Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékiek! (úgy értem, hogy...

Vidékiek! (úgy értem, hogy nem budapestiek) Mi a pozitívum a vidékben, és mi a negatívum? Szerettek ott élni?

Figyelt kérdés

Én nagyon ritkán járok vidéken, és emiatt nekem nagyon szokatlanok az ottani dolgok. Pl. Győrött voltam 2 napot munkaügyben és lassan mennek az emberek utcán, meg olyan kedvesen megszólítanak, meg nincsenek sok helyen utcanévtáblák, meg nincsen kiírva, hogy az a háztömb hánytól hányig megy.


Ilyen dolgokra gondolok. Nem zavar benneteket, hogy mondjuk csak 3 mozi van a városban? Vagy hogy kevés a szórakozási lehetőség?


Vagy elvagytok? Mit szerettek benne?


Én pl. Budapestből hiányolom az igazán friss levegőt, hogy az ember bőre, haja és körme ne legyen mindig tiszta mocsok...:)


2014. júl. 9. 10:16
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
82%
Hát nekünk ez a normális, mi ezt szoktuk meg. Budapest engem mindig is riasztott, mikor ott voltam, mindenhol hajléktalanok, tömeg, mindenki rohan, a zsúfolásig tömött metró, ááhhh, egy napot nem bírnék ott ki. Nagyon erős váltás vidék után, mintha 2 különböző ország lenne. Azért elég sok szórakozási lehetőség van, én Debrecenben éltem sokáig (jó, az sem egy kisváros) de ott volt rengeteg szórakozóhely meg miegymás.
2014. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
81%

Én egy elég nagy faluban élek, van itt 2-3 gyorsétterem, 1 nagyobb disco(nem az a tipikus omladozó lebuj), jópár üzlet is, így nem volt gond a lehetőségekkel.

Szeretek itt élni, nagyon nyugodt itt minden, csöndes az élet. Pozitívum, hogy mindent meg tudok termeszteni magamnak a kertben, ami csak kell, nem kell egész nap zajban/füstben lenni.

Negatívumnak nem nagyon tudok mit felhozni..Mivel alapból nem vagyok az a bulizós fajta, nem zavar, hogy nincs annyi lehetőség szórakozásra.

2014. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
51%

Vidéken az emberek többségét nem a szórakozás érdekli. Moziba is kevesen járnak. Aki mindenáron szórakozni akar, az vidéken is megteheti. Igaz, nincs annyi diszkó, utcabál stb, mint Pesten, de nem is hiányzik. Legfeljebb a tiniknek.

Utcanévtáblák általában az utcák elején és végén mindenütt vannak.

Nincs szmog, nincs annyi piszok, mint Pesten. Az emberek udvariasabbak, a szomszédokra számíthatsz, ha valamire szükséged van. Élhetőbb a vidék, mint a koszos Pest.

2014. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
68%

Én azért bírom mert csendesebb mint mondjuk BP. Kicsit kedvesebbek az emberek, általában jut idő mindenre.Jártam már párszor pesten, mindig csak rengeteg autó, fejetlenség, mindenki rohan.Itt vidéken nyugi van, nem siet senki, leszólíthatsz valakit az utcán, hogy segítsen, vagy beszélgessetek.

Szórakozási lehetőség nem feltétlenül kevesebb mint máshol, persze van ahol igen.Én pl. nem hiányolok semmit.Igaz hogy a közelben csak 1 mozi van, de nem hiányolom annyira többet.Vannak barátok, alkalmanként kis összejövetelek.Péntek esténként beülni barátokkal a kocsmába egy jó sörre, közbe beszélgetni.


Szóval számomra valahogy csendesebb ,nyugodtabb az élet mint Pesten.Ezért is imádok itt lenni :D

2014. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
75%

Én Pécsen élek, korábban éltem Sopronban és Veszprémben.


A kevés mozi nem zavar (itt van a pláza meg egy art mozi), mivel úgysem járok moziba, ami filmet meg akarok nézni, azt letöltöm. Ami a szórakozási lehetőségeket illeti, buliba járós sem vagyok igazán, ellenben az élőzenés helyek hiányoznak (bár vicces, hogy pont most van Rockmaraton, én meg nem érek rá). Az utcanévtáblák dolgot nem értem, itt is és egyébként Győrben is a legtöbb helyen ki van írva a kereszteződéseknél, másrészt a helyi lakosok amúgy is ismerik a fontosabb utcákat. Az, hogy egy háztömb mettől meddig megy, az valóban nincs kiírva, hanem házanként van számozva, de általában logikusan, így nem okoz problémát megtalálni egy címet (mondjuk azért akad olyan utca ott, ahol régen szőlősök voltak, ahol 5 családi háznak ugyanaz a száma egymás után, mert anno 1 szőlő volt).


Amit nagyon szeretek, az a kiránduló helyek közelsége, itt a Mecsek, Sopronban a Soproni-hegység, Veszprémben a Bakony, egyébként éppen ezért alföldi városba soha nem költöznék, Győrbe sem. A tömeget meg nem szeretem, ezért nem szeretem Budapestet, de Pécsen is vannak környékek, amelyeket nem szeretek ugyanezen okból.


Ez a lassan mennek az emberek az utcán szerintem sztereotípia, és inkább csak az idősekre és a turistákra igaz, nyilván a vidéki városok súlyosabban elöregedtek, mint Budapest, mivel a fiatalok közül sokan nem találnak helyben munkát, így Budapestre vagy külföldre költöznek, az idősek viszont maradnak (jó, ez Győrre talán annyira nem igaz).

2014. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim válasza:
Én egy kisvárosban nőttem fel, szórakozási lehetőség 0, olyan értelemben, ahogy te érted, bár volt egy bár ami bezárt, meg most egy kocsmába járnak a fiatalok, ott jót lehet beszélgetni, meg inni. A legnagyobb pozitívum itt a tiszta levegő, a nyugalom, a viszonylagos csend és hogy a Tisza-tó is itt van. Imádok itt élni, de nincsen munkalehetőség egyáltalán, ősztől Debrecenbe fogok egyetemre járni. Pestet én semmilyen szinten nem tudom elviselni, a zaj, a tömeg, a bűz...
2014. júl. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
60%

Először is a vidéki, nem azt jelenti, hogy valaki nem budapesti :)

Én "vidéki" vagyok, városban, de járok Pestre munka miatt.

Az emberek egyáltalán nem mennek lassabban/gyorsabban, ugyanúgy vannak kedves és kevésbé kedvesek.

Házszámokat láttam már itt is, ott is hiányozni.

Ami más nagyon, az az autós közlekedés. Bár gondolom csak azért fura nekem, mert ott nem ismerem ki magam még rendesen.

Miért zavarna, hogy csak 3 mozi van? Ugyanazt adják szinte mindegyikben. Csak azért van több Budapesten, hogy minden városrészben legyen.

Szórakozási lehetőség sem kevés nálunk, mindig van valami rendezvény.

Friss levegőt meg Budapesten is lehet találni, pl. a budai oldalon :)

Mint ahogy nálunk sem friss a levegő a belvárosban, de ha a környékre elmegyünk kirándulni, akkor már igen.

2014. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
68%

szia,én éltem mind a két helyen.

A fővárostól rosszul vagyok,sok a csöves,tele szemettel,a 4-6 os villamoson félek,mert mindig valaki veszekszik rajta a másikkal,belső kerületek nagyon rosszak,minden lámpánál áll egy koldus.ritka b.nkók az emberek,soha nem öltöztem kihívóan,megis egyfolytaban leszólitanak.

Hála Istennek,videken ilyen dolgok nincsenek amiket itt felsoroltam,sokkal normalisabbak az emberek,még egyszer nem szólitottak le és nem dudált rám senki,és nem kértem tölem az utcan pénzt.

2014. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
61%

Győrben élek, imádom.

Ha nyüzsgést akarok akkor elmegyek a belvárosba (Baross utca környéke, esetleg Árkád)

Miaz, hogy nincsenek kiírva, hogy hánlytól hányig mennek a házak? Rossz helyen jártál, a környékünkön a 4-10 emeletes házak oldalára van felfestve minimum ember méretű számokkal :)


Amit szeretek: Normális emberek vannak, friss a levegő (nem mindenhol,de na)


Egyébként nem értem minek kéne egy városba 564646378832890 mozi. Egy bőven elég

Legalább nem akarnak versengeni.

Minden szempontból jobban szeretem vidéket, mert , ha nem is az egész várost ismered, de a környékbelieket igen.. Van olyan ismerősöm aki 15 éve ugyanott lakik Bp-n, aztán az emeletükön lévő embereken kívűl max még 2 embert ismer a házban.


Félreértés ne essék, nem fikázom Pestet, mert biztos vannak ott jó dolgok, de azért aki vidékre születik annak Budapest teljesen más, mint aki Pesten születik.


Mi nem jó vidéken? Talán ritkább a tömegközlekedés.

2014. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
bocs a hibákért telefonról vagyok.
2014. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!