Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Beengednétek így egy idegent...

Beengednétek így egy idegent a lakásotokba?

Figyelt kérdés
Eladnék egy laptopot, nagyobb összegről lenne szó (50 ezer fölött). Minden apróhirdetőn azt írják, hogy nyilvános helyen célszerű találkozni, és én eddig az összes adásvételemnél így is tettem. A mostani vevő viszont ragaszkodik hozzá, hogy a lakcímemre jöhessen el az áruért, és elég "erőszakos", pl. többször is úgy volt már, hogy mégse kell neki, de aztán pár nap után mindig újra írt, hogy ha hajlandó vagyok megadni a címem, ott átvenné, gondoljam meg stb. Nagyon kéne a pénz, de nem tudom, meg merjem-e adni neki a címem, elég gyanús.
2014. szept. 5. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem akarod beengedni, akkor ne tedd... En tuti nem engednem be. Megbeszelnem vele, hogy lakasomba jelenleg nem alkalmas, de kozel hozza van ez a beulo hely s ott x idopontban...
2014. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem engedném be a helyedben, és igen elég gyanús a tag.
2014. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire ragaszkodik, akkor gyanús. Inkább várj ki egy olyan vevőt, akinek nem gond a nyilvános hely.
2014. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy találkoztok egy plázában, és ha kifizeti a laptopot, akkor a szabályos adásvételi szerződésben majd megadjátok egymásnak a címeteket kölcsönösen, megmutatjátok egymásnak a szerződés aláírásakor a személyi igazolványt és a lakcímkártyát is.


Ha jóhiszeműen érdekelte a lakcímed (a laptop tiszta származása és a jótállás miatt), akkor ez a megoldás megfelel majd neki.


Ha ez így nem felel meg neki, akkor egyszerű besurranó ci... civil állampolgárokról van szó: bejönnek ketten, az egyik szóval tart, a másik összepakolja az értékeidet. Esetleg kést raknak a nyakadhoz, és viszik a laptopot is.

2014. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

fél attól hogy hibásat kap te meg eltűnsz, ha van cím tud hol reklamálni


ha nem akarod átverni akkor nem hiszem hogy attól kell félni hogy zaklatni fog

2014. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
az jó ötlet amit a 4-es írt
2014. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
elég gyanús a fickó, így biztos nem engedném be.
2014. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Alapból már csak attól bizalmatlan lennék vele szemben emiatt, hogy kell, mégsem kell. Ez a ragaszkodás a lakáson való átvételhez, meg pláne gyanússá teszi az egészet.

Javaslom, amit #4 írt, hogy adásvételi szerződés, okmányokkal. Azzal minden későbbi probléma megelőzhető.

Már jó pár dolgot adtam el és vásároltam így, de soha nem volt ilyenből probléma, vevőként nem akartam lakásra menni és eladóként se találkoztam még ilyennel. (egy kivétel, amikor íróasztalt vettem, de az más téma)

2014. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM!


"A mostani vevő viszont ragaszkodik hozzá, hogy a lakcímemre jöhessen el az áruért, és elég "erőszakos", pl. többször is úgy volt már, hogy mégse kell neki, de aztán pár nap után mindig újra írt, hogy ha hajlandó vagyok megadni a címem, ott átvenné, gondoljam meg stb."


Bármennyire is kell a pénz, eszedbe se jusson, ha jót akarsz magadnak, hogy ilyen embert beengedj a lakásodba. Erőszakos, és agresszor. Nem is kispályás!

2014. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tuti hogy nem. Ki tudja, lehet jön aztán mégse kell neki, mert azt hitte más színű és neki olyan kell. Jól szétnéz majd pár hét múlva visszajönnek kipakolni a lakást mikor melózol.
2014. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!