Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Hány évesen engednétek...

Szülők! Hány évesen engednétek meg a gyereketeknek hogy elköltözzön? 17 évesen megengednétek neki?

Figyelt kérdés
17 éves làny vagyok ès elszeretnék költözni itthonròl. Nagyon önàlló vagyok. A tesóimat èn viszem suliba/oviba ès èn hozom õket haza. Azèrt szeretnék elköltözni, mert a szüleim màr lelkileg kikèszitenek. Anyu otthon van a kissebbik öcsèmmel, és nem csinàl semmit. A nap úgy kezdõdik reggel 4-kor kelek öcsémet megetetem (tápszeres), reggelit csinàlok a tesóimnak, elkisèrem õket oviba/suliba. 14:30-kor vègzek a suliba. Elhozom tesóimat oviból/suliból. Haza èrünk elkezdek takaritani, ezutàn az iskolàs tesòimnak segitek leckèt csinàlni. Vacsoràt fõzõk, ès lefektetem õket aludni. Este 9-kor kezdek el tanulni, anya pedig veszekszik velem hogy miért nem alszok, azt mondja egèsz nap nem csinàlok semmit. Miközben takaritok, fõzõk, mosok stb. õ a kanapén TV-t nèz. Apával fèl éve elvàltak, az egyik haverjánàl lakik. Mindennek lehord. Gyermek fogorvos szeretnèk lenni, erre fel volt hàborodva hogy azok nem keresnek jól, evvel a szakmàval nem fogom semmire vinni az èletbe stb. Van barátom is, nagyon szeretjük egymàst. Õ matematika tanàrnak kèszül. Apa õt is lehordta mindennek, ès hogy 17 èvesen minek pasizni, k...a lesz belõlem, meg terhes leszek õ nem fogja felnevelni a kölykömet (apa mondta igy). A tesóimat sajnàlom, ha én nem lennèk nem tudom mi lenne velük.
2014. jan. 14. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, egyébként meg miből tartaná el magát?
2014. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol talán? tuti nem engednék el egy 17 éves kamaszt elköltözni,miből tartaná el magát,hol lakna? Még egy érettségije sincs.
2014. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem engedném, mégis hova menne és miből élne?
2014. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy miért játszol csicskát?? Azt használják ki aki hagyja,ne etesd meg a tesód hagyd hogy anyukád felemelje a seggét és etesse meg Ő,vigye Ő suliba a tesóidat.
2014. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt ez nem engedés-nemengedés kérdése.

Esetleg mehetsz kollégiumba, de egyedül élni vagy a barátodhoz költözni nem lehet.

Amúgy miből élnél? Dolgozni mennél?

2014. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nos, én most 27 éves vagyok, 18 évesen költöztem el, erről mindjárt.

1. ha megcsinálsz mindent, ne csodálkozz hogy anyád lustálkodik :) te tanulj és ne főzz meg takaríts. Neked a tanulás a dolgod, a fogorvos szakma nagyon jó ötlet, hülyére keresik magukat vele az ismerőseim, de nagyon sokat kell hozzá tanulni. Ha elszeretnél költözni, mérlegelned kell, hogy vagy e annyira érett, hogy az időd be tudd osztani ennek megfelelően. Ha anyagilag nem támogatnak, és dolgoznod kell, nagyon nehéz lesz mellette egyetemet végezned. Emiatt nem nagyon költöznék el a helyedben.


Ha mégis úgy döntesz: engem 17 évesen heti háromszor engedtek a páromnál aludni (most ő a férjem...) 18 évesen közösen azt a döntést hoztuk, hogy hozzá költözhetek, adnak x ft-ot havonta kajára, bérletre meg a rezsibe beleszállni, és ha nem jövök ki belőle, dolgozzak. Hát elkezdtem dolgozni. De nem tudtam tovább tanulni, csak egy okj-s képzésre futotta, amivel most pl nem nagyon találok szakmát. Nem lettem szar ember, attól hogy elköltöztem, a két testvérem otthon maradt, ma egyedül nekem van családom, férjem, baba a pocakomban, házunk hitel nélkül. A két testvérem közül egyikük mmég mindig otthon él a másik egy rántottát sem tud megcsinálni. A függetlenség jó dolog, ha érett vagy hozzá, és nem a bulizás miatt akarsz elköltözni, hanem mert rossz az otthoniakkal a viszonyod, akkor 18 éves korod után kalap kabát. De azzal számolj, hogy anyagilag magadra maradsz. Főleg ha rossz a viszony. Vagy ki fogsz egy jó módú férjet :) Én 18 éves koromig nem fogom elengedni a lányom, és utána is csak akkor ha tovább tanul és úgy dolgozik mellette. Az hogy abbahagyja a sulit mert nincs pénze, kizárt.

2014. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha nem csinàlnék semmit akkor mocsokban élnènk ètel nélkül. Egèsz nyàron "dolgoztam" a postán. (Ebbe a faluba 14 èv felett lehet iskolai szünetekben dolgozni egy kis pénzèrt) A nyári munkàbòl maradt egy kis pénz+még elválalnék suli után munkàt. Ha elköltöznék szerintem a szüleimnek fel sem tünne.
2014. jan. 14. 19:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Abba gondolj bele, ha te elmész, mi lesz a tesóiddal?
2014. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Màr rég leléptem volna ha nem lennènek a tesóim. A gyámügy is jàr hozzánk, mert apa ver engem. Csütörtökön jönnek újra. Ha 1 hónapon belül nem fog vàltozni a helyzet akár el is vehetnek minket a szüleinktõl. Az is felvetõdöt hogy a nagyobbik öcsém keresztanyja lesz a gyàmunk.
2014. jan. 14. 20:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Albérlet havi 60 ezer plusz 3 hónap kaució az 180 ezer és még nem ettél és nem fizettél rezsit. Ne mond,hogy ennyit kerestél kert kapálgatásból falun öreg néniknél,és ez csak az induló töke.
2014. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!