Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szeretitek Magyarországot?

Ti szeretitek Magyarországot?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy pár éve ( 8 éve) kijöttem külföldre dolgozni, mert otthon egyszerűen lehetetlen volt élni.

Itt az ottani pénz 5szeresét kapom ugyanannyi munkaidőért, ugyanolyan munkáért. Sokkal kellemesebb a hely is, kimész az utcára, nyugalom van, béke, minden szép.

Magyarországon a legtöbb ember rohan, ideges, alig van egy kis pénze, az élete legnagyobb dolga az, hogy van egy lakása, és ennyi.Egyik napról a másikra eltengődik, és a maximum az, hogy 1 hétre lejut a Balatonra. Véleményt alig mer mondani, alig mer reklamálni, mert fél hogy azt a kis valamijét is elveszíti amilye van. De erről nem tehet, ilyenné tette az élet, és az elmult rendszer, meg még a mostani is.

HANGSÚLYOZOM HOGY A LEGTÖBB EMBER, NEM AZ ÖSSZES!

Ott az embernek nincs annyira életkedve, csak örül hogy valahogy elvan. Ez megint csak a nagy átlag, nem mindenkire vonatkozik.

Amíg magyarországon valaki keres 400 ezer forintot, és ez ott már a csúcsok csúcsa, addig itt az még átlag alatti kereset.

És persze, szeretem Magyarországot, a szép tájakat, az állatvilágát, az ételeit.Meg a többi jót is.

Én azt az országot érzem hazámnak, ahol jól tudok élni, boldogan tudok élni, ahol szabad vagyok, nem vagyok elnyomva, nem vagyok tele gondokkal, ahol jogaim vannak. Nem pedig azt, ahol ledobott a gólya, és vagyok lehetetlenítve, még akkor is ha a tájak szépek és a történelem meg a sport dicső.

Nyaranta 1 hónapot szoktam Mo-n tölteni. Az ottani barátaim is alátámasztják amiket mondtam.


2014. jún. 24. 17:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
Amíg végig nem olvastam az írást, szerettem itt élni.
2014. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem szeretnélek titeket elutáltatni Mo-tól, csak gondoljatok bele.
2014. jún. 24. 17:16
 3/41 anonim ***** válasza:
78%
Melyik országban dolgozol amúgy?
2014. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Magyarország olyan, amilyen, én szeretem, mert itt nőttem fel, viszont valószínűleg én is ki fogok vándorolni. Ennek ellenére szép emlékeim lesznek erről az országról.
2014. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Németország
2014. jún. 24. 17:18
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

Utálom, eddig nem adott semmit, csak rosszat. Az emberek tő szemetek, a hangulatot minuszba kell mérni, az egész ittlétnek annyi értelme van, mint egy zsák kalapácsnak.


Magyar vagyok, de olyan idegennek érzem magam, mintha valami más kultúrából származó bevándorló lennék.


22/f

2014. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 pagratan ***** válasza:
82%
Igen én szeretem Magyarországot. Hangsúlyozottan Magyarországot, nem pedig a politikai elitet és azokat akik ellehetetlenítették az ország helyzetét. Nem feltétlenül kell hazádnak érezned azt a helyet ahova születtél, azonban igazságtalan egy egész nemzetet okolni a politikai állapotok miatt. A szavaidból azt veszem ki, hogy a megélhetés miatt mentél ki külföldre. Szerintem nincs épeszű ember aki ezért okolna, reméljük majd még eljön az az idő, hogy anyagilag is megérje itthon maradni. Nyilván a morál is jobb lenne. A rohanásról meg annyit, hogy én falun élek és nagyon családias az egész. Mindenkinek van egy jó szava a másikhoz, az utcán is mindenki köszön mindenkinek. Lehet így is és ez is Magyarország. :)
2014. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
80%

Azt mondanám, hogy ambivalens a kapcsolatom a hellyel. Igen, itt vannak ezek, amiket leírtál, és tényleg nem érzem tökéletesen otthon magam itt, sokszor érzem azt, hogy én nem idevaló vagyok, de persze sok szempontból igen. Szeretem, hogy ismerem a helyet, hogy vannak a városban, az országban kis zugaim, helyekhez köthető kis emlékeim, illatok, ízek.

Attól függetlenül ha adódik alkalom az életemben, hogy külföldre menjek meg fogom ragadni.

2014. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%
En utalom az orszagot. Az egeszsegugyi ellatas a beka segge alatt van, munka nincs, szinte mindenkinek azon jar az agya, hogy nyalhatna magat magasabb pozicioba. Az utakrol es a koztisztasagrol ne is beszeljunk. Az emberek hazudnak, atgazolnak a másikon, egy kis penzert mindenki hallgat... Nincs olyan terulet, amivel ne lenne problema. En is amint tudok, kimegyek kulfoldre. Ott legalabb meg lehet elni.
2014. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem Magyarországot de nem biztos, hogy itt fogok maradni, mert szétb.sszák az egész országot..

Szeretem, hogy vannak gyönyörű helyek, szeretem, hogy fa.sza történelme van az országnak, szeretem, hogy a nyelvünk páratlan, de ez akkor is így lesz ha máshol élek. Szóval szeretem az országot magát. A helyet a történetet a nyelvet stb. Azokat nem szeretem akik irányítják és azokat nem szeretem akik elrontják a mindennapjaidat a pesszimizmusukkal (itt tényleg marhasok pesszimista van).

2014. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!