Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Segitség! 24/L Hogyan érjem...

Segitség! 24/L Hogyan érjem el hogy a lakotársunk elköltözzön?

Figyelt kérdés

A párommal már két éve bérlünk egy lakást. Most kitalálta hogy szeretne pánzt félretenni. Ezért juniusban hozzánk költözött az egyik haverja 25/F.

Én és a párom szerzödéssel béreljök a lakást, a haverja viszont szerzödés nélkül lakik itt, mert neki a párom engedte meg hogy ide költözzön.

Négy éve vagyunk együtt, korábban már probálkoztunk lakótársakkal, fiuval, lánnyal egyaránt. Mind nagyon nehéz, rossz idöszak volt, veszteségekkel. Az utolso után én azt mondam hogy soha többet lakotárs, okkal, erre most megint itt egy ujjabb.

Az elmult tiz év nagyon nehéz volt nekem, családi okok miatt.

Igy érthetö hogy már nehezen viselem az ilyen helyzeteket.

Ha a lakotársunk normálisan állna a dolgokhoz, normálisan viselkedne akkor is csak rövid ideig tudnék igy élni.

A költségekbe beszáll, ám a visekledésével és a dolgokhoz való hozzáállásával van gond.

Miota itt lakik átjáro szoba lett a miénik. :( Csak a mi szobánkban van számitógáp, és az erkély is innen nyilik.

Párommal sokat dolgozunk, van hogy egész nap, és sokszor kerüljük egymást, mikor mindketten otthon vagyunk meg egy harmadik embert kell kerülgetni. Nincs magánszféránk, magánéletünk.

A lakotársunk elvárja, megköveteli hogy vele mindenki normálisan viselkedjen, minden ugy legyen ahogy azt ö akarja. Ám visszafelé már nincs meg ugyanez. Ha én megkérném valamire, pofán röhögne és nem tenné meg.

Sürün felhozza a haverjait is, igy már több embert kell kerülgetni. A viselkedésüket meg inkább nem is kommebtálom, ha valami nem tetszik nekik el lehet menni.

Abbol sem származik nekünk semmi jó hogy a korábbi lakotársaink és a mostani egy haveri körhöz trtoznak.

Anyukájával élt mielött hozzánk költözött, oda most is bármikor visszamehet.

Miota velünk él nyugtatot kell szednem.

Párom avval a céllal engedte meg neki hogy hozzánk költözzön hogy tudjunk félretenni. Ám miota velünk él három honapja, még egy fillért sem tettünk félre, sött még rosszabul jövönk ki a pénzünkböl mint elötte.

Sajnos hiába kérném meg hogy költözzön haza mert én igy nem tudok élni, nem tenné meg, csak még bunkobb lenne. Hosszutávon meg erre rámagy a párkapcsolatom, és az egészségem. :( Kettesben boldog vagyok a párommal, és nem ér ennyit a félretett pénz. Ami még nincs is.



2014. aug. 30. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csakis a pároddal megbeszélve tudod megoldani. neki kell eldöntenie, ragaszkodik-e a lakótárshoz, vagy tekintetbe vesz téged.
2014. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen meg lehet ezt a problémát oldani.

1. Mindhárman leültök, és megmondjátok neki, hogy hó végéig el kell költöznie.

Ha mégsem menne el, akkor egy nap az összes cuccát összepakolni, kitenni az ajtó elé, és zárat cserélni.

2. Ti mentek és kerestek egy új lakást.

3. Beszélni a tulajjal akiktől ti bérlitek szerződéssel a lakást, hogy tegyen lépéseket, hogy a haver elmenjen. De ha a tulaj háta mögött az ő engedélye nélkül költözött oda a srác, akkor jobb ha a tulaj nem tud erről, mert akkor ti is repülni fogtok.

Nem kell senkit kerülgetni ha nem akartok.

2014. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "párod" fejében kéne rendet rakni. Költözzetek kisebb lakásba, ha nem tudjátok fizetni, de idegeneket takarítsatok el magatok körül.
2014. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végigondoltam már minden lehetöséget többször is, reményten. :((( Ha erre nem megy rá a kapcsotatunk, akkor bármit tulél. Csak közben én meg tönkemegyek. Párom inkább velem veszekszik, minthogy a haverjával szemben álna a sarkára. A haverja meg jót röhög ezen és nagyon nyeregben érzi magát. :(((
2014. szept. 3. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a két hülyét.
2014. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!