Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem rosszindulatú, de buta...

Nem rosszindulatú, de buta (és ezért veszélyes) szomszéd?

Figyelt kérdés

Nem volt pénzünk teljes kertes házat bérelni, ezért olyanba költözünk, amit 2 felé osztottak. Mi béreljük a nagyobb részt. Addigra (előttünk 1 hónappal) már lakott ott egy egyedülálló lány, semmi gond nem volt egymással.

Aztán pár hónapja váratlanul kirakták, mert a tulaj ismerőse bajba került. Nevezetesen a gyerekével elköltözött az élettársától, és hely kellett neki(k). Minket nem tájékoztattak, véletlenül derült ki az egész.

A lényeg: az új "bérlőtárs" (nevezzük Barbinak) nagyon...egyszerű...nem tudom másképp fogalmazni. Az hagyján, hogy együtt szenvedjük vele a családi problémáit: üvöltöznek egymással a szülők, kiabál a gyerek, kiabál vele az anyja, "haver" jön hozzá, ha a kislány az apjánál van.

Egyszer éjjel hozzánk is bedörömbölt, hogy pánikrohama van.

Nemrég elutaztunk két hétre, a sógornőm járt át a macskáinkhoz. Barbi elmondta neki, hogy körbejárta a szomszédokat, hogy kihez mehet, ha rosszul van.

Tegnap meg elárulta a férjemnek, hogy egyszer rosszul lett, bepánikolt (mi sem voltunk, és a gyereke is az apjánál), és áthívta a szemközti házban lakó srácot, aki máskor is járt itt. Az meg elmondta neki, hogy ült börtönben kábítószer miatt.

Én már régóta gyanakodtam, mert laktam dealerekkel egy lépcsőházban. (Egy biciklinket és egy autónkat lopták el.)

Na most mi márciusig kötöttünk szerződést, de nagyon gondolkodom, hogy szólok: vagy Barbi megy, vagy mi (ő három évre szerződött).

Totál nem érzem magam biztonságban. (Azt mondta, felhívta apukáját, aki nem örült, hogy áthívta a srácot. "Nem erőszakoskodott velem pedig" - így Barbi.)

Sajnálom, mert nem rosszindulatú, csak nagyon buta, és nem akarok kitolni vele, de ott a verandán a (nem olcsó) biciklim, a házrészünkben is van pár érték.

Nem tudok megnyugodni. Gondoltam, beszélek a csajjal (most elutazott a szüleihez vidékre hétvégéig), hogy még egyszer átjön a srác, szólunk a tulajnak. De lehet, hogy nekünk kéne menni? Mi van, ha a srác már tudja, mi hol?

Pár hete rendőrautó jött ki hozzájuk, most meg már a második autó áll meg a háza előtt, egy-két percet vannak bent a "vendégei".

Ez alapos indok a felmondásra? Mert egyébként az idő előtti felmondás azt vonná maga után, hogy nem kapjuk vissza a kauciót.


2014. aug. 19. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, milyen helyen laktál te együtt dílerekkel, de egy "igazi" díler nem lop, nem tör be, még csak gyorshajtani is csak ritkán szokott, nehogy ilyen triviális dolgon bukjon le. Valószínűtlen, hogy a forgalmas "üzlete" mellett a te kis tinglitangli, max. kétszázezret érő biciklidre van szüksége.


De ezzel együtt igazad van, menjetek onnan. Ha nem ez a srác, akkor majd egy másik töri rátok az ajtót, erőszakol meg és rabol ki titeket, mert az ilyen szinten ketyós lakótárs csak a bajt vonzza. Ha ez a kis hülye bo,dog-boldogtalant áthív, akkor garantáltan bele fog botlani olyanba, aki kihasználja az alkalmat. Szóval szerintem ne halogasd, menjetek onnan mielőbb.

2014. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!