Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék egy levelet írni a...

Szeretnék egy levelet írni a közös képviselőnek, hogy intézkedjen kisebbségi ügyben?

Figyelt kérdés

Jó környéken lakunk, vagy laktunk... Sajnos a házba romák költöztek ősszel, ami nem is lenne még önmagában (nagy) gond, ha normális, kulturált emberek módjára viselkednének, de persze nem. Itt családosok, kutyások, idősek laknak/laktak. Nos, a probléma ott kezdődik, hogy átjáróház lett az eddig nyugodt környékből. Állandóan bömböl a mulatószene, állandó ordibálás van a lépcsőházban (kettővel felettünk vannak), a ház előtt verekszik lakatos józsi oláh gézával, mert az a szilveszteri bulin táncolt a nejével. Az időseknek beszólnak, fenyegetik őket, a kutyásoknak szintén. (szájkosár, stb) Sajnos hiába az 50 kilós bulldog, már nem félnek úgy mint régen. Tegnap is a ház előtt álltak, velünk jöttek be. Ordított a cigánygyerek, hogy "nézd máú báengednek!" hiába mondom, hogy nem engedem be, ezek bejöttek. Itt kötöttek bele a kutyába, hogy ha harapós (nem az, de ezt mondtam), miért nincs rajta szájkosár, majd akkor ő jól rendőrt hív.

Reggel a párom ment dolgozni, és arra ment ki a házból, hogy a kocsiba leskelődik rácuppanva az ablakra a 12 éves kiscigány. Egy 10 éves autóról van szó, még csak nem is egy 5 millás merci. Több lakó is panaszkodik, de félnek bármit is tenni. Én most fogok, csak nem tudok kulturáltan megfogalmazni egy levelet, de ez gondolom érthető.


Kérlek, segítsetek, én rossz környéken nőttem fel, ahonnan menekültem, nem akarom egy hasonló környezetben megkezdeni a felnőtt életemet.


A kategóriáért elnézést, de itt kommentelnek a legtöbben, akik esetleg tudnak segíteni.



#autó #kutya #zaklatás #roma #primitívség #egyre többen vannak...
2013. jan. 13. 10:15
 1/9 anonim válasza:
Felesleges. A végén téged fognak feljelenteni rasszizmus miatt. Üdvözöllek Magyarországon.
2013. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
OFF " a kutyásoknak szintén. (szájkosár, stb" Nem csak a harapós kutyára kellene, de mindegy.... ON. Csendhaboritasert tehetsz rendőrségi feljelentés, a közös képviselő nem sokat tenni az ügyben.
2013. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megvették a lakást, nem igazán tudsz mit tenni. Ha albérlők, megkérheted a tulajdonost, hogy bontsa fel a szerződést.
2013. jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem albérlet, vagy bérlemény, abban a lakásban mindig más lakik, csak eddig csendes, normális emberek voltak.


És akkor törődjek bele? Vagy várjam meg amíg feltörik az autót, bántják a kutyát? Szilveszterkor is a 8. emeletről dobálták le a petárdát, az autók közé.

2013. jan. 13. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha albérlet, akkor a közös képviselő tudja értesíteni a tulajdonost. Első körben ennek járj utána. Sajnos, az önkormányzati bérlakásokkal kapcsolatban nem tudom, mit kell tenni ilyen esetben.
2013. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az elsőnek sajnos igaza van...
2013. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez hosszú, és fáradságos munka lesz.


1, Még véletlenül sem szabad kiemelni sehol hogy romákról van szó, mert ezzel nem a saját érveidet támasztod alá, hanem kiskaput létesítesz ahhoz hogy rád fogják hogy a származásuk miatt akarod kitúrni őket.


2, Csendháborításért, rendzavarásért minden - jogos - esetben feljelenteni őket, bizonyítékokat összegyűjteni.


3, Ugyanígy eljárni amikor kint verekednek az utcán: ki kell hívni rájuk a rendőrséget.


4, Ha bárki indokolatlanul bemegy utánad a kapun, bejelentést tehetsz, hiszen ki tudja nem a lakásokat jöttek-e kipakolni.


Ha ezek megvannak, a társasház nyugalmának zavarása, és összeférhetetlenség indokkal írhatsz levelet a közös képviselőnek, az ő dolga (lenne) a többi, hivatalos dolgot intézni. És itt szintén nem szabad a kisebbséget emlegetni.

2013. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Hívd oda a gárdát.
2013. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a törvényes eszközök nem működnek, az átlagember pedig nem fog törvénytelen eszközökhöz folyamodni. Ez az "embercsoport" nem ért mást csak az erőszak szavát. Sajnálom a ház lakóit. Én megkérdezném a kerület önkormányzati vagy parlamenti képviselőjét, hogy ő mit tud tenni, mit tenne ilyen esetben. A parlamentben olyan jól meg tudnak magyarázni mindent.
2013. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!