdés még mindig az, hogy milyen alapon tesz eljárási különbséget egy közös képviselő lakó és lakó között? Egyiktől kéri a közös költséget, a másiktól nem... Ez etikus?
2014. jún. 14. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!